بهترین سم برای درختان میوه چه سمومی هستند؟

بهترین سم برای درختان میوه چه سمومی هستند؟

برداشت میوه های خوشمزه و کاملا رسیده مستلزم شناخت بهترین سم برای درختان میوه می باشد. برداشت میوه اغلب برای باغدار و کشاورز یک تجربه عالی و رضایت بخش را به ارمغان می آورد. با این حال، بسیاری از حشرات و آفات از طعم و عطر این میوه های تازه به اندازه انسان لذت برده و فعالیت آن ها بر روی این میوه ها منجر به ایجاد خسارت در باغ و روی محصول تولید شده می شود.

کنترل این حشرات در اطمینان از موفقیت برنامه باغ بسیار مهم و با اهمیت است. این آفات در هر نقطه از جهان بر روی درختان میوه می توانند خسارت ایجاد کنند. سمپاشی درختان میوه بهترین راه برای جلوگیری از بروز این گونه مشکلات است و در صورت سمپاشی در زمان مناسب و با روش های اصولی می توان بهترین محصول را از باغ میوه برداشت کرد.

بهترین زمان سمپاشی درختان میوه در طول روز

برنامه زمان بندی سمپاشی درختان میوه معمولا به اسپری هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، می تواند متفاوت باشد. اکثر شته ها، حشرات و کنه های scale را می توان با سمپاشی روغن ولک در اواخر زمستان یا اوایل بهار کنترل کرد. همچنین با استفاده از سمپاشی اندوسولفان در اوایل بهار که مستقیما بر روی شاخه ها و تنه ها انجام می پذیرد، می توان از حشرات حمله کننده به میوه هلو تا حد زیادی پیشگیری کرد.

به طور کلی باید سمپاشی درختان میوه را در دو نوبت انجام داد. اولین سمپاشی بعد از ریزش شکوفه ها و دو هفته بعد دومین سمپاشی را می توان انجام داد.

بهترین زمان سمپاشی درختان میوه در طول روز

اسپری های سمپاش عمومی

آسان ترین راه برای کنترل و مراقبت درختان میوه از حشرات و آفات، استفاده از مخلوط اسپری عمومی است که می توان گفت تا حدودی بهترین سم برای درختان میوه به حساب می آیند. از مزایای استفاده از این اسپری این است که دیگر نیاز به شناسایی آفت و حشره موجود در درخت میوه نیست، این اسپری تمام انواع آفات و حشرات را پوشش خواهد داد.برای استفاده از این اسپری در ابتدا باید تمام ویژگی های حشرات و درختان را بررسی کنید و از مخلوطی استفاده نمایید که مناسب درختان میوه باشد.

اسپری روغن ولک برای سمپاشی درختان

برای کنترل و مراقبت از حشراتی همچون scale، از اسپری روغن ولک استفاده نمایید. روغن های ولک یکی از بهترین سم ها برای درختان میوه هستند که باید در اوایل بهار قبل از شروع جوانه زنی برگ ها مورد استفاده قرار بگیرند.

استفاده از این روغن تا حد زیادی به شرایط آب و هوایی منطقه بستگی دارد. به گونه ای که اگر دمای هوا زیر 4 درجه سانتی گراد (40 درجه فارنهایت) باشد، آسیب زیادی به درختان خواهد رساند. اکثر درختان میوه تنها به روغن های خفته از جمله ولک احتیاج دارند که باید هر 5 سال یکبار اقدام به سمپاشی و اسپری این روغن در باغ میوه کرد.

اسپری های ضد قارچ درختان میوه

برای درختان میوه در اوایل فصل بهتر است که از اسپری های قارچی استفاده نمایید. برای استفاده از این اسپری می توانید تا فصل بهار نیز صبر کنید. اما حتما لازم است که سمپاشی را قبل از باز شدن برگ های درختان انجام دهید. زمانی می توان از این قارچ کش ها استفاده کرد که دمای هوا به طور معمول  حدود 15 درجه سانتی گراد (60 درجه فارنهایت) باشد.

اسپری حشره کش درختان میوه

در هنگام مشاهده سقوط و ریزش گلبرگ ها می توان از این اسپری استفاده نمود. برای از بین بردن حشرات معمولی می توان دو هفته پس از ریزش گلبرگ ها یکبار دیگر درختان را با این اسپری سمپاشی کرد. البته باید یکبار دیگر هم در اواسط تابستان برای مراقبت از نسل دوم نوعی از حشرات استفاده کرد.

باید مراقب بود که در هنگام باز شدن شکوفه های درختان میوه هرگز از هیچ نوع اسپری برای آن ها استفاده نکرد. زیرا این امر منجر به آسیب و خسارت به زنبور های گرده افشان شده و رشد میوه ها را مختل خواهد کرد.

بهترین فصل برای سمپاشی درختان میوه

بهترین فصل برای سمپاشی درختان میوه اواخر خرداد ماه یا اوایل شهریور ماه می باشد. اما هر زمان که متوجه وجود حفره های لاروی جدید در درختان میوه خود می شوید می توانید سمپاشی را مجددا تکرار نمایید. برای سمپاشی برخی از درختان میوه مانند انگور بهتر است زمان سمپاشی را مطابق با برنامه سازمان جهاد کشاورزی شهرستان خودتان انجام دهید. زیرا حمله آفات و بیماری ها در هر منطقه با یکدیگر متفاوت می باشد.

در باغات میوه مرکبات نیز باید هر ساله بایستی قبل از فصل بهار برای کنترل آفات و حشرات همچون کنه و … برای سمپاشی درختان از کنه کش و روغن ولک استفاده کرد که بهترین سم برای درختان میوه به حساب می آیند. به طور کلی سمپاشی بایستی قبل از ظهور جوانه ها و بعد از پایان سرمای زمستانه انجام شود.

بهترین فصل برای سمپاشی درختان میوه

تقویم مدیریتی درختان میوه

مرحلهتوصیه کود و سم
بعد از خزان در پاییز و یا در طول خواب زمستانهچالکود با کود های بیوارگانیک، اسید هیومیک _ سمپاشی زمستانه علیه تخم آفات و کنه ها با استفاده از روغن ولک و همراه با سموم موجود در بازار همچون اتیون و …
بهار قبل و هنگام تورم جوانه هااستفاده از کود فروت ست و یا کود کامل میکرو برای افزایش میوه، گل، باردهی و پیدایش شاخساره های قوی در درخت _ سمپاشی با ترکیبات مسی و یا سموم قارچکش علیه بیماری های لب شتری، شانکر، سیتوسپورا و غربالی
آبیاری استارت (پیدایش سرشاخه ها)آبیاری با کود دارای اوره و کود های کامل ازت بالا مانند 10-10-30
پس از ریزش گل و تشکیل میوهمحلول پاشی کود کامل میکرو _ استفاده از کود کامل 20-20-20 و کود آهن به صورت آبیاری _ سمپاشی علیه شته ها _ در صورت بروز علائم سفیدک حقیقی استفاده از ترکیبات مسی
درشت شدن میوه تا رسیدنمصرف کود کامل پتاس بالا همراه با سولو پتاس _ محلول پاشی کود های کلسیم برای افزایش عمر پس از برداشت میوه ها
پس از برداشت میوه/قبل از خزان برگمحلول پاشی فروت ست برای تقویت جوانه های گل سال بعد و افزایش مقاومت درخت در مقابل سرمای زمستانه
بعد از ریزش برگ ها/هرسسمپاشی با ترکیبات مسی برای جلوگیری از آلودگی های قارچی

انتخاب آفت کش مناسب برای سمپاشی درختان میوه

یکی از دغدغه ها و نگرانی های اصلی کشاورزان و باغداران در سمپاشی، انتخاب نوع سم و بهترین سم برای درختان میوه می باشد. به طور کلی برای هر درخت و هر مصرفی، سم و آفت کش متفاوتی وجود دارد. یک باغبان با تجربه و ماهر به محض مشاهده آفت و حشره آن را شناسایی کرده و سم و روغن مخصوص آن را تهیه می کند. گاهی اوقات نیز باید چندین محصول را با هم مخلوط کرده تا کنترل و مبارزه با آفت به خوبی انجام شود.

سمپاشی درختان میوه در زمستان

سمپاشی درختان میوه در زمستان شامل مصرف سم اتیون و روغن ولک در اواخر زمستان و یا اوایل بهار منجر به یکنواخت تر شدن رشد و افزایش کیفیت و کمیت محصول درختان میوه می شود که یکی از بهترین سم های شناخته شده برای درختان میوه به حساب می آیند. همچنین کاربرد این روغن منجر به تسریع ثمردهی درختان میوه می شود.

سمپاشی درختان میوه در زمستان

نکات کلیدی در مورد سمپاشی درختان میوه

  • قبل از آغاز سمپاشی باید شناخت کامل و کافی از نوع سم، مدت زمان لازم برای اثر گذاری آن، فرمولاسیون سم، تاثیرات آن بر روی انسان، نحوه اثر گذاری و … داشته باشید. دانستن این اطلاعات اولین قدمی است که باغدار و کشاورز باید انجام دهند. این اطلاعات علاوه بر افزایش کارایی سم، خطرات زیست محیطی و آسیب های وارد شده به سلامتی انسان را به حداقل می رساند.
  • زمان سمپاشی درختان بسیار مهم است. به طور مثال اگر دیر تر از زمان موعد اقدام به سمپاشی نمایید باید دوز بالاتری از سم را مصرف کنید. علاوه بر تاثیرات منفی مصرف سم بر روی گیاه، این عمل مقاومت آفات و بیماری ها را به سموم مصرف شده افزایش خواهد داد. در صورت مقاوم شدن حشرات و آفات به سموم، کشاورز مجبور است هر بار از سموم قوی تر و دوز مصرفی بیشتر در دفعات بیشتری استفاده نماید. که این کار خسارات اکولوژی زیادی را با خود به همراه خواهد داشت.
  • سمومی که برای درختان میوه مورد استفاده قرار می گیرند باید با نوع آفت و همچنین نوع گیاه تطابق داشته باشند. این موضوع تا حد زیادی بر روی کارایی سم و محافظت از درخت تاثیر می گذارد. برای مثال ممکن است که برخی آفات به داخل گیاه نفوذ کرده باشند و برای کنترل و مبارزه با آن ها استفاده از سموم سیستمیک لازم باشد. هر گونه انتخاب و استفاده از سموم سیستمیک سر خود منجر به مرگ گیاه خواهد شد. از این رو باید با مشورت با یک فرد متخصص از سم مورد نیاز استفاده نمود.
  •  ادواتی که برای سمپاشی درختان میوه مورد استفاده قرار می گیرند، تا حد زیادی بر روی کیفیت کار و عملکرد نهایی سم تاثیر می گذارند. بنابراین بهتر است در زمان خرید ادوات، به سراغ ادواتی متناسب با نوع گیاه و درختان مورد نظر خود بروید.

 آیا روز های بارانی و طوفانی مانعی برای سمپاشی درختان میوه به حساب می آیند؟ 

بررسی وضعیت آب و هوا قبل از شروع سمپاشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تا چندین ساعت پس از سمپاشی نباید به هیچ وجه بارندگی رخ دهد، زیرا در اثر بارندگی اثر سم از بین خواهد رفت. از این رو باید در ابتدا وضعیت آب و هوایی را بررسی کنید و سپس اقدام به سمپاشی نمایید.

همچنین به هیچ وجه نباید در روز های بادی اقدام به سمپاشی درختان میوه نمایید. در غیر این صورت باد بُردگی اتفاق خواهد افتاد. این اتفاق علاوه بر کاهش کارایی سمپاشی عوارض دیگری نیز با خود به همراه خواهد داشت. به طور مثال باد بردگی سم منجر به بروز مشکلات تنفسی شده و با تاثیر بر روی گیاهان مجاور منجر به سوختگی آن ها خواهد شد.

 آیا روز های بارانی و طوفانی مانعی برای سمپاشی درختان میوه به حساب می آیند؟ 

اصول تغذیه و کوددهی درختان میوه

امروزه باغبانی و باغداری دیگر به منزله یک شغل تلقی نمی شود، بلکه بیشتر به عنوان یک هنر و یک حرفه شناخته می شود که همانند یک هنرمند با استفاده درست و بهینه از سرمایه و نهاده ها بیشترین سودآوری را به ارمغان می آورند. یکی از مهم ترین عملیات برای رسیدن به سود بیشتر تغذیه درست باغات میوه این است که بتوان درختان را برای تولید محصول زیاد آماده کرد. به طور کلی درختان میوه همانند سایر گیاهان به دو دسته عناصر میکرو و عناصر ماکرو احتیاج دارند.

عناصر ماکرو مورد نیاز درختان میوه

ازت: این عنصر یک عنصر حیاتی در رشد سبزینه ای درخت به شمار می رود. کمبود ازت سبب زردی برگ ها شده که ابتدا در درختان مسن ظاهر می شود. همچنین ریزش برگ ها، کم شدن محصول و در نهایت کوچک شدن و ریزش میوه قبل از رسیدگی کامل از جمله علائم کمبود ازت می باشد. مناسب ترین کود ازته که برای درختان میوه می توان استفاده کرد، کود سولفات آمونیوم می باشد که دارای 21% ازت است.

فسفر: این عنصر نیز بیشتر به صورت فسفات آمونیوم و سوپر فسفات در باغات میوه استفاده می شود نقش مهمی در زود رسی میوه خواهد گذاشت. مصرف این عنصر در باغات میوه سبب خوشرنگی، آسان شدن عمل گرده افشانی و بالا رفتن کیفیت محصول می شود. کمبود فسفر در باغات میوه سبب کلفت شدن پوست میوه، توخالی شدن آن، مات شدن رنگ برگ ها و ریزش برگ درختان می شود.

پتاس: مصرف این عنصر در باغات میوه سبب درشت شدن میوه، مقاومت به بیماری ها، جلوگیری از ترکیدگی میوه و پوست آن و همچنین افزایش رشد و نمو درخت خواهد شد. با مصرف پتاسیم مقاومت درختان به سرما نیز افزایش خواهد یافت.

عناصر میکرو مورد نیاز درختان میوه

از جمله عناصر کم مصرف و میکرو که برای درختان میوه مورد نیاز هستند شامل، مس، منگنز، کلسیم، آهن، روی و منیزیم می باشد. با مصرف این کود ها تا حد زیادی می توان پدیده سال آوری را کنترل کرده و همچنین مقاومت درختان به سرما را نیز افزایش داد.

عناصر میکرو مورد نیاز درختان میوه

کود حیوانی مورد نیاز درختان میوه

کود حیوانی علاوه بر تامین مواد غذایی مورد نیاز گیاه، سبب بهبود کیفیت خاک باغ نیز می شود. بیشترین تاثیر کود حیوانی در خاک این است که با تقویت و بهبود ساختمان فیزیکی خاک، فضای بیشتری را در اختیار ریشه گیاه قرار می دهد تا با گسترش ریشه تنفس آن نیز بهتر شود.

باید دقت شود که برای مصرف کود حیوانی، حتما از کود های کاملا پوسیده شده استفاده نمایید. اگر کود ها پوسیده نیستند بهتر است مقداری ازت نیز همراه کود حیوانی مصرف کنید تا فرایند پوسیده شدن کود ها به آسانی انجام شود.

جدول کوددهی درختان میوه

عنصر غذایینوع کودمقدار کود برای هر درخت
فسفرسوپر فسفات تریپل500 گرم
پتاسیمسولفات پتاسیم1000 گرم
منیزیمسولفات منیزیم350 گرم
رویسولفات روی200 گرم
منگنزسولفات منگنز50 گرم
براسید بوریک50 گرم

زمان و نحوه مصرف کود ها

به طور کلی بیشترین نیاز درختان به مواد و عناصر غذایی زمانی می باشد که شکوفه ها می خواهند ظاهر شوند. از این رو زمانی که گیاه فعالیت خود را آغاز می کند باید مواد غذایی به اندازه کافی در اختیار داشته باشد. مواد غذایی مورد نیاز درختان باید در ناحیه ریشه قرار بگیرند تا گیاه به آسانی بتواند آن ها را جذب کرده و مورد استفاده قرار دهد.

جهت دریافت مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید:

مهندس غلامی: 09916924184 | پشتیبانی: 03434243000 – 03434263531

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

خوشحال می شویم نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.