خرید پسته اکبری درجه یک (بهترین نمونه پسته اکبری)

خصوصیات پسته اکبری درجه یک

پسته اکبری جزو پسته های لوکس ایران است که این پسته برای مهمانی ها مصرف زیادی دارد چون یک پسته عیانی و لوکس است و می تواند پذیرای مهمانانتان باشد. این نوع پسته در شهرستان رفسنجان از استان کرمان که منبع اصلی تولید کننده پسته جهان است، تولید می شود.

پسته اکبری جزو ارقام دیر رس پسته است و مانند پسته کله قوچی نسبت به سایر پسته ها دیرتر می رسد. سه نمونه پسته اکبری داریم که عبارتند از:

  1. پسته اکبری درجه یک : این نمونه پسته، پسته خندان صد در صد است و هیچ گونه پسته دهن بست یا نخودی شکل داخل آن نیست یا به آن پسته دست چین اکبری هم می گویند که کاملا پسته خندان یک دست، یک شکل و یک اندازه است و قیمت بالایی دارد.
  2. پسته اکبری درجه دو: این پسته محلوطی از پسته خندان و آبخندان (پسته های دهن بستی که با دستگاه خندان می شوند) هست که نسبت به پسته درجه یک قیمت پایین تری دارد و پسته صادراتی است.
  3. پسته اکبری در جه سه: که همان پسته دهن بست اکبری هست که به روش های مکانیکی توسط دستگاه یا با دست خندان می شود (پسته آبخندان) قیمت این پسته نسبت به پسته های اکبری درجه یک و درجه دو ارزانتر است زیرا کیفیتی ندارد.

پسته اکبری جزو ارقام تجاری ایران است و صادرات زیادی دارد طعم یا مزه این پسته عالی است و مغز آن بسیار خوشرنگ است کاربرد این پسته بیشتر برای آجیل است که برای محافل و مهمانی های عیانی مصرف می شود.

اندازه معمولی پسته درجه یک اکبری 80 میلیمتر تا 1 سانتیمتر (حدودا اندازه یک بند انگشت) است که دو طرف این پسته خندان است و نسبت به سایر ارقام پسته کشیده تر، و بادامی شکل است که در هر کیلو بین 800 تا 900 دانه می شود.

خصوصیات پسته اکبری درجه یک

خرید پسته اکبری درجه یک

همان طور که در بالا گفته شد پسته اکبری جزو بهترین و باکیفیت ترین نمونه های پسته است که بازرا و یا تجارت بسیار عالی دارد خواهان یا طرفداران این نمونه پسته بسیار زیاد است زیرا جزو پسته های لوکس و عیانی ایران است کاربرد این نمونه پسته همانطور که در بالا گفته شد در محافل و مهمانی های عیانی است که می تواند جزو شیک ترین آجیل ها باشد.

حالا این سوال مطرح می شود که پسته اکبری درجه یک چگونه پسته ای هست؟

در جواب سوال بالا این طور می توان گفت که پسته ای درجه یک هست که یک دست باشد یعنی کاملا و صد در صد خندان باشد و هیچ نمونه پسته بد شکل یا نخودی شکل یا پسته دهن بست داخل آن وجود نداشته باشد که به اصطلاح به این پسته، پسته درجه یک یا دست چین شده می گویند.

حالا باز این سوال مطرح می شود که پسته اکبری درجه یک را می توان از کجا تهیه نمود؟

شهرستان رفسنجان منبع اصلی تولید کننده پسته اکبری در ایران و جهان است پس بهترین نمونه پسته اکبری را می توان در شهرستان رفسنجان یافت کرد. اما رسانه پسته رفسنجان با سابقه فراوران در زمینه پسته و سایر محصولات کشاورزی و فعالیت در شهرستان رفسنجان می تواند بهترین نمونه پسته اکبری با بهترین قیمت به شما طرافداران پسته ارائه کند.

رسانه پسته رفسنجان بزرگ ترین پرتال کشاورزی کشور است که علاوه بر محصول پسته سایر محصولات کشاورزی را داراست و شما می توانید به صورت آنلاین از فروشگاه ما خریداری کنید.

ما در شهرستان رفسنجان هستیم منبع اصلی تولید کننده پسته جهان!

 

برای عضویت در کانال تلگرام، اینستاگرام و آپارات پسته رفسنجان بر روی تصاویر زیر کلیک کنید:

منبع: نویسنده: تیم سئو پسته رفسنجانبرچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برگشت به بالا