خرید و فروش پسته درفروشگاه آنلاین پسته رفسنجان

آیا تا کنون توانسته اید بهترین پسته را خریداری کنید؟

باتوجه به این که پسته یکی از مهمترین محصولاتی است که ارزش غذایی بالایی دارد و از مهم ترین محصولات صادراتی ایران است و امروزه مصرف زیادی در صنایع غذایی ایران(به عنوان آجیل،خشکبار، ودر صنایع شیرینی پزی و مواد مورد نیاز بعضی ازغذا ها کاربرد دارد) و صنایع غذایی جهان دارد.

 گاهی اوقات برای همه مردم در خرید پسته این سوالات مطرح می شود:

1.پسته چه خواصی دارد؟

مغز پسته از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و خواص آن عبارتند از:

 1. پسته مقدار کالری کم و فاقد کلسترول می باشد و حاوی مقدار کمی چربی اشباع می باشد، چربی یک منبع انرژی است که به جذب ویتامین های D,E,A,K کمک می کند.
 2. به دلیل این که پسته حاوی چربی غیراشباع می باشد لذا نباید زیاد و بی رویه مصرف شود.
 3. پسته حاوی مقدار زیادی فیبر می باشد که به هضم مواد غذایی و تنظیم کلسترول و قندخون کمک می کند.
 4. پسته سرشار از پتاسیم می باشد که به تعادل مایعات بدن،تنظیم ضربان قلب و کاهش فشار خون بسیار کمک می کند.
 5. پسته داری فسفر می باشد.فسفر برای تقویت بافت استخوان ها و دندان ها و تقویت عضلات بدن بسیار مفید است.
 6. یکی از دلایلی که افراد دچار کم خونی می شوند کمبود آهن است.پسته که حاوی آهن می باشد یک میوه بسیار مفید برای جبران کمبود آهن و رفع سرگیجه و خستگی ناشی از کم خونی می باشد.
 7. مصرف پسته به بهبود و تقویت عملکرد مغز و آرامش در افراد کمک می کند.
 8. مصرف پسته باعث افزایش میل جنسی می شود.
 9. مصرف متعادل پسته موجب استحکام و پیشگیری از ریزش مو می شود،زیرا منبع بسیار خوبی برای بیوتین می باشد . بیوتین یکی از ویتامین های گروه B است که نقشی اساسی در استحکام و سلامت موها را دارد.


2.پسته شور کرده برای آجیل از کدام فروشگاه تهیه می شود؟

اصول بو دادن یا تفت دادن و شور کردن پسته

بودادن یا تفت دادن فرایندی است که طی آن مواد غذایی با استفاده از حرارت مستقیم و بدون استفاده از واسطه های حرارتی مثل روغن و آب، خشک و پخته می شوند.

این عملیات در توسترهای مخصوصی انجام می گیرد که با حرکت دورانی خود در حین حرارت دادن، مغزها را مخلوط نموده و به این ترتیب حرارت به صورت یکنواخت به همه دانه ها می رسد.

این دستگاه ها از جنس استیل ضد زنگ و مجهز به مخزنی برای تزریق افزودنی ها هستند. ظرفیت آن ها معمولا بین 20 – 10 کیلوگرم است. افزودنی های آجیل شامل آبلیمو، سرکه، نمک، شکر و زعفران است. همچنین در طی فرایند بودادن ازمالتودکسترین به عنوان یک براق کننده هم استفاده می شود.

ضمن این که این ماده سبب چسبیدن یکنواخت نمک به سطح آجیل می شود. فرایند بودادن و برشته کردن باعث بروز مجموعه ای از تغییرات شیمیایی در دانه ها می شود. این تغییرات مفید بوده و باعث ایجاد عطر، طعم و رنگ در محصول می شود.

خرید پسته شور کرده

امروزه شهرستان رفسنجان در استان کرمان منبع اصلی پسته جهان است وتوانسته است بهترین و با کیفیت ترین ارقام پسته جهان را تولید کند این شهرستان به دلیل آب هوای مناسب برای تولید پسته منبع اصلی پسته جهان محسوب می شود و شرکت آریا پارت رفسنجان می تواند بهترین و با کیفیت ترین و تازه ترین ارقام پسته را به سراسر کشور ارسال کند.

بنابراین این شرکت بهترین پسته شور کرده را برای آجیل تولید می کند به دلیل این که خود این شرکت در شهرستانی است که منبع اصلی پسته جهان است می تواند تازه ترین پسته شور کرده را برای آجیل فراهم نماید.

برای خرید پسته شور کرده و آجیلی به فروشگاه ما مراجعه فرمایید.

خرید پسته شور کرده

3.پسته با کیفیت و قیمت مناسب از کدام فروشگاه خریداری کنیم؟

از با کیفیت ترین ارقام پسته می توان پسته احمد آقایی،پسته اکبری و پسته ممتاز را نام برد.

1.پسته اکبری به عنوان با کیفیت ترین محصول

بهترین پسته وبا کیفیت ترین پسته، پسته نوع اکبری است پسته اکبری نسبت به سایر پسته ها خوشمزه تر است. پسته اکبری تجارت خوبی در ایران و جهان دارد به دلیل کیفیت و مرغوبیت آن، پسته اکبری نسبت به سایر پسته ها ظاهری کشیده وزیبایی دارد این نمونه پسته در شهرستان رفسنجان از استان کرمان که منبع اصلی پسته جهان است برداشت می شود.پسته اکبری صادرات زیادی در جهان توسط ایران دارد که قیمت آن نسبت به رقم های دیگر پسته گرانتر می باشد.

2.پسته احمد آقایی به عنوان با کیفیت ترین محصول

پسته ی رقم احمد آقایی یکی از ارقام مهم شهرستان رفسنجان واقع در استان کرمان اسـت . پسته احمد آقایی از پسته های درشت و خوش طعم محسوب می شود. پسته احمد آقایی در گروه پسته های کشیده یا پسته بادامی قرار می گیرد و از نظر ظاهری بسیار جذاب و قابل است. بسیاری از کشورهای منطقه، کشورهای اروپایی و آمریکایی این نوع پسته ایران را به شدت خواهان می باشند.

پسته احمد اقایی از پر فروش ترین پسته ی بازار ایران نیز محسوب می شود. این پسته در بسیاری از آجیل فروشی ها دیده می شود.معمولا به دلیل کشیده بودن این نوع پسته و طعم خوبی که دارد، از پسته احمد آقایی برای تهیه خلال پسته نیز استفاده می شود.

3. پسته ممتاز به عنوان با کیفیت ترین محصول

پسته احمد آقایی، پسته فندقی، پسته کله قوچی و پسته اکبری چهار نمونه از پسته های ممتاز ایران هستند. که جزو با کیفیت ترین و خوش طعم ترین پسته محسوب می شوند.

برای خرید این سه نمونه پسته با کیفیت می توانید به فروشگاه آنلاین پسته رفسنجان مراجعه کنید و با قیمتی بسیار مناسب این سه نمونه پسته را خریداری کنید. ما در شهرستان رفسنجان هستیم منبع اصلی تولید کننده پسته جهان!

پسته ممتاز به عنوان با کیفیت ترین محصول

4.خوشمزه ترین پسته کدام است و از کدام فروشگاه آن را تهیه کنیم؟

خوشمزه ترین پسته دنیا پسته ایران است دلیل خوشمزه گی آن چربی بالای آن است که نسبت به پسته کم چرب آمریکا بسیار تا بسیار خوشمزه بوده است. چهار نمونه پسته هست که جزو خوشمزه ترین پسته ها محسوب می شوند که عبارتند از:

 • پسته اکبری: پسته اکبری نسبت به سایر پسته ها قیمت بالایی دارد و بسیار خوش طعم است ودست چین آن برای آجیل، و جزو پست های لوکس و مجلسی است بهترین نوع این پسته در شهرستان رفسنجان از استان کرمان یافت می شود.
 • پسته کله قوچی: پسته کله قوچی همانطور که از اسمش پیداست ظاهری درشت و زیبا دارد و اندازه آن نسبت به سایر پسته ها بزرگتر است دارای طعمی خاص وبسیار خوشمزه است و به دلیل بزرگی آن به آجیل جلوه خاصی می بخشد و در شهرستان رفسنجان از استان کرمان یافت می شود.
 • پسته احمد آقایی: پسته احمد آقایی نسبت به سایر پسته های دیگر کشیده تر است و طعم آن بسیار عالی و جزو خوشمزه ترین پسته ها محسوب می شود. برای آجیل از پرمصرف ترین پسته ها هست، که در شهرستان رفسنجان از استان کرمان یافت می شود.
 • پسته فندقی: پسته فندقی ظاهری کوچکی نسبت به سایر پسته ها دارد که به دلیل همین کوچکی تعداد آن در یک کیلو خرید بیشتر می شود و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و حجم زیادی در صادرات به خود اختصاص داده است.

یرای خرید این چهار نمونه پسته با کیفیت می توانید به فروشگاه آنلاین پسته رفسنجان مراجعه کنید.

رفسنجان بزرگ ترین منبع تولید کننده پسته در جهان!!

خوشمزه ترین پسته کدام است و از کدام فروشگاه آن را تهیه کنیم؟

5.از مغز پسته در چه غذاهایی استفاده می شود؟

از مغز پسته درغذا های سنتی شهر رفسنجان یا استان کرمان به طور زیاد استفاده می شود. غذاهایی چون: کشک مغز، بزقرمه(کشک آبگوشت)، خورشت فسنجان و مواد مرغ شکم پر وغیره.

 تهیه کشک پسته (کشک مغز)

یکی از غذا های پر طرفدار و بسیار خوشمزه رفسنجان می باشد که طعم پسته به خوشمزگی آن افزوده است اصل این غذا برمی گردد به کشک و پسته رفسنجان. پسته  بسیار مغذی است و روغن آن خواص بسیاری دارد.طعم ومزه کشک پسته (کشک مغز) طوری است که شما با یکبار امتحان کردن آن عاشق این غذا می شوید.

این غذا سنتی ترین غذای رفسنجان محسوب می شود. دستور پخت این غذا بسیار ساده است که هر کس می تواند آن را بپزد. برای درست کردن این غذای خوشمزه کافیست مغز پسته و پیاز را با چرخ دستی یا برقی له کنید و این مواد را در ظرفی بریزید و با مقداری روغن و ادویه کمی آنرا تفت بدهید

و پس از این که سرخ شدند کشک را به آن اضافه کنید همچنین در کنار مغز پسته می توانید از دیگر مغز های خوراکی استفاده کنید. برای خوشمزه تر شدن این غذا می توانید از کشک محلی استفاده کنید طوری کشک را درون کشک ساب ( به گویش رفسنجان تغار ) بسایید واز این غذای خوشمزه و مقوی لذت ببرید.

تهیه خورشت فسنجان با مغز پسته

یکی از خورشت های خوشمزه ای است که با پسته درست می شود و طرفدار های زیادی دارد برای تهیه این خورشت باید گوشت سینه مرغ یا کوفته ریزه باشد ، مغز پسته ساییده باشد ، پیاز سرخ شده باشد و زعفران ساییده باشد ، کوفته ریزه ها را درست می کنیم و در مقداری آب و روغن سرخ می کنیم و در قابلمه ای پیاز های خلال شده را در روغن سرخ می کنیم و پسته آسیاب شده را به آن اضافه می کنیم و با حرارت ملایم 4 تا 5 دقیقه به هم می زنیم .

سپس کوفته ها را با کمی نمک و زردچوبه اضافه می کنیم و آب در رب انار ، شکر و زعفران اضافه می کنیم و به آرامی به هم میزنیم تا پسته ها گلوله نشوند سپس حرارت را کم می کنیم تا آرام بجوشند.

تهیه بزقرمه با مغز پسته

یکی از غذاهای محلی است که از کشک و گوشت درست می شود و بسیار خوشمزه است.

کاربرد های زیادی از مغز پسته می توان نام برد مثل: در درست کردن انواع معجون ها، در تهیه انواع شیرینی ها و بسنتی ها و غیره

تهیه بزقرمه با مغز پسته

6.خرید پسته ارزان قیمت و با کیفیت،اختصاص به کدام فروشگاه دارد؟

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه سایت ما پسته ارزان قیمت و با کیفیت خریداری کنید ما محصول شما را در کوتاه ترین زمان ارسال خواهیم کرد. فروشگاه ما قادر به فروش پسته فله و با قیمتی مناسب است، و تمامی ارقام پسته را دارا است(فندقی،کله قوچی،اکبری، احمد آقایی وغیره به صورت خرده وعمده) امروزه فروشگاه پسته رفسنجان یکی از معتبرترین فروشگاه های محصولات کساورزی است که با چندین سال سابقه در فروش محصولات کشاورزی به خصوص محصول پسته امروزه پرتال بزرگ کشاورزی کشور است.

 

 

برای عضویت در کانال تلگرام، اینستاگرام و آپارات پسته رفسنجان بر روی تصاویر زیر کلیک کنید:

منبع: نویسنده: تیم تخصصی سئو پسته رفسنجانبرچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برگشت به بالا