پسته یک میوه جهانی ، پرورش و نگه داری و انواع پسته در ایران و آمریکا

پسته یک میوه جهانی ، پرورش و نگه داری و انواع پسته در ایران و آمریکا

دوستداران پسته هنگام خرید آجیل انتخاب های زیادی دارند، پوسته های قرمز، پوسته های برنزه، بدون پست، خام، بو داده، طعم دار با نمک، عسل، چیلی، گشنیزی، رزماری، تافی، زنجبیل، سویا، سیر، پیاز، لیمو و شکلات. حتی ساده! و آنجاست که عطر و طعم آجیل واقعی به یک عامل اصلی تبدیل می‌شود. امروزه پسته یکی از محبوب ترین آجیل برای مردم در بسیاری از کشورها است. مناطق اصلی تولید پسته در جهان ایران، ترکیه و کالیفرنیا هستند.

صنعت پسته در ترکیه ، ترکیه اصلی ترین تامین کننده پسته وارداتی در ایالات متحده

در حال حاضر ، ترکیه اصلی ترین تامین کننده پسته وارداتی در ایالات متحده است. پسته ترکی “انتپ” یکی از قدیمی ترین انواع موجود است. کوچکتر از انواع دیگر، آنها ترد و خوش طعم هستند با طعم شیرینی. بچه ها برای اولین بار شروع به لذت بردن از آنها در بستنی پسته محبوب از دهه 1940 کردند. از این آجیل‌ها در باقلوا، نوقا و شیرینی ترکی دیگر نیز استفاده می‌شود که نوعی آب نبات است.

صنعت پسته در کالیفرنیا ، تنها تولید کننده پسته در ایالت آمریکا

درخت پسته در شرایط خشک گرم رشد می کند و می‌تواند خشکسالی را تحمل کند، اما نمی‌تواند رطوبت دما بیش از حد و رطوبت زیاد را تحمل کند. به همین دلیل، کالیفرنیا محیطی ایده آل برای کشت پسته است. کالیفرنیا تنها ایالت تولید کننده پسته در مقیاس تجاری  حدود 150،000 تن در سال است. واردکنندگان آمریکایی پسته ترکیه و ایران، همتایان خود در کالیفرنیا را زیبا اما بی مزه توصیف می‌کنند. تولیدکنندگان کالیفرنیا ادعا می‌کنند طعم پسته آنها تقریباً شبیه به انواع خاورمیانه است اما بزرگتر، تازه تر و راحت تر باز می‌شود.

مردم کالیفرنیا بیشتر از اندازه، به طراوت و ارزش غذایی پسته خود می بالند تا طعم و مزه. این آجیل ها با طعم دهنده ها و پوشش های اضافی، با شکلات به عنوان یک مورد محبوب بزرگ. در حین برداشت، پوسته ها اغلب لکه ها و لکه هایی ایجاد می‌کنند و به نظر می‌رسد ناخوشایند هستند. برخی از واردکنندگان آمریکایی از رنگ گیاهی قرمز غیر سمی برای استتار آجیل و جذابیت بیشتر آن استفاده می‌کنند.

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

صنعت پسته در ایران ، غنی ترین و شدیدترین طعم از همه انواع پسته

پسته بومی ایران است ، جایی که کشاورزان سنت هزار ساله کشت خود را ادامه می‌دهند. در زمانهای قدیم، ایرانیان پسته را داروهای آفردودیزیک می‌شناختند. سرانجام حمل پسته به ایتالیا آغاز شد و از آنجا به سایر کشورهای مدیترانه ای سرایت کرد. آجیل پسته ایران دارای غنی ترین و شدیدترین طعم از همه انواع موجود است. آنها در اندازه های مختلفی از جمله گرد، جامبو و بلند رشد می‌کنند. هرچه سایه سبز عمیق تر باشد، آجیل بهتر است. با این حال، یافتن آنها در ایالات متحده بسیار دشوار است زیرا حقوق واردات آن تا 300 درصد است.

انواع محصولات پسته کشت شده در ایران

1.آشنایی با پسته فندوقی:

این رقم گسترده ترین نوع پسته است و در بیشتر مناطق پسته خیز ایران رشد می‌کند. فندوقی از نوع گرد است و کمترین شاخص شکل را در بین چهار رقم دارد. در سالهای اخیر، حدود 50 درصد از تولیدات ایرانی از نوع فندوقی است. دلیل آن عملکرد محدود آن است، باغات جدید به ندرت با این رقم کاشته می‌شوند.

2.آشنایی با پسته کله قوچی :

این آجیل به دلیل بزرگ بودن دانه پسته معروف است. به کمبود آب حساس است و برگهای آن پیچیده است. این نوع آجیل در فصل بهار در برابر هوای سرد آسیب پذیر است. می توان اواسط شهریور برداشت کرد.

در کل کله قوچی دیگر جوانه زده نمی شود و تولید از درختان موجود است. اگرچه از نظر تجاری کاملاً موفق بود، اما درختان کله قوچی با بزرگتر شدن از 40 سالگی، کاهش شدید رشد و تولید را نشان دادند.

 3. آشنایی با پسته اکبری:

این نوع پسته بالاترین ارزش اقتصادی است. میوه های آن بزرگ و بادام شکل است. پرطرفدار ترین نوع پسته است. می‌توان اواخر شهریور برداشت کرد. این یک نوع جدیدتر با عملکرد خوب و دارای آجیل بلند و بزرگ است.

 4. آشنایی با پسته احمد آقایی:

این پسته نسبتاً بزرگ است و میوه آن بادام شکل است. می توان اواخر شهریور برداشت کرد. جدیدترین رقم تجاری ، که به دلیل عملکرد بالا و زمان کوتاه برای رسیدن به تولید، در بین کشاورزان بسیار محبوب است. در برخی از بازارها مانند هند و یونان بسیار محبوب است. تولید این گونه در حال افزایش است. همچنین سفیدترین رنگ پوسته را در بین این چهار رنگ دارد.

محصولات پسته بومی کالیفرنیا

کالیفرنیا دارای آب و هوای مدیترانه ای است که دارای تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای سرد و مرطوب است. این یک محیط مناسب برای تولید پسته است و در واقع سطح زیرکشت تولید به صورت جهشی افزایش می یابد. در سال 2016 ، 98،875 هکتار در حال تولید بود و 30،586 هکتار دیگر هنوز تولید نشده بود. متوسط ​​عملکرد در کالیفرنیا 4200 کیلوگرم در هکتار است.

پسته دارای چند گونه است ؟

پسته دارای دو گونه است ، به این معنی که درختان نر یا ماده هستند. گیاهان ماده دانه یا آجیل تولید می‌کنند ، اما نیاز به گرده افشانی به موقع از درختان نر دارند. پسته برای گرده افشانی به باد متکی است و همپوشانی زمان گلدهی را بسیار مهم می‌کند.

صنعت پسته کرمان در کالیفرنیا

نوع پسته کرمان (زن) بیش از 50 سال استاندارد صنعت در کالیفرنیا بوده است. پسته کرمان طعم خوبی دارد و رنگ سبز جذابی برای مغز دارد. درختان تولیدکننده های خوبی هستند ، اما تمایل به باربری متناوب دارند و محصول سنگین یکساله و محصول سبک سال بعد تولید می‌کنند. گونه سنتی مردانه پیترز است.

محدودیت اصلی این صنعت است که کرمان در یک بازه 3 هفته ای در اواخر سپتامبر و اکتبر در کالیفرنیا بالغ می‌شود. این پنجره کوتاه هم فشار زیادی را بر تولیدکنندگان وارد می‌کند. نیروی کار و تجهیزات برداشت در این دوره تقاضای زیادی دارد. علاوه بر این، پوست پسته باید در مدت زمان کوتاهی پس از برداشت، ترجیحاً در عرض 24 ساعت، حذف شود تا از لکه گیری و خراب شدن مهره جلوگیری شود.

با افزایش سطح زیر زمینی پسته ، انواع بیشتری برای افزایش زمان برداشت برای تولیدکنندگان و فرآوری کنندگان مورد نیاز است. در حال حاضر فقط 9 مرکز پردازش اصلی در کالیفرنیا وجود دارد، بنابراین بهینه سازی زمان و تجهیزات آنها بسیار مهم است. تجهیزات پردازش بسیار گران هستند و در حال حاضر فقط چند هفته در سال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای مقابله با صنعت در حال رشد، برنامه پرورش در سال 1990 در دانشگاه کالیفرنیا با حمایت کمیسیون پسته کالیفرنیا ایجاد شد. این برنامه با آزمایشات تکراری در سه سایت اصلی، که نشان دهنده شرایط مختلف محیطی در کالیفرنیا است، گسترده است. در سال 2005، اولین ارقام جدید منتشر شد.

 

1.پسته تپه های طلایی (Golden Hills)

پسته گلدن هیلز در مقایسه با کرمان دارای زمان شکوفایی زودرس و بلوغ است. پتانسیل عملکرد عالی و درصد بالاتری از آجیل شکسته را نشان داده است. پسته بیشتر به عنوان میان وعده در مغازه های خرده فروشی به فروش می‌رسد، بنابراین ارزش آجیل شکسته به طور قابل توجهی بیشتر از آجیل پوسته بسته است. مغزهای پوسته بسته باید به صورت مکانیکی پردازش شوند و عموماً به بازارهای ثانویه مانند غذاهای فرآوری شده بروند.

گلدن هیلز (تپه طلایی) عمودی رشد می کند و به آموزش کمتری نسبت به کرمان نیاز دارد. شاخه های کوتاهی دارد که نیاز به هرس کمتری دارد و مهم است که این گونه را بیش از حد هرس نکنید.

طبق مقاله انتشار، گلدن هیلز 1 تا 2 هفته زودتر از کرمان گل می دهد و احتمالاً نیاز به سرما کمتری دارد. برداشت 2 تا 4 هفته زودتر از کرمان است، که به آن اجازه می‌دهد از آخرین پرواز کرم پرتقال ناف، آفت مهم پسته در کالیفرنیا نیز جلوگیری کند. بیشتر آسیب های ناشی از کرم پرتقال ناف در اواخر فصل اتفاق می‌افتد، بنابراین امید می رود که برداشت زودتر از گلدن هیلز منجر به آجیل با کیفیت بالاتر شود.

2.پسته تپه های گمشده ( Lost Hills)

تپه های گمشده یکی دیگر از انواع جدید بالغ قبلی است. این خط خواهر زادگاه گلدن هیلز (دارای اصل و نسب مشابه گلدن هیلز) است و همچنین آماده برداشت 1 تا 2 هفته زودتر از کرمان است. این محصول در 5 سال اول تولید با درصد بالایی از آجیل شکسته عملکرد بیشتری نشان می‌دهد. دانه ها بزرگ هستند و به راحتی باز می‌شوند. دارای تعداد زیادی آجیل شکسته اولیه است که می تواند در برابر هجوم کرم پرتقال ناف آسیب پذیرتر باشد. به نظر می رسد که Lost Hills تمایل کمتری به باربری متناوب دارد و سالانه عملکرد ثابتی را تولید می‌کند. باغ های تجاری هنوز جوان هستند، بنابراین اطلاعات بیشتری در مورد بلبرینگ متناوب در سالهای آینده در دسترس خواهد بود.

3.پسته گم دروپ (Gumdrop)

نوع پسته گم دروپ اولین گونه ای است که تاکنون منتشر شده است. سررسید آن 10 تا 12 روز زودتر از گلدن هیلز و 24 روز زودتر از کرمان است. گم دروپ دارای پتانسیل عملکرد خوب و ویژگی ها و کیفیت بسیار عالی است. نام گم دروپ به بیرونی ترین پوسته چسبنده یا “چسبناک” این نوع پسته اشاره دارد.

تاریخ برداشت زودتر گم دروپ امکان دسترسی بیشتر به نیروی کار و برداشت تجهیزات را فراهم می‌کند. گسترش پنجره فرآوری پسته برای صنعت مفید است.

انواع گرده افشانی در زمین های پسته کالیفرنیا

1.گرده افشانی به روش رندی

هر دو تپه گمشده و گلدن هیلز از والد گرده “رندی” استفاده می‌کنند. رندی 10 تا 15 روز زودتر از انواع استاندارد صنعت “پسته” گل می‌دهد. رندی همچنین دارای دوره گلدهی طولانی تری نسبت به پیترز است و گرده آن برای مدت طولانی تری قابلیت دوام بالاتری را دارد. رندی زودرس است، اغلب در برگ 3 یا 4 گل می‌دهد. رندی یا نیاز به ساعت سرد کمتری دارد یا نسبت به سرما کم حساسیت کمتری دارد. گرده افشان قابل اطمینان برای تپه گمشده  و تپه طلایی است.

2.گرده افشانی به روش فاموسو

فاموسو در سال 2016 به عنوان مرد پیشنهادی برای کرمان آزاد شد. ویژگی منفی استاندارد صنعت، پیترز، این است که دوره شکوفایی آن در سالهای ساعات کم سرماخوردگی مختل می‌شود، بنابراین گاهی اوقات پس از کرمان شکوفا می‌شود و در نتیجه مجموعه ای از مهره کم می‌شود. دوره گلدهی فاموسو بیشتر است. به نظر می‌رسد نسبت به پیترز نسبت به سال‌های سرد کم حساسیت کمتری داشته باشد و ممکن است به ساعات سردی کمتری نیاز داشته باشد. زودرس است و در فصل 4 بعد از جوانه زدن گل تولید می‌کند.

 

 

 

 

 

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

 

 

 

 

 

خوشحال می شویم نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.