کاشت و نگهداری گل و گیاه های باغچه بارانی

نحوه انتخاب گیاهان باغچه بارانی، هنگامی که یک مکان برای کاشت گیاه را حفر کردید، از یک آزمایشگر خاک استفاده کنید تا ببینید آیا خاک شما به اصلاح نیاز دارد یا خیر. اگر چنین شد، گیاهان را در خاک بکارید.

می‌توانید برای کاشت گل و گیاه در باغچه بارانی خود از متخصصان گل و گیاه مشاوره بگیرید. شما می‌توانید با کاشت انواع گل مانند، ترکیبی از گل‌های وحشی، گیاهان چند ساله، علف‌های زینتی، بومیان و سایر گیاهان توصیه شده برای منطقه رشد گیاهان باغچه بارانی خود را امتحان کنید. آنها باید بتوانند شرایط مرطوب را هنگامی که آب باران باغ را پر می‌کند و شرایط خشک را هنگامی که باران کم است تحمل کنند.

اگر می‌خواهید گیاهان باغ باران خود را از دانه ها پرورش دهید، آنها را در داخل خانه شروع کنید و بعداً آنها را پیوند دهید. بذرهایی که مستقیماً در باغ باران کاشته می‌شوند احتمالاً قبل از زمان جوانه زنی شسته می‌شوند.

محتوا پنهان

بهترین گیاهان باغچه بارانی برای آفتاب یا سایه جزئی

برچسب‌های گیاهان را بخوانید تا گیاهانی برای آفتاب یا سایه جزئی پیدا کنید و گیاهانی را انتخاب کنید که به شرایط رو به رشد حیاط شما نیاز دارند. باغ‌های بارانی برای مناطق کاملاً سایه دار توصیه نمی‌شود. مکان‌های آفتابی یا تا حدی آفتابی بهترین هستند، اگرچه برخی از گیاهان باغ باران می‌توانند در سایه جزئی رشد کنند. گل‌های وحشی و گیاهان بومی که با منطقه شما سازگار شده‌اند نسبت به افراد غیر بومی به کود و مراقبت کمتری احتیاج دارند.

برچسب‌های روی گیاهان شما باید به شما بگوید که چقدر فاصله بین آنها وجود دارد. سه تا هفت گیاه گلدار یا شاخ و برگ از هر گونه را برای نمایش رنگ خوب پرورش دهید و از گیاهان با بافت متفاوت برای علاقه استفاده کنید.

زمان‌های سرسام آور شکوفه را در نظر بگیرید، به طوری که برخی از گیاهان درست در حال محو شدن دیگران شکوفا می‌شوند. قبل از کاشت به نور خورشید توجه کنید و گیاهان بلندتر را در جایی قرار دهید که روی گیاهان کوتاه‌تر سایه نزنند.

علف هرز پروانه(Butterfly Weed )

علف‌های هرز پروانه یک انتخاب مناسب برای باغ باران است. این گیاهان در مرحله لاروی غذا برای پروانه های پادشاه فراهم می‌کنند، در حالی که گل‌های نارنجی آنها پروانه‌های بالغ را با شهد فریب می‌دهد. ارتفاع آنها دو تا سه فوت است و برای مناطق باغبانی USDA 4 تا 9 توصیه می‌شود.

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

مومیایی زنبور عسل (Bee Balm)

مومیایی زنبور عسل با گل‌های صورتی، سفید یا قرمز خود، مرغ‌های همگن و پروانه را به خود جذب می‌کند. این گیاهان باغ بارانی حدود 91 سانتیمتر  ارتفاع و عرض دارند و در آفتاب کامل بهترین رشد را دارند. آنها برای مناطق 3 تا 9 توصیه می‌شوند.

آستیلب (Astilbes)

آستیلب‌های طولانی مدت چند ساله هستند که اگر در محلی که از آفتاب داغ بعد از ظهر سایه می‌گیرند کاشته شوند، بهتر رشد می‌کنند. به دنبال گل‌های آنها در رنگ‌های سفید، قرمز، بنفش و صورتی باشید. گیاهان در ارتفاع یک تا سه فوت بالغ می‌شوند و در مناطق 3 تا 8 رشد می‌کنند.

گیاهان زردآلو (Daylilies)

گیاهان زردآلو گل‌های دائمی چند ساله در انواع بلند یا کوتاه و جمع و جور موجود هستند و در رنگ‌های زرد، قرمز، صورتی، بنفش و سفید شکوفا می‌شوند. در آب و هوای معتدل زمستانی ، برخی از شاخ و برگ‌های همیشه سبز همیشه سبز یا نیمه همیشه سبز باقی می‌مانند. برخی از آنها به طور مداوم تا چهار هفته شکوفا می‌شوند. بسته به واریته، گل‌های روزانه در مناطق 3 تا 8 رشد می‌کنند.

رودودندرون ها (Rhododendrons)

رودودندرون‌ها می‌توانید گیاهان کوتاه، متوسط و بلند را در باغ بارانی خود مخلوط کنید، اما اجازه ندهید گیاهان بلند گیاهان کوتاه‌تری را که نیاز به آفتاب دارند. رودودندرون انتخاب خوبی برای آفتاب جزئی است و می‌تواند خاک مرطوب باغ بارانی را تحمل کند. آنها بهتر است در مناطق 4 تا 8 کاشته شوند، اگرچه برخی از آنها تا منطقه 3 مقاوم در برابر سرما هستند.

کوتوله فوترگیلا (Dwarf Fothergilla)

نام گیاه شناسی کوتوله فوترگیلا ( gardenii )است و مانند گاردنییز‌‌‌، شکوفه‌های سفید گیاه دارای رایحه‌ای شیرین است. آنها همچنین قبل از شاخ و برگ ظاهر می‌شوند، سایه و قسمتی از گیاهان را برای رشد و ارتفاع ۹۱ سانتیمتر به گیاهان بدهید.

سویچ گراس(Switchgrass)

سویچ گراس این چمن زیبا و زینتی حدود سه فوت ارتفاع می‌یابد، شاخ و برگ در تابستان از سبز به زرد در پاییز تغییر می‌کند. در زمستان چمن زرد رنگ مایل به قرمز می‌شود. خوشه های گل صورتی در اواسط تابستان باز می‌شوند و تا پاییز ادامه می‌یابند و پرندگان را با دانه های خود به باغ می‌کشانند.

بیشتر گیاهان باغچه بارانی برای آفتاب و سایه جزئی

چند انتخاب برای باغ بارانی آفتابی عبارتند از:

 • کلمباینز (Aquilegia canadensis)
 • علف هرز جو پی (Eupatorium maculatum)
 • تابستانی شیرین (Clethra alnifolia)
 • ستاره نیوانگلند   (Symphyotrichum novae-angliae)

برای گیاهان باغ بارانی که سایه جزئی دارند ، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 •  وینتربری کوتوله   (Ilex verticillata)
 • لاک پشت صورتی  (Chelone lyonii)
 • گل زنگوله  (Campanula americana)
 • کاردینال گل (Lobelia cardinalis  )
 • سرخس بانو (Athyrium filix)
 • سرخس شمشیری (Polystichum munitum  )

نحوه مراقبت از گیاهان باغچه بارانی

هنگامی که گیاهان در زمین قرار گرفتند، ۵ سانتیمتر اضافه کنید. این به حفظ رطوبت در اطراف ریشه و جلوگیری از رویش علف‌های هرز کمک می کند، همچنین جلوه ای جذاب و زیبای به باغ بارانی می بخشد.

در یکی دو سال اول پس از کاشت باغ بارانی خود مراقب علف های هرز باشید، هنگامی که گیاهان باغ باران تثبیت شده و شروع به رشد می‌کنند، علف‌های هرز بیشتر جمع می‌شوند و کار کمتری برای انجام خواهید داشت.

در صورت نیاز مالچ را پر کنید و در صورت بارندگی کافی، هفته ای یک اینچ آب به گیاهان باغ باران بدهید. مجدداً، هنگامی که گیاهان کاشته می‌شوند، نیازی به آبیاری مکرر ندارید و در صورتی که رواناب طوفان در حال حاضر باغ را پر کرده است، نیازی به آبیاری ندارید.

شکوفه‌های محو شده را از گیاهان خود جدا کنید تا دوباره شکوفا شوند. در پایان فصل رشد، بگذارید شکوفه‌ها باقی بمانند و سر بذر تشکیل شود. پرندگان گرسنه هنگامی که دمای هوا کاهش می‌یابد و سایر منابع غذایی کمیاب می‌شوند، آنها را می‌بلعند.

 

ایجاد باغچه بارانی دو طرح و لیست گیاهان

در باغ بارانی، از نهر آب بارانی که بر روی مناطق آسفالت شده و سقف شما می بارد استفاده کنید. بسیاری از گیاهان مناسب باغ باران بومی هستند که گرده افشان‌های محلی را جذب می‌کنند، دو لیست از گیاهان باغ باران و طرح‌هایی که شامل گیاهان برای آفتاب و سایه است را تهیه کنید.

 

باغچه بارانی چیست؟

باغ باران منطقه‌ای کم عمق و کاسه‌ای است که رواناب‌ها را از سطوح غیر قابل نفوذ مانند خروجی‌های پایین، پمپ‌های تخلیه، مناطق آسفالته، سقف‌ها، مسیرهای پیاده‌روی، پیاده‌روها و چمن‌ها جمع آوری می‌کند. غالباً، باران شدید ناشی از رعد و برق آنقدر سریع فرود می‌آید که آب زمان لازم برای نفوذ پیدا نمی‌کند (خاک خیس نمی‌شود ) تا گیاهان تشنه بتوانند آن را جذب کنند. باغ بارانی برای این نوع باران‌ها “دام” ایجاد می‌کند.

باغ‌های بارانی نیز برای محیط زیست مفید هستند. مانند یک جنگل بومی، باغ‌های بارانی از باران شدید برای تغذیه آب‌خوران، حمایت از زیستگاه حیات وحش و همچنین فیلتر کردن مواد سمی قبل از آلودگی جریان‌ها استفاده می‌کنند. این که آیا با خشک‌سالی، افزایش هزینه آب شهری مقابله می‌کنید یا صرفاً می‌خواهید از آب ما بهترین استفاده را ببرید، مادر طبیعت این بارش را به صورت رایگان ارائه می‌دهد.

گیاهان باغ باران برخی از گیاهان مورد علاقه‌ما هستند، به ویژه بومیانی که حشرات، پروانه‌ها و پرندگان مفید و گرده افشان را جذب می‌کنند.

 

انتخاب گیاهان برای یک باغچه بارانی

گیاهان در هر نوع و اندازه به مدیریت آب طوفان کمک می‌کنند، بنابراین ایده خوبی است که برای طیف وسیعی از گونه‌ها برنامه ریزی کنید.

درختان و درختچه‌های بزرگ بارندگی را منحرف می‌کنند و سرعت آن را قبل از رسیدن به زمین کاهش می‌دهند، که باعث می‌شود بهتر در خاک خیس شود و بلافاصله از بین نرود.

علف‌های بلند به عنوان فیلتر عمل می‌کنند، آب را می‌مکند، آلاینده ها را به دام میاندازند و از انتقال لجن به حوضچه‌ها یا رودخانه‌ها جلوگیری می‌کنند. گیاهان کوتاه تر، قوی و ریشه دار، خاک را نگه می‌دارند و آب را به داخل زمین هدایت می‌کنند.

مزایای یک باغچه بارانی

با بارش باران چه چیزی به دست می‌آورید؟ 3سانتیمتر باران بر روی سطح 30متر باعث تولید 60 گالن آب می‌شود!

در اینجا تنها پنج مورد از مزایای بی شمار ایجاد باغ بارانی کاملاً کاربردی آورده شده است:

 • کاهش خطر آب در زیرزمین
 • منابع آب زیرزمینی شارژ شده (باغ بارانی حداقل 30 water آب بیشتر از چمن را جذب می‌کند)
 • زیستگاه حیات وحش (پرندگان ، پروانه ها و حشرات مفید به باغ کشیده می‌شوند)
 • قبض آب کمتر
 • محیطی تمیزتر

انواع الودگی های محیطی

 • روان‌آب طوفان، ناشی از جاری شدن سیل یا حتی بارندگی شدید، حاوی 70٪ آلودگی است که به دریاچه‌ها، حوضچه‌ها، رودخانه‌ها و نهرهای ما سرازیر می‌شود.
 • جاده‌ها، پارکینگ‌ها، مسیرهای پیاده‌رو شده و سطوح آب بندی شده (شامل سقف ها) که حاوی روغن و سایر آلودگی‌ها هستند
 • سموم دفع آفات و چمن‌کاری که حاوی غلظت بالای نیتروژن و فسفر هستند
 • مدفوع حیوان خانگی و دیگر حیوانات

ایجاد باغچه بارانی در منزل

ایجاد باغچه بارانی می‌تواند به سادگی هدایت جریان آب از پشت بام به مکانی باشد که قبلاً با گیاهان دوستدار آب کاشت‌اید، یا می‌توانید از ابتدا شروع کنید.

اندازه باغ بستگی به اندازه منطقه نفوذ ناپذیر دارد که در آن تخلیه می‌شود. سعی کنید تخت خواب را 20 تا 30 درصد اندازه سقف یا مسیر خروجی آب از آن قیف بندی کنید. به عنوان مثال، باغی به مساحت 300 متر مربع برای نگهداری روان‌آب از سقف 304 متر . هرچه باغ عمیق‌تر باشد و خاک آزادتر تخلیه شود، حجم آب بیشتری در یک منطقه معین قادر خواهد بود.

با کندن خاک از یک منطقه خشک در فاصله حداقل 304 سانتيمتر پایه خانه خود و سرازیری از منبع آب، یک حوضه ایجاد کنید. از هدایت روان‌آب به یک نقطه طبیعی کم آب که قبلاً با آب اشباع شده است یا به سیستم سپتیک خود اجتناب کنید.

آموزش آبیاری باغچه های بارانی

باغ بارانی برای مناطقی که آب دائمی دارند، مناسب نیست. این یک حوضچه نگهداری آب موقت است به دنبال نقطه‌ای پایین باشید که نسبتاً مسطح با خاک باشد و به شما این امکان را بدهد که آب ایستاده ظرف یک یا دو روز پس از بهترین طوفان تخلیه شود. برای بررسی اینکه آیا خاک به اندازه کافی سریع تخلیه می‌شود، یک حفره آزمایشی به عمق 25 سانتیمتر حفر کرده و آن را با آب پر کنید. اگر آب ظرف 48 ساعت تخلیه شود، خوب است.

خاک سنگین را با نصف ماسه، یک چهارم کمپوست و یک چهارم خاک سطحی مخلوطی با زهکشی سریع جایگزین کنید. سنگ‌ها و خاک اضافی را در سرازیری باغ قرار دهید تا به عنوان یک شکاف عمل کرده و یک کاسه ایجاد کنید که آب می‌تواند در عمق حدود 15سانتیمتر جمع شود.

اگر آب به طور طبیعی به باغ باران شما سرازیر نمی‌شود، یک سنگر کم عمق (به عمق 7تا 10 سانتیمتر) از قسمت پایین به سمت باغ حفر کنید، روی آن را با پارچه های منظره بچسبانید و برای ایجاد جلوه ای از نهر، روی آن را با سنگ بپوشانید.

کاشت گیاه در باغچه بارانی

 • ما برخی از لیست گیاهان نمونه را در زیر ارائه کرده‌ایم. برخلاف تصور رایج، باغ باران محلی برای گیاهان تالابی نیست.
 • بیشتر گیاهان مرکز گیاهان چوبی و علفی هستند که می‌توانند خاک اشباع موقت را تحمل کنند.
 • مرکز باغ را با گیاهان چندساله و بومی که خاک مرطوب را تحمل می‌کنند بکارید.
 • در اطراف این‌ها، گیاهانی را که گاهی مدت زمان آب ایستاده را تحمل می‌کنند، قرار دهید.
 • در لبه‌های بیرونی، گیاهانی را تنظیم کنید که خاک خشک تر را ترجیح می‌دهند.
 • مالچ با کمپوست یا چوب سخت خرد شده (تراشه های پوست ممکن است در باران شدید شناور شوند). اگر آبی که به باغ می‌ریزد، مالچ را شستشو می‌دهد، جریان ورودی به حوض را با یک یا دو سنگ خوب قرار دهید.
 • باغ باران علاوه بر زیبایی چشم انداز شما، و راهی عالی برای حمایت از تنوع زیستی بیشتر به شیوه‌ای پایدار از نظر زیست محیطی است.

باغچه بارانی برای گیاهان آفتابی

گیاهان که در باغچه بارانی قرار می‌گیرند و در معرض آفتاب کامل قرار می‌گیرند، باید بتوانند هر دو سیلاب‌ها و خشکسالی را تحمل کنند.

 

لیست گیاهان باغ بارانی مقاوم در برابر تابش خورشید است

گل تابستانی شیرین  (Summersweet )

گل‌های تابستانی شیرین، درختچه‌ای چوبی است که در تابستان گل‌های خوشبو، صورتی جلوه زیبای به باغچه شما می‌بخشد.

سگ داغ قرمز  (Cornus sericea)

گل‌های سگ داغ قرمز در بهار شکوفه‌های سفید و در پاییز برگ‌های قرمز مایل به بنفش دارد، اگرچه جذاب ترین ویژگی‌های آن ساقه‌های قرمز آن است که در زمستان  چشم انداز زیبایی دارد.

گل عنبیه پرچم آبی (Iris versicolor)

گل‌های عنبیه پرچم آبی در بهار باغ باران را با گل‌های به رنگ آبی اسطوخودوس روشن می‌کند. در محیط مرطوب بسیار طبیعی به نظر می‌رسد. از عنبیه پرچم زرد اجتناب کنید، که یک گونه تهاجمی است که تسلط خود را به دست خواهد آورد.

علف هرز جو پی (Eupatorium maculatum)

علف هرز جو پی دارای گل‌های بنفش در اواخر تابستان رشد می‌کنند که پروانه‌ها نمی‌توانند در برابر آن مقاومت کنند.

گیاه استل بیز  (Astilbe)

استل بیز گیاهان چند ساله‌ای که عمری طولانی مدت دارد دوستدار رطوبت هستند که در صورت کاشتن در سایه بعد از ظهر درختچه‌های بلندتر از بوته گل در نزدیکی آن بکارید، در باغ بارانی آفتابی رشد خواهند کرد. آنها در تابستان شکوفا می‌شوند و در رنگ‌های صورتی، قرمز، بنفش و سفید موجود هستند.

گیاهان دم کرده (Hemerocallis )

گیاهان دم کرده ممکن است بومی نباشند، اما اگر در اوایل، نیمه فصل و اواخر بوته بکارید، باغ باران شما را در فصل طولانی شکوفا می‌کند.

درختچه زغال اخته (Vaccinium )

درختچه زغال اخته از نوع بوته ای (تا 152سانتیمتر) و چه از نوع بوته ای (تا 60 سانتیمتر)، که هم درختچه‌ای گلدار و هم میوه ای خوراکی را به منظره شما اضافه می‌کند.

درختچه قره قاط آمریکایی (Vaccinium macrocarpon )

قره قاط آمریکایی درختچه ای زیبا و پوششی است که میوه های خوراکی نیز به همراه دارد.

گل موناردا (Monarda )

گل موناردا در تابستان رشد می‌کند، دارای گل‌های قرمز درخشان، صورتی یا سفید است که مرغ مگس خوار و پروانه را جذب می‌کند. به دنبال انواع مقاوم در برابرقارچ باشید.

گل های ستاره نیوانگلند (Aster novae-angliae )

گل‌های ستاره نیوانگلند با رنگ‌های روشن و بنفش به استقبال پاییز می‌روند. این گیاه کاملاً بلند می‌شود، اما در صورت تمایل می‌توان آن را در ماه خرداد بوته را کوتاه کنید  تا یک گیاه کوتاه‌تر و پرپشت تر ایجاد شود.

گیاه عطسه (Helenium fallale )

گیاه عطسه دارای گل‌های زرد آفتابی در اواخر تابستان رشد می‌کنند. با خاک مرطوب یا خشک بسیار سازگار است.

گل شقایق علفزار (Anemone canadensis )

گل شقایق علفزار این گیاه چند ساله سخت و محکم است  که در اواخر بهار رشد می‌کنند، شکوفه های به رنگ سفید خالص دارد.

گل آبی کاردینال (Lobelia siphilitica)

گل آبی کاردینال دارای خوشه‌هایی از گل‌های آبی خالص است که در اواخر تابستان رشد می‌کنند.

علف هرز پروانه‌ای ( Asclepias tuberosa)

علف هرز پروانه‌ای دارای شکوفه‌های نارنجی است و شهد عالی را برای پروانه‌ها فراهم می‌کند. علاوه بر این، گیاهان غذای مهم لاروی پروانه‌های پادشاه هستند.

لیست گیاهان باغچه بارانی در سایه

قرار دادن باغ بارانی در سایه کامل توصیه نمی‌شود، سایه جزئی بهتر است.

گل رودودندرون (Rhododendron canadense )

گل رودودندرون به ویژه رودورای بومی مقاوم به سرما که خاک مرطوب و آفتاب جزئی را دوست دارند. آنها در بهار بسیار زیبا هستند و گل های آن شکوفا می‌شوند.

توت وینتربری (Ilex verticillata)

توت وینتربری به یک گیاه نر نیاز دارد تا به عنوان ماده گرده افشان در کنار ماده‌ها عمل کند، اگر می‌خواهید از انواع توت های قرمز رنگارنگ استفاده کنید. برای باغ خود، از بین ارقام کوتوله انتخاب کنید.

گل کاردینال (Lobelia cardinalis)

گل کاردینال در نور آفتاب یا سایه جزئی به خوبی رشد می‌کند، در اواخر تابستان دارای گل‌های قرمز فراوان است.

گیاه لاک پشت صورتی ( Chelone lyonii)

گیاه لاک پشت صورتی یک گیاه چند ساله کاشت آن بدون دردسر است، در اواخر تابستان تا اوایل پاییز شکوفا می‌شود.

گل علفزار بنفش ( Thalictrum dasycarpum)

گل علفزار بنفش عاشق نقطه مرطوب که در سایه جزئی است، می‌تواند کاملاً رشد کند و بلند شود و در تابستان   شکوفه‌های به رنگ سفید، بنفش دارد.

کلمباین‌های وحشی (Aquilegia canadensis)

گل‌های کلمباین‌های وحشی منبع مهمی از شهد برای مرغ‌های همیلبر و پروانه‌ها هستند و در نتیجه آنها را به باغ بارانی شما می‌کشاند، آنها در اواخر بهار شکوفه‌های دو رنگ قرمز و زرد رشد می‌کنند.

درختچه چوب پیکان  (Viburnum dentatum)

چوب پیکان درختچه‌ای زیبا و گرد با برگ‌های براق است و دارای  انواع توت‌های آبی تیره است، دارای شکوفه‌های سفیدکرمی که در اواخر بهار رشد می‌کنند و شاخ و برگ   باطیف رنگارنگ پاییزی است.

گیاه کوتوله (Fothergilla gardenii )

گیاه کوتوله که دارای گل‌های سفید معطر است که قبل از بیرون آمدن گیاه در بهار ظاهر می‌شود، شاخ و برگ‌ها در پاییز به تپه‌ای شکل و مرتب به رنگ سرمه‌ای تبدیل می‌شوند.

درخت خرس معمولی (Arctostaphylos uva-ursi )

درخت خرس معمولی یک پوششی زمینی است که همیشه سبز خواهد بود جزئی از خانواده گربه‌ها است، دارای گل‌های سفید رنگ و در بهار رشد می‌کند‌‌‌‌‌، دارای انواع توت‌های قرمز که در اواخر تابستان میوه می‌دهد.

گل زنگ‌های مرجانی (Heuchera sanguinea)

 گل زنگ‌های مرجانی گیاهانی که دارای شاخ و برگ رنگی هستند و خوشه‌های بلندی که پر از گل‌های کوچک بارنگ قرمز، صورتی یا سفید است که در اواخر بهار رشد می‌کنند.

گل فوم (Tiarella cordifolia )

گل فوم گیاهی است که در بهار رشد می‌کند دارای گل‌های سفید بسیار زیبای است. (هویچرا و تیارلا) برای ایجاد یک جنس ترکیبی به نام هیوچرلا که از برگ‎‌‌های زرق و برق دار با گل‌های نمایان ترال مخلوط شده است عبور کرده‌اند، به دنبال این نوع گل باشید!

گل نردبان یعقوب ( Polemonium reptans)

گل نردبان یعقوب سرعت رشد‌‌ آن پایین است و دوام آن چند ساله می‌باشد، دارای خوشه‌هایی که تشکیل شده از  گل‌های آبی روشن که بعداز چیدن افزایش می‌یابد.

گلدون زیگزاگ  (Solidago flexicaulis)

گلدون زیگزاگ که در پاییز رشد می‌کند، گل‌های زرد طلایی دارد که جلوه‌ای زیبا به باغچه شما می‌بخشد.

گل شمعدانی خالدار  (Geranium maculatum)

گل شمعدانی خالدار که دارای گل‌های ظریف و صورتی مایل به بنفش است که در بهار و اغلب دوباره در پاییز رشد می‌کند که دارای گل‌های تپه مانند و برگ‌های لبه‌دار که درکنار گل‌ها شکوفا‌ می‌شوند.

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

 

درباره‌ی رقیه مغویی نژاد

من رقیه مغویی نژاد هستم .در رشته موشن گرافی وگرافیک رایانه ای تحصیل کردم ودر خیلی از کارهای هنری ورزمی تجربه دارم علاقه فروان به نویسندگی دارم در حال حاضر مشغول نویسندگی و ویراستاری هستم امید وارم این مطالب برای شما مفید باشه ممنون که ازسایت پسته رفسنجان بازیدمیکنید.

حتما ببینید

فواید کود چیست؟ توضیح برخی از انواع کودها و کاربردهای آنها

همه‌ی باغداران تابه‌حال تجربه‌ی ضعیف بودن درخت و پژمردگی و زرد شدن برگ‌ها را داشته‌اند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *