محافظت از گیاهان در برابر سرما و انواع گیاهان مقاوم به سرما کدامند؟

هوا این روزها سردتر می شود و زیبایی باغ در بهار و تابستان به خاطره ای دور تبدیل می شود. اما اینکه زمستان در راه است به این معنی نیست که باغ شما باید بمیرد. گیاهان زیادی وجود دارد که در زمستان زنده می مانند. اگر در منطقه ای با زمستان های سرد زندگی می کنید ، می دانید که اکثر گیاهان در زمستان رشد نمی کنند و در شرایط خفته زنده می مانند. اولین ضربه محکم و ناگهانی و همچنین رشد اولیه گیاهان در بهار در اثر یخبندان باعث از بین رفتن گیاهان می شود.

اثرات سرما در گیاهان بیشتر در گیاهانی که تا حدی مقاوم هستند یا آنهایی که به درستی سخت نشده اند قابل مشاهده است. سرما نیز در اوایل بهار هنگامی که یک دوره گرم باعث رشد جدید می شود ، که به ویژه مستعد یخ زدگی ناگهانی است ، ظاهر می شود.

گیاهان عاشق مکان های گرم و آفتابی هستند ، اما همه جا گرم و آفتابی نیست. اگر در جایی سردتر زندگی می کنید ، ممکن است نگران این باشید که چه چیزی رشد کند که فوراً پژمرده نشود. در اینجا اصول اساسی برای زنده نگه داشتن گیاهان در طول سرما آمده است.

آیا می دانید چه عواملی باعث تحمل گیاهان در برابر سرما می شوند؟

تنوع زیادی در توانایی گیاهان برای تحمل دمای پایین وجود دارد که نشان دهنده محیط دمایی زیستگاه طبیعی آنها است. گیاهان گرمسیری و نیمه گرمسیری ، از جمله محصولاتی مانند ذرت ، سویا ، گوجه فرنگی و خیار ، در دمای زیر 15 درجه سانتی گراد دچار تنش سرما می شوند. بسیاری از گیاهان در شرایط معتدل شمالی و در تندرای کوهستانی و قطبی با موفقیت رشد می کنند. آنها چگونه می توانند زمستان را تحمل کنند ، در حالی که دمای هوا گاهی اوقات تا 60- درجه سانتی گراد کاهش می یابد؟

ریشه ها و قسمت هایی از گیاه در زیر زمین ، یا پوشیده از برف یا بستر برگ ، تا حد زیادی از یخ زدگی عایق بندی شده اند. این گیاه ممکن است عایق خاص خود را به صورت پوشش مانند توده متراکم از برگ های مرده متصل یا پوست ضخیم داشته باشد. توده زیاد برخی از گیاهان به آنها اجازه می دهد تا گرمای جذب شده در طول روز را ذخیره کرده و از یخ زدگی در شب جلوگیری کنند. این گیاه ممکن است راه هایی برای افزایش جذب گرما از محیط داشته باشد مانند شکل گل ها در گل رز .

برخی از گیاهان با تجمع آب از قسمت های حساس خود محافظت می کنند ، که زمان زیادی طول می کشد تا منجمد شود ، به طوری که درجه حرارت نزدیک به 0 درجه سانتی گراد برای اکثر رویدادهای انجماد کوتاه نگه داشته می شود. گیاه ممکن است بافت های حساس خود مانند شاخه های جوان ، برگ ها و گل ها را در زمستان از دست بدهد یا رشد نکند ، یا ممکن است تقریباً به طور کامل از بین برود و به صورت دانه ، پیاز ، غده ، بنه یا ریزوم خفته زمستان گذرانی کند.

برخی از گیاهان حتی درجه ای از گرما را نشان می دهند و از فعالیت متابولیک گرما تولید می کنند. به عنوان مثال ، کلم مرداب (Symplocarpus foetidus) در آمریکای شمالی می تواند دمای گل های خود را در 10 درجه سانتی گراد نگه دارد ، حتی اگر دمای هوا ممکن است 15 درجه سانتیگراد باشد. دمای بالای آن به جذب گرده افشان حشرات کمک می کند.با وجود این استراتژی های مختلف ، بسیاری از گیاهان زمستان را با قسمت هایی از ساختار خود در بالای سطح زمین و در معرض دماهایی که می توانند تا دمای زیادی به زیر 0 درجه سانتی گراد برسند ، سپری می کنند.

گیاه، مواد غذایی را برای زنده ماندن در زمستان و برای از سرگیری رشد در بهار ذخیره می کند. بسیاری از گیاهان در فصل زمستان قند (به ویژه ساکارز ، اما گلوکز و فروکتوز) و الکل های قندی (مانند سوربیتول و مانیتول) را در خود جمع می کنند. این ها ممکن است محافظ سرما عمل کنند ، اما به عنوان ذخیره مواد غذایی نیز عمل می کنند.

تعدادی پروتئین در واکنش به دمای پایین توسط گیاهان مقاوم در برابر سرما سنتز می شوند که بعضی از آنها در جلوگیری از آسیب یخ زدگی، نقش دارند. برخی از پروتئین ها مانند پروتئین های ضد یخ در لایه های بیرونی سلولی و فضاهای بین سلولی گیاهان قرار دارند دارای اثرات محافظتی هستند که توانایی آنها را برای حفظ عملکرد غشا در طول انجماد آزمایش می کند. کاهش ناگهانی دما (شوک سرما) یا رشد مداوم در دماهای پایین (سازگاری سرد) تولید پروتئین های خاص را تحریک می کند.

برخی از میکروب ها غلاف یا پوشش مخاطی (پلی ساکاریدهای خارج سلولی) تولید می کنند که ممکن است از تماس فوری بین سلول های آنها و یخ در محیط جلوگیری کند. مخمرها و جلبک های قطب جنوب انباشته از پلیول ها و قندهایی هستند که ممکن است به عنوان محافظ سرما عمل کنند ، در حالی که برخی از باکتری ها اسیدهای آمینه را در پاسخ به استرس اسمزی تجمع می دهند. اینها ممکن است در تحمل انجماد نقش داشته باشند.

میکروارگانیسم ها می توانند  از انجماد در دمای بالای زیر صفر و در نتیجه جلوگیری از انجماد درون سلولی ، به بقای گیاهان مقاوم به انجماد کمک کنند. باکتری ها و قارچ های هسته یخ از روده حشرات و قورباغه های مقاوم به یخ زدگی جدا شده اند.

مکانیسم های زنده ماندن گیاهان در برابر سرما چه هستند؟

مکانیسم های زنده ماندن گیاهان در برابر سرما این است که آنها یا مقاوم در برابر یخ زدگی هستند یا از انجماد فوق العاده جلوگیری می کنند. با این حال ، از آنجا که آنها معمولاً حاوی مقدار زیادی آب هستند و در تماس مستقیم با خاک یخ زده یا یخبندان هستند که باعث یخ زدگی گیاه می شود.

بسیاری از گیاهان قادرند در معرض دمای کوتاه چند درجه زیر صفر  ، فوق سرد شوند و زنده بمانند. برگ های برخی از گیاهان همیشه سبز، فضای نسبتاً کمی بین سلول های خود دارند و حاوی مقدار کمی آب است که توسط رگبرگ های برگ از یکدیگر جدا شده اند. این به آنها اجازه می دهد تا دمای پایین – 20 درجه سانتی گراد را فوق العاده سرد کنند.

گیاهان تا زمانی که سلول هایشان یخ نزنند ، تشکیل یخ را در قسمت هایی از ساختارشان تحمل می کنند. یخ ممکن است در فضاهای خارج سلولی بین سلول ها ایجاد شود. این امر غلظت اسمزی قسمت منجمد شده را با اثر غلظت یخ افزایش می دهد که به نوبه خود منجر به بیرون کشیدن آب از سلول های گیاه می شود ، تا حدی باعث خشک شدن آنها و جلوگیری از یخ زدن آنها می شود. این می تواند از آنجا رخ دهد که غشاء و دیواره سلول گیاهی مانع از یخ زدگی بیرون سلول شود.

برخی از بافت های گیاهی ، مانند جوانه های برگ و گل ، فضاهای قابل توجهی را خارج از بافت واقعی گیاه احاطه کرده است. تشکیل یخ در این فضاها منجر به خارج شدن آب از خود بافت های گیاه می شود. توده زیاد گیاهان به این معناست که زمان زیادی طول می کشد تا یخ بزنند و سرعت یخ زدگی بخش مهمی از توانایی آنها برای زنده ماندن است.

کدام گیاهان می توانند در برابر یخبندان زنده بمانند؟

گیاهان همیشه سبز، چه پهن برگ و چه سوزنی برگ ها به دلیل توانایی خود در زمستان شناخته می شوند ، اما آنها تنها گیاهان مقاوم به سرما نیستند! سبزیجات برگ دار مانند کلم ، کاهو ، کلم پیچ می توانند یخبندان را تحمل کنند.

گل های شکوفه ای در اوایل بهار مانند کروکوس ، گل برفی و گل پامچال می توانند در زمستان زنده بمانند.

بنفشه ها ، هوچرا ، زنبق ، زنبق دره ، سیکلامن و فلوکس همچنین یخ زدگی را تحمل می کنند.

درختان مخروطی، درختچه ها، بوته های بالارونده و گیاهان پوشش دهنده زمین نیز در برابر سرما مقاوم می باشند.

به عنوان یک قاعده کلی ، گیاهان بالغ که چند ساله هستند و دارای برگ های متعدد و ضخیم و ریشه های ضخیم یا عمیق هستند، بهتر از سایر گیاهان از سرمازدگی جان سالم به در می برند. با این حال ، اکثر گیاهان بالغ می توانند از یخبندان جان سالم به در ببرند.

آیا همه گیاهان باید از یخ زدگی محافظت شوند؟

اگر در باغچه خود گیاهانی جوان دارید که سرما را تحمل نمی کنند ، بله ، این گیاهان باید از سرما محافظت شود.

گیاهانی که از نظر فنی سرما را تحمل می کنند نیازی به حفاظت ندارند ، اما به هر حال ممکن است از آن بهره مند شوند. محافظت از گیاهان در برابر یخبندان به آنها کمک می کند تا در زمستان زنده بمانند ، این بدان معناست که کاشت مجدد در بهار کمتر است.

محافظت از گیاهان در برابر سرما ممکن است غیر ضروری به نظر برسد ، زیرا گیاهان وحشی تحت حفاظت قرار نمی گیرند ، اما این کاملاً درست نیست. گیاهان در طبیعت ممکن است توسط بستر برگ ، سایر گیاهان مجاور محافظت شوند ، یا به سادگی در جایی با زمستان معتدل رشد کنند.

برای گیاهان جدید هوای سرد چقدر می تواند سرد می باشد ؟

به طور کلی ، گیاهانی که در برابر سرما مقاوم نیستند با کاهش دمای به زیر انجماد ، آسیب می بینند. برگ ها حاوی مقدار زیادی آب هستند که می توانند منجمد شوند و در اصل باعث سرمازدگی می شوند. با این حال ، هرچه گیاه شما جوانتر باشد ، زودتر مشکلات مربوط به سرما را تجربه می کند. به عنوان مثال ، نهال هایی که به تازگی جوانه زده اند به دمای بالاتر از 50 درجه فارنهایت نیاز دارند. این امر به ویژه در مورد نهال هایی که تازه شروع به مقاوم شدن می کنند صادق است. با این حال ، اگر نهال های شما در داخل خانه کشت شده اند ، می توانید مقاومت گیاهچه خود را در برابر عناصر با سخت شدن آنه،ا افزایش دهید.

فرآیند سخت شدن به دلیل قرار گرفتن نهال ها در فضای باز است. آنها را هر روز چند ساعت در سایه قرار دهید و آنها را به آرامی از سایه به خورشید منتقل کنید. به تدریج زمان حضور آنها در بیرون را افزایش دهید و در شب های گرم ، حتی می توانید آنها را یک شبه بیرون بگذارید. این بیشتر در اوایل بهار موثر است ، اما می توان آن را در هر زمان انجام داد. سخت شدن نهال ها به آنها شانس بیشتری برای زنده ماندن در خارج از خانه می دهد ، بنابراین اگر در پاییز نیاز به کاشت نهال دارید ، سخت شدن ضروری است.

بهترین ماده و وسیله برای محافظت از گیاهان در برابر سرما چیست؟ ( مالچ و گلخانه پلاستیکی)

برای بسیاری از گیاهان ، یک لایه ضخیم از مالچ برگ برای گرم نگه داشتن آنها بسیار مناسب است. ریشه ها را عایق کرده و با تجزیه، گیاه را تغذیه می کند. اگر انتظار می رود هوای سرد فقط مدت کوتاهی دوام بیاورد ، مانند آخرین یخبندان غیر منتظره قبل از بهار ، می توانید گیاهان کوچکتر را به طور کامل با مالچ برگ بپوشانید. فقط مطمئن شوید که آنها سرما را پشت سر گذاشته باشند ، در غیر این صورت ممکن است خفه شوند.

با این حال ، اگر گیاهانی دارید که حساسیت بیشتری به سرما دارند ، مالچ برگ ممکن است کافی نباشد. اگر در منطقه ای  زندگی می کنید که برف طولانی مدت دارد، از بقایای حیاط ، مقوا یا روزنامه به عنوان مالچ برای عایق کردن و خاک این گیاهان سخت را گرم می کند.

یک گلخانه پلاستیکی می تواند به حفظ گرما و خروج سرد کمک کند. در طول روز ، در گلخانه خود را باز کنید تا گیاهان شما بتوانند کمی آفتاب بگیرند و شما می توانید آنها را آبیاری کنید. در صورت امکان گیاهان خود را در روزهای گرم و آفتابی آبیاری کنید. این امر خطر سرد شدن بیش از حد آب و آسیب رساندن به گیاه و یا حتی یخ زدگی را کاهش می دهد.

گیاهان مقاوم به سرما چه دماهایی را می توانند تحمل کنند؟

گیاهان در دمای بین 0 تا 15 درجه سانتی گراد تحت تنش سرد شدن و در دمای زیر 0 درجه سانتی گراد تحت تنش یخ زدگی (یخبندان) قرار می گیرند. دسته بندی واکنش های گیاهان به دماهای پایین شاید دشوارتر باشد. قسمت هایی از گیاه در زیر زمین محافظت می شود و گیاهان می توانند قسمت های بزرگی از ساختار خود را از دست بدهند اما زنده بمانند و بهبود یابند. گیاهان نه تنها به دلیل دمای پایین خود بلکه به دلیل مشکلات مرتبط با دسترسی به آب ، مواد مغذی و اکسیژن نیز دچار مشکل می شوند.

هوای سرد گیاهان مقاوم را نمی کشد. فقط سرعت رشد آنها کند می کند. برای هر 18 درجه افزایش ، نرخ رشد دو برابر می شود ، اما این دستورالعمل فقط برای محدوده دمای هوا 40 تا 98 درجه قابل اجرا است. اگر از اواسط مرداد تا اوایل مهر سبزیجات مقاوم به سرما بکارید ، این احتمال وجود دارد که اگر در زمستان بدون تولید مثل به حالت رویشی زنده بمانند تا بهار آینده بالغ شوند.

برخی از گیاهان دمای گهگاهی را تا حداقل -28 درجه سانتیگراد (-18 درجه فارنهایت) تحمل می کنند.

همه باید دمای -9 درجه سانتیگراد (15 درجه فارنهایت) را تحمل کنند ، و اجازه ندهند عوامل محیطی دیگری مانند غرقاب شدن را تحت تأثیر قرار دهند.

 

 

گیاهان مقاوم در برابر سرما با درجه مقاومت آنها مشخص می شوند. این عددی است که در برچسب گیاه یا در منابع باغبانی به عنوان رتبه بندی منطقه وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) یافت می شود.

گیاهان یخبندان در برابر یخ زدگی مقاوم هستند و معمولاً می توانند چنین دماهایی را بدون آسیب فیزیکی جدی تحمل کنند. گیاهان غیر مقاوم و یخبندان می توانند به بافت های سبز لطیف آسیب برسانند یا حتی سیستم ریشه را از بین ببرند. بیشتر افراد برای کشت گیاه در زمستان به دنبال بذرهایی هستند که مقاوم در برابر سرما هستند ، این نشان می دهد که قبل از گذراندن خطر آخرین سرمازدگی ، می توان آنها را در بیرون کاشت. بهتر است از گیاهان جدید و تازه جوانه زده با پوشش محافظت کنید یا آنها را در گلدان نگه دارید و در صورت تداوم برف و یخ زدگی گلدان ها را به پناهگاه منتقل کنید.

انواع سبزیجات مقاوم به سرما کدامند و چه دماهایی را تحمل می کنند؟

سبزیجات پاییزی مقاوم در برابر سرما سبزیجات خانواده Brassicaceae بسیار مقاوم به سرما هستند، فصل رشد را افزایش می دهند ، به ویژه که از روکش استفاده شود و به خوبی در فصل پاییز یا اوایل فصل بهار رشد می کنند.

این گیاهان در واقع در هوای سردتر بهترین عملکرد را دارند و شامل غذاهایی مانند: کلم بروکلی، گل کلم 

برخی از محصولات ریشه ای که در برابر سرما مقاوم هستند عبارتند از: هویج، پیاز، شلغم و جعفری .

برخی از سبزیجات نیز وجود دارند که در دوره های یخبندان به رشد خود ادامه می دهند ، مانند اسفناج و کلم سبز.  همه اینها به شما در فصل سرما باغ های فوق العاده ای به شما می بخشند. طبق دستورالعمل بسته بذر ، سبزیجات پاییزی مقاوم به سرما را بکارید.

سخت ترین سبزیجاتی که می توانند سرمای شدید دمای زیر 28 را تحمل کنند عبارتند از اسفناج ، پیاز شیرین ، سیر ، تره فرنگی ، ریواس ، روتاباگا ، کلم بروکلی ، کلم پیچ ، کلم ، کاسنی ، کلم بروکسل ، سالاد ذرت ، آروگولا یا شابانک، باقلا ، تربچه ، خردل ، نخود زمستانه اتریش و شلغم.

سبزیجات نیمه مقاوم که می توانند در دمای 28 تا 32 درجه یخ زدگی هوا را تحمل کنند شامل چغندر ، هویج بهاره ، جعفری ، کاهو ، نخود ، کلم چینی ، رادیچیو ، گل کلم ، جعفری و کرفس است. در گیاه چغندر ، هویج و جعفری ، قسمت بالای آن می میرد اما ریشه ها دمای پایین را تحمل می کنند.

سبزیجاتی که حاوی رنگدانه آنتوسیانین هستند ، که رنگ قرمز یا بنفش پر رنگی به آنها می بخشد ، در برابر پوسیدگی های ناشی از باران های زمستانی مقاوم تر هستند. آنها شامل کلم بروکلی جوانه بنفش ، کلم بروکلی رزالیند و کلم بنفش هستند.

 

 

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

درباره‌ی مهندس الهام عسکری

من الهام عسکری هستم.فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ی بیماری شناسی گیاهی.عاشق نویسندگی و پژوهش.امیدوارم مطالبی را که برای شما عزیزان در سایت قرار می دهم مفید باشد.با تشکر

حتما ببینید

کاشت انگور در فضای باز و در باغچه منزل

پرورش انگور در فضای باز رواج روبه افزایشی پیدا کرده است، به ویژه آن گونه‌هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *