5 خواص درمانی نوشیدن چای

تحقیقات علمی جدید در مورد خواص درمانی چای

در ابتدای امر ممکن است به نظر کمی نامتعارف بیاید که چای یعنی معمولی ترین نوشابه غیر الکلی بین المللی که فقط با ریختن کمتر از یک گرم برگ آن در آب جوش به دست می آید، یک نوشیدنی با خواص درمانی متعدد باشد.

ولی در سال های اخیر دانشمندان که چای را از نظر بررسی خواص درمانی زیر ذرّه بین تحقیق قرار داده اند در چای سبز و سیاه که در چین و هند و سایر مناطق با شرایط آب و هوایی مشابه کاشته می شود و رایج ترین نوشیدنی مردم دنیا می باشد، خواص درمانی متعددی یافته اند، که شاید هیچ کدام از آن خواص، مورد توجه و شناخت مردم مصرف کننده  نبوده اند.

چای دارای مواد شیمیایی مختلفی می باشد که ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد و فعالیت عوامل سرطان زا را خنثی می سازد و فشار خون و کلسترول زیاد را کاهش داده و رگ های خونی را حمایت می کند و سرانجام نوشیدنی آرامبخشی است و در علم امروزی غذا درمانی از موضوع های بسیار جالب و مورد توجه همگان می باشد.

معرفی چای به عنوان ضد ویروس

چای را به احتمال زیاد به علت داشتن انواع تانن که به آن طعم گس به خصوصی می دهد، یک ضدباکتری و ضدویروس معرفی می کنند. در سال 1940 دانشمندان آمریکایی کشف کردند که تانن قادر است که یک نوع ویروس آنفولانزا را کنترل نماید.

دانشمندان در این سال های اخیر پس از تحقیقات متعدد اعلام نمودند که چای به صورت مایع دم شده فعالیت ویروس پولیو را متوقف می سازد و همچنین تانن موجود در چای، قادر است ویروس تبخال را مهار نماید.

در تحقیقات دیگری که در کانادا به عمل آمده مشاهده شده است که چای در لوله های آزمایش تعداد زیادی از انواع ویروس های بیماريزا را غیر فعال کرده است.

معرفی چای به عنوان مایع شست و شوی دهان و ضد کرم خوردگی و فساد دندان

چای در وهله اول به علت داشتن مقادیر زیاد تانن و فلوئوراید، عامل قوی مبارزه با فساد و کرم خوردگی و پوسیدگی دندان است.

طبق تحقیقاتی که دکتر شلبی کاشکت، از محققان درجه اول مرکز تحقیقات دندانپزشکی فورسیت در بوستون به عمل آورده، نوشیدن به اندازه چای از ایجاد حفره، پوسیدگی در دندان ها جلوگیری می کند.

بررسی های بیشتر دانشمندان ژاپنی نشان می دهد کودکانی که از انواع چای که دارای مقدار زیادی فلوئوراید است می نوشند خیلی کم به پوسیدگی و کرم خوردگی دندان دچار می شوند.

ژاپنی ها اخیرا یک نوع خمیر دندان ساخته و به بازار عرضه کرده اند که پایه ساخت آن تانن می باشد.

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

اثرات مصرف چای بر روی دندان های موش های آزمایشگاهی!

بر طبق تحقیقاتی که روی حیوانات آزمایشگاهی به عمل آمده، وجود نیروی ضد فساد دندان در چای مورد تأیید قرار گرفته است. محققان تایوان در آزمایشی دهان تعدادی موش را به طور مرتب با مایع دم کرده چای آغشته نموده و مشاهده کرده اند که پیشرفت پوسیدگی دندان ها از 1/2 تا 3/4 کاهش یافته است.

در سال 1983 دانشمندان دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه واشنگتن به تعدادی موش آزمایشگاهی باکتری هایی که موجب فساد و کرم خوردگی دندان میشد تلقیح نموده و مرتبا به آنها قند دادند.

همچنین دمکرده چند نوع چای شامل دمکرده برگ های چای سبز چینی و دمکرده برگ های چای سیاه هندی و انواع دیگر آماده نمودند که موش ها به مدت 5 هفته آن چای ها را می نوشیدند.

اثرات مصرف چای بر روی دندان های موش های آزمایشگاهی!

در پایان مدت آزمایش البته چند لکه روی دندانه ای موش ها ظاهر شده بود ولی خیلی کمتر از موش هایی که در این مدت از این چای ها نخورده و فقط آب ساده خورده بودند.

یکی از انواع چای به نام یونگ هایزن تعداد لکه های سیاه پوسیدگی را به نصف تقلیل داده بود.

محققان مرکز تحقیقات فورسیت در پژوهش های خود دریافته اند که بین چندین نوع مواد خوراکی ضد پوسیدگی دندان شامل قهوه، عصاره میوه ها و …، چای از همه مؤثرتر می باشد.

در این آزمایش ها نوع چای مصرفی لیپتون ساده بوده که 3 دقیقه در آب جوش دم شده بوده است.

در این آزمایش ها نشان داده شده است که چای تا 95 درصد از تشکیل دکستران که منجر به پوسیدگی دندان می شود جلوگیری نموده است(دکستران ماده چسبناکی است که از درهم آمیختن و واکنش بین باکتری ها و شکر ایجاد و به دندان ها می چسبد.)

اثرات مصرف چای بر روی دندان های موش های آزمایشگاهی!

چای به عنوان نوشیدنی ضد سرطان

دانشمندان طی بررسی ها و تحقیقات خود هر روز بیشتر به ضد سرطان بودن چای معتقد می شوند. تحقیقات نشان می دهد که انواع تانن های موجود در چای که ویروس ها و باکتری ها را از بین میبرد، می تواند پیشرفت انواعی از سرطان را نیز متوقف کند.

در ژاپن نیز دانشمندان در تلاش برای پیدا کردن ضد سرطان های طبیعی خوراکی هستند و تحقیقات دامنه داری انجام می دهند معتقدند که تا به حال چای یا به عبارت دیگر چای سبز مقام اول را بدست آورده است.

در سال 1985 عده ای از دانشمندان درجه اول مؤسسه ملی ژنتیک ژاپن طی گزارشی اعلام کردند که در چای سبز ژاپن یک نوع تانن به نام اپی گالو-کاتچین- گالات وجود دارد که از عوامل نیرومند ضد موتاسیون سلولی و در نتیجه از عوامل ضد سرطان است.

خواص برتر چای سبز در ژاپن

بین صد نوع گیاه مختلف که دانشمندان ژاپنی در یک برنامه گسترده تحقیقاتی برای یافتن بهترین و مؤثرترین گیاه ضد موتاسیون سلولی تحت بررسی قرار دادند، به یک نوع چای سبز به نام علمی «کاملیا سایننزیس» در آزمایشگاه نیرومندترین اثر را داشته است.

قسمت بسیار جالب در این بررسی ها این است که ماده شیمیایی چای سبز برای سرکوبی تومور های سارکوما در موش ها نیز مؤثر شده است و همچنین افرادی که معمولا چای سبز می نوشند نرخ ابتلا به سرطان معده در آنها خیلی کمتر از سایر افراد است.

سارکوما سرطانی است که معمولا در ماهیچه ها، استخوان ها و سایر نسوج ارتباطی ظاهر می شود و ممکن است در استخوان ها، مثانه، کلیه، کبد، ریه ها و طحال نیز دیده شود.

 دکتر هانس استیچ از مرکز تحقیقات عوامل سرطان زای محیط زیست می گوید: چای و قهوه دارای مقدار زیادی فنولیک اسید هستند و فنولیک اسیدها مواد ضد عوامل سرطانزا و ضد اکسیدکننده ها می باشند.

دکتر استیچ تا آنجا به خواص ضد سرطانی چای اعتقاد دارد که برای توقف پیشرفت سرطان دهان در مورد افرادی که در مناطق مختلف جهان توتون می جوند و یا افرادی که انفیه به کار می برند، معمولا کپسول های کاتچین، که از برگ های چای استخراج شده باشد، استفاده می شود.

خواص برتر چای سبز در ژاپن

آثار چای در بیماری های عروقی قلب

دانشمندان کشور روسیه پس از اجرای طرح های تحقیقاتی بر روی بیماران پی بردند که چای مخصوصا کاتچین های موجود در چای آثار نیرومندی برای تأخیر انداختن پیشرفت تصلب شرایین و تقویت عروق مویین و رقیق کردن خون و کاهش فشار خون، در متابولیسم بدن انسان دارد.

میخائیل بوکوچاوا در مؤسسه بیوشیمی باخ در مسکو گزارش داده است که در بیماران روسی چای فشار خون بالا را کاهش داده، سردرد را برطرف می کند، عروق خونی را تقویت کرده و از ایجاد لخته خون در رگ ها جلوگیری می کند، او معتقد است که کاتچین های چای از هر دارویی برای تقویت عروق مویین مؤثرتر هستند.

آثار چای در بیماری های عروقی قلب

نتایج تحقیقات اثرات مفید مصرف چای بر روی عروق قلب و مغز

در اواخر سال 1960 دانشمندان آزمایشگاه لاورنس لیورمور در دانشگاه کالیفرنیا درجه تصلب رگ ها را در رگ های قلب و رگ های مغز در حدود 300 نفر از افراد قفقازی که عادت به خوردن قهوه داشتند و 100 نفر از افراد چینی که زیاد چای می نوشیدند، طی 14 سال در بررسی جسد آنها اندازه گیری نمودند.

نتیجه این بررسی ها نشان داد که افرادی که چای می خورده اند فقط 2/3 افرادی که قهوه می خورده اند آسیب عروق قلبی داشته اند و همچنین آنها که چای می خورده اند 1/3 آنهایی که قهوه می خورده اند به عروق مغزی آنها آسیب وارد شده است.

نتایج تحقیقات اثرات مفید مصرف چای بر روی عروق قلب و مغز

سپس برای آزمایش به رژیم غذایی تعدادی خرگوش، غذاهای پرچربی و انواع نوشابه ها را وارد نموده و مشاهده شد که خرگوش هایی که به عنوان نوشابه چای خورده بودند از همه کمتر به آئورت آنها آسیب وارد شده است، حتی از خرگوش هایی که آب ساده خورده اند نیز خیلی کمتر دچار ناراحتی و آسیب آئورت شده اند و به این ترتیب نشان داده شد که چای از حامیان آئورت است و از تشکیل آتروما در آئورت جلوگیری می کند.

اگر چای بلافاصله بعد از غذاهای پرچرب نوشیده شود خیلی بهتر با تصلب شرایین مبارزه خواهد کرد.

تحقیقات ژاپنی ها در سال 1980 نشان داد که چای کلسترول و تری گلیسرید را در حیوانات و انسان که از غذاهای پرچرب استفاده می کنند کاهش می دهد و تانن های موجود در چای سبز میزان کلسترول را در سطح عادی نگه می دارد و در تحقیقات دیگری نشان داده شده است که تانن های چای، کبد را نیز محافظت می کند.

نتایج تحقیقات اثرات مفید مصرف چای بر روی عروق قلب و مغز

چای به عنوان مسکّن ملایم و کاهش دهنده فشار خون

در کشور کالیفرنیا در سال 1984 گزارش شده که چای سبزی که کافئین آن گرفته شده باشد خاصیت مسکّن ملایم در موش داشته است.

طبق نظر دکتر جیمز هانری یکی از استادان روانپزشکی در دانشکده پزشکی لومالیندا، چای بدون کافئین با تأثیری که روی اعصاب مرکزی و سیستم اعصاب و ترشحات غدد داخلی جانوران می گذارد به نظر می رسد که اثر مسکّن و آرامبخش دارد.

چای قطعا در کاهش فشار خون جانوران تأثیر گذار بوده و به علاوه دیده شده است به موش هایی که مرتبا چای خورانده اند بیشتر عمر کرده اند. دکتر هانری این خاصیت را متأثر از مواد بایوفلاوونوئید در چای می داند.

سایر دانشمندان فرانسوی نیز تأیید نموده اند موش هایی که با دو نوع خاص ترکیبات فلاوونوئید تغذیه شده اند فشار خون آنها مخصوصا کاهش یافته است.

چای به عنوان مسکّن ملایم و کاهش دهنده فشار خون

دانشمندان ژاپنی ماده ای از چای سبز و سیاه جدا کرده اند که قند خون را کاهش می دهد.

علاوه بر نتایج بررسی های محققان ژاپنی در مورد خواص متعدد چای درباره حمایت عروق خونی و نابودی سرطان و عمر دراز  آنها معتقدند که هیچ یک از این خواص ناشی از یک ماده خاص در چای نمی باشد، بلکه تأثیر مجموعه ای از انواع مواد شفابخش در چای است که باهم در یک مجموعه این آثار را بر جا می گذارد.

ژاپنی ها از چای 4 نوع مختلف کاتچین جدا کرده اند که همه آنها ضداکسید کننده هستند. ضد اکسیدکننده ها به مقدار زیادی در برگ چای خشک و در چای دمکرده از برگ در هر دو وجود دارد.

محققان و کارشناسان روسی و کانادایی نیز خاصیت ضد اکسیدکننده بودن چای را تأیید می کنند.

برای خرید مرغوب ترین چای به فروشگاه ما مراجعه کنید!!

چای به عنوان مسکّن ملایم و کاهش دهنده فشار خون

توصیه های مهم در زمان مصرف چای

1. چای سبز از نقطه نظر خواص درمانی آثاری قوی تر از چای سیاه دارد. مقدار انواع کاتچین در برگ های چای سبز دو برابر بیشتر از چای سیاه است. البته هر چه چای پر رنگتر باشد خواص آن نیز بیشتر است. (البته باید به مضرات چای پر رنگ از سایر جهات نیز توجه داشت.)

2. اگر به دلایل پزشکی خاصی کافئین برای شخصی مناسب نباشد بهتر است از چای های بدون کافئین استفاده نمود. گرفتن کافئین از برگ های چای اثری در ظرفیت درمانی سایر ترکیبات شیمیایی چای ندارد.

3. همیشه سعی شود چای داغ خورده نشود. دلایلی در دست است که خوردن چای خیلی داغ (نظیر هر نوع نوشابه خیلی داغ) ممکن است به مخاط گلو و نای آسیب برساند و منجر به سرطان شود.

در تحقیق علمی که در هند انجام شده است افرادی که زیاد چای می خورند بیشتر مستعد ابتلای سرطان نای هستند. تا چند سال قبل دانشمندان تصور می کردند شاید در چای عاملی وجود دارد که موجب سرطان نای می شود ولی حالا معتقدند که این ضرر چای مربوط به چای داغ خوردن است. در ژاپن به مردم اخطار و اعلام خطر می شود که از خوردن چای داغ پرهیز کنند.

توصیه های مهم در زمان مصرف چای

 

 

 

 

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

 

 

منبع مورد استفاده در نوشته:

-میرحیدر، حسین. معارف گیاهی. دفتر نشر فرهنگ اسلامی. 597 صفحه.

درباره‌ی مهندس حسنی سعدی

مهندس حسنی سعدی

حتما ببینید

آشنایی با انواع خرما و فراورده های آن

آشنایی با انواع خرما و فرآورده های آن

خرما یک آبنبات طبیعی خرما یک میوه و درخت مقدس در خاورمیانه است به همین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *