خرید بهترین خلال پسته و طرز تهیه آن

خلال پسته چیست ؟

 

پسته خلال شده یا خلال پسته فرآورده ای است که از که جدا کردن پوست مغز کالک پسته و برش آن به تکه های باریک تهیه می شود. هرچه پسته شما سبزتر و خوش رنگ تر باشد، برای تهیه خلال مناسب تر می باشد. بنابراین برای تهیه خلال پسته همیشه به دنبال پسته های بسیار سبز باشید.

 

خلال پسته درجه یک را از کجا تهیه کنم ؟

 

قبل از اینکه به چگونگی تهیه خلال پسته بپردازیم شایان ذکر است که شما می توانید خلال پسته را به شکل آماده و کاملاً درجه یک از فروشگاه ما خریداری کنید. خلال های پسته فروشگاه ما از بهترین و با کیفیت ترین مغز کالک و با رعایت کامل اصول بهداشتی تهیه شده است. 

 

اما اگر خودتان تمایل به تهیه آن در آشپرخانه خود دارید می توانید در ادامه طرز تهیه کامل آن را مطالعه کنید.

 

خلال پسته درجه یک را از کجا تهیه کنم ؟   

 

کدام نوع پسته برای تهیه خلال مناسب می باشد؟ 

 

برای تهیه خلال می توان از پسته خام (خشک یا تازه)، مغز کالک با پوست و مغز کالک بدون پوست استفاده کرد اما بهترین و معقولانه ترین انتخاب مغز کالک اعلا (با پوست) می باشد.

 

معایب تهیه خلال از پسته خام

تهیه خلال از مغز پسته خام به دلیل رنگ سبز کمی که دارد و بعد از قرار در آب گرم و جدا کردن کردن پوست آن رنگ مغز به رنگ زرد در می آید و با توجه با تجربیات مغز حاصل بی کیفیت خواهد شد و برای کسانی که به رنگ اهمیت زیادی می دهند، این موضوع مهم است.

معایب تهیه خلال از مغز کالک بدون پوست

معایبی که تهیه خلال با استفاده مغز کالک بدون پوست را دارا می باشد این است که وقتی شما مغز کالک را خریداری می کنید این مغز خشک می باشد و زمانی که شما می خواهید آن را در آب گرم قرار داده تا مغز ها نرم شوند و بتوانید فرآیند برش دادن و تکه تکه کردن مغز و تهیه خلال را انجام دهید، این کار باعث می شود مغز به رنگ زرد در آید و کیفیت مغز بسیار پایین می آید.

 

همچنین شایان ذکر است که اگر با آب دمای معمولی بخواهید این کار را انجام دهید بعد قرار گیری در آب با دمای معمولی، امکان کپک زدن مغز وجود دارد و ممکن است در برخی موارد باعث فعال شدن آنزیم های قارچی پوست پسته و تولید قارچ آفلاتوکسین شود.  

 

اما بهترین نوع پسته ای را که می توان برای تهیه خلال استفاده کرد مغز کالک اعلا (با پوست) می باشد.

 

در ادامه به چگونگی تهیه خلال از مغز کالک خواهیم پرداخت.

 

طرز تهیه خلال پسته 

 

مواد مورد نیاز :

 

 • مغز پسته کالک 
 • یک کاسه ازظرف یا کاسه  آب جوش (اجازه دهید که آب پس از جوشیدن به مدت 1 دقیقه باقی بماند)

 

ابراز مورد نیاز :

 

 • دستمال حوله کاغذی آشپزخانه
 • یک عداد چاقو آشپزخانه ای و تخته برش

 

مراحل تهیه :

 

 •  ابتدا مغزهای آماده را در کاسه آب جوش قرار دهید و بگذارید به مدت 4 تا 5  دقیقه در آب خیس بخورد.
 • سپس مغز ها را بر روی دستمال حوله کاغذی آشپزخانه قرار دهید و با استفاده از دست و یا یک دستمال حوله کاغذی آشپزخانه، مغز های خیس خورده را به آرامی فشار دهید تا پوست آن جدا شود. ممکن است برای جدا کردن پوست در برخی موارد از ناخن ها استفاده کنید. چون بعضی از مغز ها سن بیشتری نسبت به بقیه دارند. در پایان پوست های جدا شده را دور بیندازید.

 

 

 

 • سپس با استفاده از ناخن های تمیز خود و یا یک چاقوی کوچک آشپزخانه ای، خط میانی را روی مغز پیدا کنید و آنها را از هم جدا کنید و از وسط نصف کنید و با استفاده یک چاقوی تیز هر نیمه را به تیکه های باریک برش دهید که به این کار خلال کردن گویند.

 

 

 

 

 • در آخر خلال ها را بر روی ظرفی پهن کرده و در معرض آفتاب قرار تا کاملاً خشک شوند. رعایت این مورد بسیار مهم است.

 

بعد از اینکه خلال ها خشک شد، آن ها را در یک ظرف محفوظ از هوا و در فریزر نگهداری کنید تا تازه بمانند.

 

 

خلال پسته چه استفاده هایی دارد؟

 

خلال پسته یک چاشنی و تزئین کننده فوق العاده برای انواع غذاها می باشد که با اضافه کردن آن غذای شما را بسیار خوش طعم و دلنشین می کند.

همچنین از خلال پسته می توان در موارد زیر استفاده کرد : 

 

 • تزئین انواع  بستنی و کیک 
 • تهیه پودینگ برنج 
 • تزئین شیرینی مربایی
 • اضافه کردن به انواع خورشت ها

 

 

خلال پسته چه استفاده هایی دارد؟

 

 

خلال پسته چه استفاده هایی دارد؟

 

خلال پسته چه استفاده هایی دارد؟

 

منابع مورد استفاده : linsfood.com

 

 

برای عضویت در کانال تلگرام، اینستاگرام و آپارات پسته رفسنجان بر روی تصاویر زیر کلیک کنید:برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برگشت به بالا