ابزار، لوازم و تجهیزات مورد نیاز کشاورزی در صنعت کشاورزی ایران و جهان

ابزار، لوازم و تجهیزات مورد نیاز کشاورزی در صنعت کشاورزی ایران و جهان

اطلاعاتی که هر باغدار برای افزایش تولید و بهبود کیفیت خود باید درباره‌ی ابزار، لوازم و تجهیزات باغ خود بداند. کشاورزان و دامداران حرفه‌ای از ابزار، لوازم و تجهیزات مزرعه و باغ برای بهبود کارایی استفاده می‌کنند. اگرچه استفاده از بیل دستی در مقابل استفاده از تراکتور برابری نمی‌کند، اما هر دو ابزارهایی هستند که بازده بیشتری را برای تلاش‌های کشاورز  تضمین می‌کنند و محصول باغ را افزایش می‌دهد ولی میزان عملکرد هر کدام به مراتب متفاوت است .

هرچند حتی اگر  ابزار، لوازم و تجهیزات مناسب کاشت، برداشت باشد ولی کاشت در زمان مناسب و در فصل مناسب نیز مهم است. حفظ مزرعه در یک برنامه ثابت می‌تواند تفاوت زیادی در ارزش، باروری و کارایی مزرعه و باغ شما ایجاد کند.

محتوا پنهان

کشاورزی مکانیزه و افزایش باروری

برای مزارع متوسط ​​و بزرگ در گذشته، تنها ابزار، لوازم و تجهیزات کشاورزی به معنی اسب، گاو و قاطر بود.

با این حال، در دوران مدرن، جایگزین‌ها و ابزار مکانیزه‌ای تولید شده است که هر سال به افزایش تولید و کیفیت و طمع  مواد غذایی در مزارع و باغات کشاورزی کمک می‌کند.

به لطف پیشرفت‌های تاریخی در صنعت ماشین آلات و ابزار کشاورزی، فرهنگ شهرنشینی و صنعتی شدن در سراسر دنیا گسترش یافته است.

در حال حاضر، تمرکز بر روی به روز رسانی و بهبود ابزار، لوازم و تجهیزات متمرکز شده است. چرا؟  

چون هدف این است که با حفظ اثربخشی آنها، سازگارتر با محیط زیست شوند.

کاهش هزینه‌های زمانی، سازگار با طبیعت هدف فن آوری‌های نو و جدید کشاورزی

ماشین‌های کشاورزی حتی با سرعت نیم اسب بخار، دو برابر سریعتر از کار دستی، کار می‌کنند. آنها همچنین با استفاده از فناوری پیشرفته به ابزارهای سازگار با محیط زیست دوباره طراحی شداند و ارتقاء می‌یابند. این ارتقاء استفاده بیشتر برای آینده و همچنین صرفه جویی اقتصادی و زیست محیطی را تضمین می‌کند.

در مورد همه چیز، از چاپ سه بعدی قطعات مکانیکی گرفته تا تبدیل زباله های کشاورزی به انرژی، ابزار، لوازم و تجهیزات “بهبود آینده” شما را در دراز مدت تضمین می‌کند.

در این مقاله ابتدا به پنج قطعه از ابزار، لوازم و تجهیزات مزرعه‌های کوچیک یا باغ‌های کنار خانه به طور خلاصه می‌پردازد. که می‌تواند بهره‌وری محصول شما را افزایش دهد و همچنین مزرعه یا باغ در طول زمان ارزشمندتر شود.

 استفاده از تراکتور برای تسریع کار

به طور سنتی، کشاورزان از تراکتورها برای تسریع چندین کار مزرعه استفاده می‌کنند. شخم زدن، زراعت و کاشت مزارع اصلی‌ترین فعالیت‌هایی است که کشاورزان از تراکتورهای خود استفاده می‌کنند، و همچنین می‌توانند تعمیر و نگهداری باغ و مراقبت‌های معمول از چمن و همچنین جابجایی و پخش کود مزرعه خود را انجام دهند.

این ابزار و تجهیزات یعنی تراکتورها به کشاورزان در مزارع کوچک و بزرگ کمک می‌کنند. این ابزار و لوازم کشاورزی می‌توانند برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

 ماشین‌های برداشت کننده محصول

بسته به محصول مورد استفاده، ماشین‌های برداشت کننده در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند. هر دستگاه برداشت محصول را به صورت خودکار انجام می‌دهد، که زمان برداشت را کاهش داده و کارایی را افزایش می‌دهد.

دروکنندگان می‌توانند بهره وری مزرعه شما را افزایش داده و از هدر رفتن بی مورد منابع جلوگیری کنند. آنها محصولاتی را جمع آوری می‌کنند که هنوز سرپا هستند یا قبلاً به یکباره بریده شده‌اند. آنها دانه‌ها را از برگ‌ها و کاه جدا کرده و ذخیره می‌کنند.

ابزار، لوازم و تجهیزات درو کننده بسیار به صرفه هستند و محصول را به طور کامل جمع آوری می‌کنند و محصول هدر نمی‌رود.

هواپیما و هلیکوپتر برای کاشت بذر

اجرای ابزارها، لوازم هوایی می‌تواند روزهای برنامه شما را از بین ببرد. کاشت بذر توسط هواپیما می‌تواند به مزرعه شما بهتر از ابزار و لوازم زمینی کمک کند. استفاده از هلیکوپتر یا هواپیما برای کاشت بذر می‌تواند از فشردگی خاک جلوگیری کند. همچنین از آسیب دیدگی چرخ در زمین و باغ شما جلوگیری می‌کند. به شما کمک می‌کند تا از فرصت‌های کوتاه در شرایط آب و هوایی برای کاشت سریع در مناطق وسیعی از زمین استفاده کنید.

اگر تصمیم به تغییر کود برای بذر دارید، مزایای زیادی ابزار و لوازم هوایی دارند. با پخش کود خشک از طریق هوا، مساحت بیشتری را پوشش می‌دهید، که منجر به الگوی عمیق‌تری از توزیع می‌شود و می‌تواند به ایجاد محصول بهتر و سالم کمک کند.

ماشین‌های دوشش برای دام‌ها

همانطور که مزرعه شما رشد می‌کند و دام شما افزایش می‌یابد، کارهای شما نیز افزایش می‌یابد. با زیاد شدن گاوها یا حیواناتی که در گله هستند، دوشش دستی می‌تواند به یک کار وقت گیر تبدیل شود که این امر باعث می‌شود ماشین دوششویی سرمایه گذاری ارزشمندی باشد.

این ابزارها، لوازم و دستگاها به شما امکان می‌دهند تا زمانی که از حیوان خود مراقبت می‌کنید چند کار را انجام دهید. آنها شیر را از آلودگی خارجی مصون نگه می‌دارند و زمان کار را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.

 

 

مالچر جنگلی پاکسازی زمین 

دستگاه مالچ پاشی که به عنوان جونده یا قلم مو نیز شناخته می‌شود. این ابراز و دستگاه سریعتر و کارآمدتر از تبر و اره دستی محصول شما را خرد می‌کند. نسخه‌های صنعتی‌تر می توانند به شما کمک کنند تا چندین هکتار از پوشش گیاهی را در روز پاک کنید، اما حتی ماشین‌های جمع و جورتر در مواقع مورد نیاز مفید هستند.

مالچر شما پاکسازی زمین، جلوگیری از آتش سوزی، مدیریت پوشش گیاهی و حتی احیای حیات وحش را تسریع می‌کند. در حالی که ممکن است در مراحل ابتدایی مزرعه خود به این ماشین خاص احتیاج نداشته باشید، زیرا مزرعه شما ناگزیر رشد و گسترش می‌یابد. این دستگاه برای پاکسازی فضای بیشتر ضروری خواهد بود.

 

 

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

اگر می‌خواهید درباره تاریخچه تجهیزات و ادوات کشاورزی بدانید مقاله زیر را بخوانید:

ابزار، لوازم و تجهیزات مورد نیاز کشاورزی در صنعت کشاورزی ایران و جهان

حالا به طور کلی و جامع نام ابزار، لوازم و تجهیزات و آنچه شما نیاز دارید را بیاموزید برای داشتن یک باغ یا مزرعه یونیک  و پر بازده را شرح می‌دهیم :

تراکتور، بوهو، بلر، هارو و….

اینجا شما با اصول اولیه 24 قطعه از ابزار، لوازم و تجهیزات مزرعه آشنا می‌شوید و برای محصول بیشتر و بهره وری بالاتری داشته باشید باید بدانید در کجا باید سرمایه گذاری کنیدکه در آخر فصل هنگام برداشت محصول سرمایه شما چندین برابر شده باشد.

1.تراکتور (ابزار وتجهیزات کاربردی)

هیچ وقت انتخاب بیشتری از ابزار، لوازم و تجهیزات مزرعه وجود نداشت، اگر انتخاب تراکتور به سادگی انتخاب رنگ باشد، اگرچه بسیاری از کشاورزان با وفاداری به نام تجاری به شما خواهند گفت که اینطور است.

تراکتورها (که یکی از آنها در تصویر بالا نشان داده شده است) در اندازه‌های مناسب برای کشاورزان با 1 هکتار تا کار 1000 هکتار یا بیشتر در دسترس هستند. به هر اندازه که این قطعات ابزار، لوازم و تجهیزات مزرعه‌ای وجود دارند. یک تراکتور برای کشاورزان در مقیاس کوچک یک خرید عادی است. شما می‌خواهید قدرتی را داشته باشید که دارای اسب بخار مناسب و امتیاز مناسب برای کاری باشد که قصد دارید با آن انجام دهید.

ژورنال که “AgWeb Farm” که یک مجله معروف کشاورزی در سطح جهان است راهنمای تعیین اندازه تراکتور مورد نیاز برای مزرعه شما را ارائه می‌دهد.

 

تراکتور دو چرخه

این قطعه که به عنوان تراکتور پیاده روی نیز شناخته می‌شود، برای کوچکترین مزرعه در نظر گرفته می‌شود. شما واقعاً همانطور که از نامش مشخص است پشت آن قدم می‌زنید و می‌توانید از طیف وسیعی از لوازم جانبی استفاده کنید: چمن زن یونجه، روتوتیلر، دمنده برف، فرم دهنده تخت، بذرپوش، واگن و غیره.

ATV/UTV.2 (جابجایی سریع)

یکی از پرکاربرد‌ترین وسایل برای جابجایی سریع در مزارع وسیع (چهارچرخ ATV/UTV) است.

ATV ها و UTV ها برای حمل محصول یاحتی حمل  ابزار، لوازم و تجهیزات شما عالی هستند. آنها می‌توانند تریلرهای کوچک را یدک بکشند و اگر نمی‌توانید از تراکتور استفاده کنید، از ATV یا UTV خود حداکثر استفاده کنید و بسیاری ار کار های روزمره را به سرعت و با قدرت مانور زیاد انجام می‌دهد.

3. کامیون مزرعه

مطمئناً می‌توانید از وسیله ی نقلیه خود برای جابجایی محصول یا لوازم و ابزار استفاده کنید، اما وقتی نیاز به قرار دادن یک بز در هاچ بک دارید، ممکن است آرزو کنید که  کاش کامیون داشته باشید! تعداد زیادی کامیون کوچک، متوسط ​​و کامل، می‌تواند متناسب با نیاز مزرعه و باغ شما باشد. در نظر بگیرید که آیا نیاز به داشتن تریلر، سفرهای طولانی برای کار یا رانندگی آن در مزارع خود دارید! هنگامی که می‌دانید انتظار دارید کامیون شما چه نوع وظایفی را انجام دهد، می‌توانید اندازه مناسب را پیدا کرده و  ازمدل‌های موجود یکی را در نظر بگیرید و خریداری کنید.

4. واگن (جابجایی محصولات)

“واگن” مزرعه ممکن است شبیه واگن قرمز کوچکی باشد که در کودکی داشتید. در نقطه مقابل، ممکن است یک قطعه چوبی چهار چرخ بزرگ از ابزار، لوازم و تجهیزات کشاورزی باشد که برای جابجایی محصول طراحی شده است. در این بین واگن‌هایی نیز در سطوح مختلف وجود دارد و استفاده‌های بیشماری از واگن‌ها مانند حمل یونجه و غیره وجود دارد.

5. بکهو لودر ابزار حفاری

اگر حفاری کار شماست، یک چاهک ابزار شماست. اگر قصد ندارید به طور منظم حفر کنید، بهتر است به جای خریدن، آنرا قرض بگیرید یا اجاره کنید.

Backhoes (بکهو لودر) را می‌توان به عنوان  یک ابزار هیدرولیک جداگانه برای برخی از تراکتور خریداری کنید.

6. لودر جلودار برای حفاری و جابجایی کود

لودرهای جلو دار را می‌توان در مزرعه های کوچک به طور کلی مفیدتر دانست. همه تراکتورها مجهز به یک لودر جلو نیستند، اما اگر دستگاه شما این قابلیت را دارد، می‌توانید با آن حفاری کنید. وسایل حجیم (از جمله چیزهای شل مانند خاک و کود) را جابجا کنید. اقلام و ابزار، لوازم و تجهیزات سنگین را بلند کنید و برخی از کارهای زمین شناسی را انجام دهید.

7. کولتیوایتور برای کشت خاک

برای کشت خاک، کشاورزان از آن استفاده می‌کنند. به طور خاص، کشت کننده‌ها برای کنترل علف‌های هرز قبل از کاشت درخاک استفاده می‌شوند. همچنین برای ترکیب بقایای محصول یا کندن علف‌های هرز و آماده سازی بستر بذر استفاده می‌شوند. پنجه‌های زراعی را می‌توان به طور مناسب در بستر باغ یا مزرعه استفاده کرد. این پنجه‌های زراعی را می‌توان در باغ یا مزرعه بعد از رشد گیاهان جهت حذف علف‌های هرز از اطراف گیاهان به طور مناسب قرار داد. باید کشاورز کالتیویتور را یا در خط مستقیم براند تا به گیاهان آسیب نرسد.

8. دیسک پشت تراکتوری

دیسک‌ها پشت تراکتور کشیده می‌شوند تا قبل از کاشت، بستر بذر را محکم کنند تا بذر شما تماس کافی با خاک داشته باشد. دیسک پشت تراکتوری بذر پخش شده را با گذشتن از روی آن، به خاک فشار می‌دهد.

9. شخم زن ها(انواع آن ،کاربرد)

شخم‌زن‌ها در انواع بی‌شماری وجود دارند. بر اساس نوع خاک، نوع محصول و شرایط زمین، ترکیب مناسب شخم‌زن را برای مزرعه خود را انتخاب کنید.

شخم زن تخته قالب

بیشتر در زمین‌هایی که قبلاً در تولید محصولات زراعی نبوده و یا مدت‌هاست در حال تخریب بوده‌اند استفاده می‌شود. بال‌های بزرگ شخم زن به گونه‌ای طراحی شده است که تمام خاک یک منطقه را کنده و برمی‌گرداند.

 

شخم زن اسکنه

دارای ساق‌های بلندی است که خاک را به عمق 12 اینچ برمی‌گرداند. پس ازاینکه اصلاح خاک انجام شد شخم زدن با اسکنه می‌تواند خاک اصلاح شده را در ارتفاع 3 تا 4 اینچ قرار دهد و بقایای محصول که در طول شخم زدن واژگون می‌شوند نیز در آن عمق خاک فروبرد. شخم زدن با اسکن هنوز مقداری از بقایای محصول را روی سطح خاک می‌گذارد. و معمولاً بستری را ایجاد نمی‌کند که به اندازه کافی صاف باشد تا کشاورز بتواند روی خاک دوباره بذر بکارد. برای این کار به خاک باید بیشتر آماده باشد.

شخم زن دیسکی

این کار را به خاک برش می‌دهد اما آن را به طور کامل به روشی که یک شخم زن برش می‌دهد، برنمی‌گرداند.

10. چیزل (مختل کردن رشد علف های هرز )

چیزل را پشت تراکتور یا ATV می‌کشند تا سطح خاک یکنواخت شود، بقایای محصول را دوباره پخش کرده و جوانه زنی علف های هرز را مختل کند. برای صرفه جویی در وقت و هزینه می‌توانید، چیزل را همراه وسیله دیگری که به تراکتور شما متصل است، متصل کنید و کار خود را در سریع ترین زمان انجام دهید. چیزل همچنین برای تجزیه کود در مرتع و صاف کردن سطوح مفید است.

11. لایه مالچ پلاستیکی در مقیاس کوچک

اتصال تراکتور به لایه مالچ پلاستیکی برای مزارع وسیع با استفاده از روش‌های کشت پلاستیک ضروری است. کشاورزان در مقیاس کوچک می‌توانند برای پشت تراکتورهای خود لایه مالچ پلاستیکی پیدا کنند. یک تکه پلاستیک روی دستگاه نصب شده است، دیسک‌ها بستر کاشت را شکل می‌دهند و یک سری چرخ و بال پلاستیکی را در امتداد بستر بذر قرار می‌دهند.

12. سمپاش ها (دفع سموم آفات و علف کش ها)

برای استفاده از چای کمپوست، سموم دفع آفات یا علف کش (ارگانیک یا مصنوعی)، سمپاش یک قطعه ضروری از ابزار، لوازم و تجهیزات کشاورزی است. سمپاش‌های سایز کوله پشتی با دست کار می‌کنند، در حالی که کشاورزانی که چندین هکتار محصول دارند باید از یک سمپاش نصب شده توسط تراکتور یا ATV استفاده کنند.

13. سیستم آبیاری مناسب باغات

محصولات بدون آبیاری مداوم خوب رشد نمی‌کنند. مگر اینکه کشاورز قصد داشته باشد هر شب چند ساعت در باغ یا مزرعه خود با شلنگ بایستد. باغدار برای دریافت سیستم آبیاری باید برنامه ریزی کند. این روش می‌تواند به سادگی یک شلنگ خیس کننده متصل به چنگک در فضای باز باشد. یا پیچیده‌تر مانند سیستم آبیاری قطره‌ای چند سطحی باشد.

14. مته زن بذری( انواع ، کاربرد)

مته‌های بذری متصل کننده‌های تراکتور هستند که دانه‌ها را با حداقل اشتباه در خاک وارد زمین می‌کنند. آنها اغلب برای محصولات ردیفی (مانند غلات)، محصولات پوششی، علف‌ها یا علوفه استفاده می‌شوند. دو نوع مته زن بذری وجود دارد:

  1.  مته‌های بدون بذر
  2. مته‌های سنتی کاشت بذر

مته‌های بدون بذر

مته‌های بدون بذر دارای تیغه های چفت کننده هستند. وسیله‌ای برای کندن بقایای محصول موجود بر روی خاک است. و مسیر روشنی برای کاشت بذر ایجاد می‌کند.

Farmers.gov اطلاعات خوبی در مورد گزینه های بدون بذر دارد.

مته‌های سنتی بذر

مته بذری سنتی عموماً نیاز به کاشت یا آماده سازی محل کاشت از قبل دارند. زیرا مته‌های سنتی بذر تیغ برای برش قسمت‌های باقی مانده است.

15. پخش کننده بذر (چرخاننده)

بذرپاش های پخش کننده که به آنها چرخاننده یا کاشت کننده چرخشی نیز گفته می‌شود. این پخش کننده‌ها در اندازه‌های مختلف وجود دارند، از یک بذر چمن که می‌توانید به گردن خود بیاندازید تا بذرهای اندازه صنعتی که پشت بزرگترین تراکتور کشیده شده‌اند. ایده این قطعات از ابزار، لوازم و تجهیزات مزرعه همه یکسان است. با چرخاندن صفحه داخل بذرپاش، دانه‌های موجود در قیف بذرپاش در یک منطقه توزیع می‌شود. هر مدل منطقه پخش خود را دارد و این معمولاً قابل تنظیم است. بذرهای پخش کننده برای کاشت محصولات پوششی، علف و علوفه ایده آل هستند، اما برای محصولات باغی که نیاز به ردیف یا سازماندهی دارند کاربردی نیستند.

 

16. ماشین نشاءکار برنج، میوه، سبزیجات 

این وسایل و ابزار مدت‌ها به عنوان ابزار و لوازم کشاورز در مقیاس بزرگ در نظر گرفته می‌شد، اما در حال حاضر نشاء کار دستی کاشت نشاء را در مقیاس کوچک آسان می‌کند. دستگاه نشاءکار دست کشاورز بوده است و این امکان را به وی می‌دهد تا بدون خم شدن و کندن خاک در خاک بگذارید. روش‌های مختلفی از حرکت پا یا دست برای فعال کردن اهرم دستگاه نشاءکار وجود دارد. این حرکات به گیاه اجازه می‌دهد تا نشاء داخل حفره‌ای که این ابزار ایجاد کرده، فرو برود. برای کشاورزانی که ۱۰ هکتار زمین دارند باید به فکر دستگاه‌های نشاءکار برای بهروری بیشتر محصول باشد.

17. ماشین علف یا چمن زنی برای زمین کشاورزی 

آیا برای چمن‌زار و مراتع خود به ماشین چمن زنی پشت، چمن زن سوارکاری، چمن‌زن صفر دور، چمن‌زن شکمی یا دستگاه چمن‌زن عقب نیاز دارد؟ اگر یونجه می‌کارد، آیا نیاز دارد ماشین چمن‌زنی داسی، ماشین طبل زنی یا ماشین چمن‌زنی دیسکی (که به آن دوار نیز گفته می‌شود) بخواهد؟ آیا در مناطق بزرگتر، چمن‌زن‌های برسی، چمن‌زن‌های خنک کننده یا چمن زن معمولی مناسب کشاورز هستند؟ به عنوان صاحب زمین، کشاورز حداقل به یک ماشین چمن زن یا ترکیبی از ماشین‌های چمن زن در بین مجموعه ابزار، لوازم و تجهیزات کشاورزی خود نیاز دارد.

18. داس بزرگ برای اصلاح چمن

داس‌ها ابزار اصلی برش چمن یا درختچه در جهان در بین ابزار، لوازم و تجهیزات کشاورزی بودند تا زمانی که مکانیزاسیون وارد شد. طبق گفته دانشگاه ایالتی پن، این داس که در شکل مشاهده می‌کنید در میان کشاورزان در مقیاس کوچک دوباره محبوبیت پیدا می‌کند. یک چرخش داس می‌تواند قطر 6 فوت طول و 4 اینچ عرض را قطع کند. شاید ماشین چمن‌زنی خیلی بدرد بخور نباشد و کارایی آن کافی نباشد. اما شاید این قطعه از ابزار، لوازم و تجهیزات کشاورزی ست که نباید حذف شود.

19. داس کوچک (برش گیاهان کوتاه‌تر)

این نوع داس حتی کوچکتر از داسی ست که بالا گفته شد. یک ابزار برش دستی با تیغه منحنی برای برداشت یا چمن‌زنی است. تا آنجا که ابزارهای برش با دست انجام می‌شوند، این داس کمتر از هر نوع مدل داس دیگری می توانند کاربرد داشته باشد، اما می‌توانند در کاربردهای کوچک مفید باشد.

20. چنگک (کاشت یونجه، میزان رطوبت و محل ذخیره سازی آن)

در صورت تهیه یونجه، چنگک‌ها قطعات ضروری ابزار، لوازم و تجهیزات کشاورزی هستند. چنگک‌های چرخ، چنگک‌های موازی، چنگک‌های دوار و چنگک‌های کمری پشت تراکتور کشیده می‌شوند. هرکدام بسته به کارایی که دارند، کار کاشت یونجه، میزان رطوبت یونجه و محل ذخیره سازی  آن را انجام می‌دهند.

21. بیلرها (برداشتن یونجه و بستن آن)

سه نوع کلی بیلر یونجه وجود دارد: بیلرهای گرد، بیلرهای مربعی و بیلرهای بزرگ مربعی. اینها سرمایه گذاری‌های پرهزینه‌ای هستند و با تمام اجزای متحرک آنها نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی دارند.

بیلرهای گرد یونجه را از مزرعه برمی‌دارند و به صورت حلقه‌های گرد در می‌آورند، سپس آن را با تور یا نخ می‌بندند.

بیلرهای مربعی در اندازه‌های مختلف موجود است. بیلر مربعی مناسب برای مزرعه شما بستگی به میزان مساحت سطح شما دارد. می‌توانید بیلرهایی را پیدا کنید که طناب‌ها را به نخ، سیم یا هر دو می‌بندند. پرتاب کننده بیل افزونه‌ای است که انباشتن دسته‌های یونجه را بر روی واگن را بسیار ساده‌تر می‌کند.

بیلرهای مربع بزرگ برای مزارع بزرگ طراحی شده‌اند. مثلا برای صدها هکتار زمین مناسب است. احتمالاً بیلرهای استاندارد مربعی یا بیلرهای گرد گزینه‌های بهتری برای شما هستند.

22. کمباین‌ها یا درو کردن

کشاورزان غلات متوجه می‌شوند که برای محصولات خود به کمباین (که به آن دروگر نیز می‌گویند) نیاز دارند. حتی با تنها یک هکتار محصول غلات، ترکیبی کارآمدترین وسیله برای خارج کردن آن از مزرعه است.

23. کود پهن کننده (جلوگیری از انتشار انگل ها و آلودگی)

کود دامی باید در هر مزرعه‌ای که شامل دام می‌شود مدیریت شود. اگر کود دامی را از بین نمی‌برد یا آن را از مزرعه خارج نمی‌کند و کشاورز می‌خواهد آن را در یک مزرعه پخش کند، دستگاه کود پاش مناسب است. کودهای پخش کننده مخصوصاً در مزارع اسب محبوب هستند. پخش کود برای جلوگیری از انتشار انگل‌ها و آلودگی ناشی از رواناب‌ها است .

24. هیدروپونیک (سیستم رشد گیاهان در آب)

افزایش محبوبیت، هیدروپونیک سیستم رشد گیاهان در آب است نه در خاک. از مزایای این است که بتواند مقدار زیادی غذا در یک فضای کوچک پرورش دهد و از آب کمتری نسبت به باغهای زیر کشت خاک استفاده کند. این روش مناسب است و به طور کلی رشد گیاهان سریعتر انجام شود. موارد منفی سرمایه گذاری عمده در ابزار، لوازم و تجهیزات هیدروپونیک، یافتن گیاهانی است که بدون خاک خوب رشد می‌کنند.

 

وضعیت آینده و نتیجه‌گیری استفاده از لوازم و ابزار پیشرفته کشاورزی

ابزار، لوازم و تجهیزات مناسب مزرعه می‌تواند بسیار زیاد به کاهش حجم کار کشاورز در مزرعه یا باغ کمک کند. این ابزار، لوازم و تجهیزات مزرعه‌ای همراه با آگاهی از بهترین زمان بندی و فصول برای کاشت محصولات می‌تواند به کشاورز اطمینان دهد که عملکرد آن کشاورز را به یک ستاره سازنده و کارآمد تبدیل می‌کند.

 

 

 

 

 

 

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

 

 

 

 

 

خوشحال می شویم نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.