هر آنچه باید در مورد پرورش خیار، آفات و بیماری‌ها و انواع آن بدانید

هر آنچه باید در مورد پرورش خیار، آفات و بیماری‌ها و انواع آن بدانید

خیار، از نوع سبزیجات لطیف و فصل گرم می‌باشد که در صورت مراقبت و محافظت مناسب، به خوبی تولید می‌شود. میوه خیار به سرعت رشد می‌کند و به فضای قابل توجهی نیاز دارد.

خیار دارای بالاترین میزان آب برای هر غذای است و به تنهایی با کمی نمک و پودر فلفل بسیار عالی و خوشمزه است. این غذا در بین مردم به عنوان سالاد سرو می‌شود و همچنین غذای تابستانی عالی که با کشک و نعناع درست می‌کنند. برای لذت بردن از خیارهای تازه، باید آنها را در خانه پرورش دهید. نام علمی خیار Magnolia acuminate است و مگنولیا یکی از قدیمی‌ترین خانواده‌های گیاهان گلدار در جهان است.

در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه خیار را در خانه با موفقیت پرورش دهید.

در این مقاله بهترین روش کشت بذرها را به شما نشان می‌دهیم تا بذرها به درستی جوانه بزنند؟ چقدر طول می‌کشد تا نهال‌ها رشد کنند و چه زمانی خیارها آماده کشت هستند؟ یک گیاه خیار به چه مقدار فضا نیاز دارد و چقدر طول می‌کشد تا رشد کرده و میوه تولید شود؟

محتوا پنهان

به جدول مرجع سریع برای پرورش خیار توجه کنید

دمای رشد: 22 – 32 درجه سانتی‌گراد
دمای جوانه‌زنی: 25-30 درجه سانتی‌گراد ایده آل است
زمان جوانه‌زنی: 3-10 روز
pH خاک: 5.5 تا 6.8
اندازه بوته: تا 25 متر ارتفاع
رطوبت خاک: مرطوب
سایه: عدم تحمل سایه، به آفتاب کامل نیاز دارد
خاک: خاک‌های غنی و کمی اسیدی را ترجیح می‌دهد
نور خورشید به 6-8 ساعت در روز نیاز دارد (گیاه نور دوست)
روش کاشت ترجیحی: کاشت مستقیم
زمان برداشت: 50-70 روز از زمان جوانه‌زنی بسته به نوع
دوره برداشت: 50-80 روز
گرده‌افشانی: گرده‌افشانی زنبور عسل یا گرده‌افشانی با دست

 

مسئله مهم درباره گرده‌افشانی و میوه دادن گیاه خیار چیست؟

گیاه خیار دارای گل نر و گل ماده می‌باشد. گل‌های ماده باید با گرده گل نر گرده‌افشانی شود تا میوه دهد. برای اطمینان از ترکیب خوب گل‌های نر و ماده روی گیاه، توصیه می‌شود حداقل 2-3 گیاه را همزمان به هم نزدیک کنید. یک مسئله رایج که در زمان رشد خیار بسیار مطرح است، تولید کم میوه خیار است که به دلیل هوای سرد یا بارانی یا تعداد کم گرده‌افشان‌ها ایجاد می‌شود.

زنبورها و دیگر گرده‌افشان‌ها برای انتقال گرده از گل‌های خیار نر به گل‌های ماده مورد نیاز هستند. برای جذب گرده‌افشان‌ها به حیاط خود، از حشره‌کش‌ها خودداری کنید. همچنین می‌توانید انواع خیار را انتخاب کنید که فقط گل‌های ماده دارند و نیازی به گرده‌افشان ندارند که برچسب gynecious و parthenocarpic دارند.

آیا خیار را در باغچه خانه خود پرورش داده‌اید؟

شما برای یک گیاه خیار به یک ظرف بزرگ نیاز دارید که می‌توانید 2-3 گیاه در آنها پرورش دهید. قبل از کاشت بذر خیار را در آب خیس کنید و سوراخی تقریبا به اندازه 5 میلی متر در خاک ایجاد کنید، دانه‌ها را داخل سوراخ قرار دهید و آنها را با خاک بپوشانید. به آرامی آبیاری کنید تا خاک در معرض دانه قرار نگیرد. خاک را همیشه مرطوب نگه دارید. در 5-10 روز دانه خیار جوانه می‌زند.

هنگامی که نهال‌ها دارای 4 برگ شدند، بسته به اندازه ظرف، گیاهان را به تعداد دلخواه تنک کنید. اگر در زمین باز یا در ظروف بزرگتر کشت می‌کنید، حداقل فاصله یک قدم پا بین دو نهال فاصله دهید.

خیار جزو بوته‌های خزنده است و بنابراین برای رشد خوب آن به چوب بند نیاز دارید. حتی می‌توان آن را بدون قیم روی زمین کشت کرد، اما به این ترتیب فضای زیادی هدر می‌رود. علاوه بر این، اگر در تراس خود خیار می‌کارید اجازه ندهید که روی زمین رشد کند زیرا زمین می‌تواند در تابستان بسیار داغ شود و باعث سوختگی برگ‌ها شود.

کشت بذر خیار در باغچه

می‌توانید خیار را از خرداد تا تیر به طور مستقیم در باغچه بکارید. اگر خاک به اندازه کافی گرم نیست، می‌توانید با پوشاندن خاک با کیسه‌های پلاستیکی سیاه دو هفته قبل از کاشت بذر، این روند را تسریع کنید. سپس، وقتی آماده شدید، دانه‌ها را در فاصله 40 اینچی بکارید و پوشش را روی خاک بگذارید.

کشت بذر خیار در سینی کشت

کاشت از اوایل فروردین تا اردیبهشت شروع می‌شود، همیشه از کمپوست خوب برای پر کردن سینی کشت‌ها استفاده کنید، در وسط هر قسمت یک دانه بذر بکارید بذرها باید نیم اینچ زیر خاک باشند. کمپوست را آبیاری کنید با یک کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید.

  1. در موقعیت آفتابی قرار دهید و مرتباً آب دهید.
  2. گهگاهی سینی کشت را بچرخانید تا نور یکسانی از نهال‌ها گرفته شود.
  3. بعد از حدود هفت تا ده روز نهال‌ها جوانه می‌زنند.
  4. کیسه را بردارید و روی طاقچه بگذارید.
  5. هنگامی که ارتفاع آنها حدود 2 اینچ است، می‌توان آنها را در باغ کشت کرد.
  6. مکانی را انتخاب کنید که در آن آفتاب زیاد باشد و در برابر بادهای شدید محافظت شود.

علت تلخی خیار چه می‌تواند باشد؟

تلخی خیار گاهی مشکل ساز می‌شود. به طور معمول، میوه تلخ به علت غلظت ترکیب، کوکوربیتاسین می‌باشد که در بین انواع مختلف متفاوت است. برخی از انواع غیر تلخ در دسترس باغبانان خانگی وجود دارد.

انواع میوه تلخ برای سوسک‌های خیار جذابیت بیشتری دارند، بنابراین کشت انواع غیرتلخ از مزایای کمتر آفات برخوردار است.

 

مراقبت از گیاه خیار چگونه است؟

خاک خیارها باید مرطوب نگه داشته شوند، بنابراین آبیاری منظم ضروری است. به برگ‌ها آب ندهید و گرنه با خطر ابتلا به بیماری برگ مواجه خواهید شد. همچنین توصیه می‌شود هر دو هفته مقداری کود مایع به آن بدهید.

خیارها را وقتی به اندازه دلخواه خود رسیدید بچینید. برای ترشی، سعی کنید در اندازه یکنواخت برداشت کنید.

برای استفاده خیار در سالاد، هر اندازه قبل از بزرگ شدن برداشت کنید.

اگر خیارهای بسیار بزرگی روی بوته بگذارید، عملکرد گیاه کاهش می‌یابد.

مرتبا برداشت خیار را انجام دهید، اما مراقب ساقه‌های جدید روی بوته باشید.

هنگامی که خیارها خیس هستند، میوه نچینید، زیرا خطر شیوع بیماری‌ها وجود دارد.

آبیاری گیاه خیار با چه روشی انجام می‌شود؟

ریشه‌های بلند و شاخه‌های سطحی منشعب در گیاه خیار کمک می‌کند که حتی در هوای خشک به رطوبت خاک برسند.

محصولات خیار تغذیه کننده آب سنگین هستند، بنابراین باید دائماً رطوبت خاک را بررسی کنید.

خیارها در فصل رشد هر هفته به حدود یک اینچ آب از بارندگی یا آبیاری نیاز دارند.

هنگام آبیاری همیشه خاک را کاملاً خیس کنید.

خاک‌های شنی را بیشتر آبیاری کنید، اما مقادیر کمتری در هر زمان اعمال می‌شود.

گیاهان را با شلنگ قطره‌ای آبیاری کنید تا برگ‌ها خشک بمانند. از آب پاش استفاده نکنید یا با شلنگ به گیاهان اسپری نکنید.

گیاهانی که به صورت عمودی رشد می‌کنند ممکن است نیاز به آبیاری بیشتر داشته باشند.

 

جلوگیری از آفات باغی چگونه است؟

چندین راه برای جلوگیری از حمله گیاهان توسط حشرات وجود دارد:

کاه و مقداری پوسته تخم مرغ خرد شده را در اطراف پایه بوته قرار دهید تا از نزدیک شدن حلزون جلوگیری شود.
سعی کنید میوه‌ها را زمانی که برگ‌ها خشک شده‌اند برداشت کنید زیرا این امر باعث کاهش بیماری‌ها می‌شود.

کنترل علف‌های هرز گیاه خیار چگونه است؟

کشت مکرر خیار و یا کشت کم عمق باعث ایجاد مشکلاتی از جمله ظهور علف‌های هرز می‌شود.

ریشه گیاهان خیار نزدیک به سطح خاک است، بنابراین مهم است که بیش از حد عمیق یا نزدیک به گیاهان کشت نشود.

سطح خاک را با یک کج بیل به اندازه کافی عمیق بکشید تا علف‌های هرز را از سطح خاک جدا کنید.

تا می‌توانید بدون آسیب رساندن به گیاهان معمولاً زمانی که خیار بین ردیف‌ها شروع به گسترش می‌کند، علف‌های هرز را کنترل کنید.

وقتی کشت خیار دیگر امکان پذیر نیست، علف‌های هرز بزرگ را با دست بکشید.

اگر از مالچ مانند نی یا کمپوست برای کنترل علف‌های هرز استفاده می‌کنید، آن را تا زمانی که خاک بالای 75 درجه فارنهایت قرار نگیرد استفاده نکنید. این مالچ‌ها می‌توانند گرم شدن خاک را کند کنند.

 

بهترین زمان برداشت خیار چه ساعتی است؟

معمولاً از زمانی که بذرها را کاشته‌اید حدود دوازده هفته طول می‌کشد تا بتوانید هر میوه‌ای را برداشت کنید. شما می‌دانید چه زمانی هر خیار را با اندازه آن حذف کنید. بهترین زمان برای انتخاب صبح است قبل از اینکه خیلی گرم شود.

با چاقوی تیز یا قیچی، میوه را از گیاه جدا کنید. اگر آنها را خیلی قبل از برش بگذارید، میوه تلخ می‌شود.

برداشت خیار زمانی که میوه، تازه بالغ شده و یا حتی کمی زودتر طعم‌دار شده باشد، صورت می‌گیرد. خیارهای بالغ طعم خوبی ندارند. زیرا دانه‌های خیار بیش از حد سفت‌تر و بزرگ‌تر هستند که باعث می‌شود از مصرف خیار لذت نبرید. هنگامی که خیار شما شروع به زرد شدن کرد، می‌دانید که زمان مناسب چیدن آن را از دست داده‌اید. زمان مناسب برای برداشت خیار درست قبل از زرد شدن آن است.

به دنبال خیارهایی باشید که از نظر اندازه در گیاه متوقف شده‌اند. وقتی رشد میوه متوقف شد، زمان آن است که باید آن را بردارید. خیار را با یک قیچی دستی جمع آوری کنید. هرگز آن را از گیاه جدا نکنید، زیرا به راحتی از گیاه جدا نمی‌شود.

روش مناسب برای ذخیره‌سازی و نگهداری خیار چه می‌تواند باشد؟

شرایط مناسب نگهداری خیارها در 55 درجه فارنهایت در بیشتر آشپزخانه‌ها وجود ندارد. رایج‌ترین مکان مناسب برای نگه‌داری خیار‌ها مکانی خنک و خشک و دور از آفتاب می‌باشد ولی  یک زیرزمین سرد می‌تواند به عنوان مکانی برای نگهداری خیار در کیسه‌های پلاستیکی سوراخ‌دار عمل کند.

خیارها حدود یک هفته در یخچال نگهداری می‌شوند.

روش مرسوم برای نگهداری خیار، ترشی است.

نمودار حقایق تغذیه خیار

 

انواع رایج خیار را بشناسید

خیار ارمنی

هنگامی که خیار بین 11 تا 15 اینچ باشد، که حدود 55-75 روز طول می‌کشد.

خیار ارمنی با شکل طولانی و منحنی خود، نام مستعار خیار مار و مارمارک را به دست آورده است. پوست نازک خیار ارمنی یا یک رنگ یکنواخت سبز روشن خواهد داشت، یا دارای نوارهای بین زرد روشن و سبز تیره خواهد بود. پوست را نگه دارید و به تنهایی با غذا بخورید، یا به سالاد یا شام اضافه کنید.
خیار ارمنی که خیار مار یا خربزه مار نیز نامیده می‌شود، بلند و پیچیده با رنگ سبز تیره است. این پوست نازک با نوارهای سبز کم رنگ در سرتاسر آن است و با رسیدن و بلوغ، زرد می‌شود و رایحه‌ای عالی دارد. خیار طعم بسیار ملایمی نیز دارد.

 خیار آمریکایی

هنگامی که خیار به طور مداوم سبز تیره و حدود 8 تا 10 اینچ طول دارند، آماده چیدن هستند.

این خیارهای استاندارد خواربار فروشی مستقیماً دارای گوشت سبز تیره هستند که گهگاه دارای تکه‌ای زرد روشن در بالای آن هستند. قبل از خوردن غذا حتماً آن را بطور کامل پوست بگیرید. این تنوع برای دستور العمل‌هایی که نیاز به خیار پوست کنده دارند، مانند ماهی قزل آلا با سس خیار آهک، یا خیارهای عمده، مانند خیارهای هلندی پنسیلوانیا، انتخاب خوبی است، زیرا قیمت آنها در فروشگاه کمتر است.

خیار کربی

این خیار کوتاه فقط قبل از چیدن باید حدود 3-6 اینچ رشد کند.

کربی‌ها کوچک و تنومند با پوستی ناهموار هستند که معمولاً ترکیبی از لکه‌های سبز و زرد است. دارای بافت فوق العاده ترد هستند. خیارهای کربی فقط برای استفاده ترشی و مصرف خیار شور هستند.

یکی از محبوب‌ترین انواع خیارهای تجاری خیار کربی است و معمولاً بدون واکس به فروش می‌رسد. آنها دارای پوست نازک، دانه‌های بسیار کم و طعم بسیار ترد دارند. آنها خیارهای سفتی هستند که طول آنها معمولاً به حدود پنج یا شش اینچ می‌رسد. آنها را می‌توان در سالاد نیز استفاده کرد.

خیار لیمویی

این خیار زمانی انتخاب می‌شود که اندازه توپ تنیس یا مشت محکم داشته باشد.

همانطور که از نامش پیداست، این خیارها شبیه یک لیمو هستند، گرد با پوست زرد نازک و مرمر. خیار لیمو با طعم ملایم و بافت ترد، بهتر است به تنهایی خورده شود یا در سالاد بریده شود. همچنین می‌توانید این خیارها را توخالی کرده و به عنوان فنجان برای چای سرد یا یک کاسه کوچک برای گازپاچو اسپانیایی استفاده کنید.

خیار ایرانی

شبیه به خیارهای برش آمریکایی با این تفاوت که خیار ایرانی کمی کوتاه‌تر و فشرده‌تر است. آنها ترد و آبدار هستند و در اکثر اقلیم‌ها، حتی در مناطق بسیار گرم، محکم هستند.

می‌توان آنها را در انواع دستور‌العمل‌ها استفاده کرد. یکی از بزرگترین مزایای خرید این نوع خیار این است که در تمام طول سال در دسترس است و طعم شیرین، ملایم و تردی دارد که همه دوست‌داران خیار آن را دوست دارند.

خیار ژاپنی

این خیارها بسیار باریک هستند و دارای پوست سبز تیره هستند. آنها دارای پوست نازک با برجستگی‌های کوچک روی آنها و همچنین دانه‌های بسیار ریز و طعم ترد و شیرین هستند. خیار ژاپنی که تنوع زیادی ندارد، بسیار خوشمزه است و برای چندین هفته میوه‌های زیادی به بار می‌آورد.

آنها همچنین هنگامی که به صورت کشیده و عمودی رشد می‌کنند بهترین عملکرد را دارند. خیارهای ژاپنی مربوط به خربزه، کدو و کدو تنبل هستند و طعم آنها در سالاد و ترشی خوشمزه است. طول برخی از آنها به دو فوت می‌رسد و قطر آنها سه اینچ است، اگرچه طول رایج ترین آنها به حدود هشت اینچ می‌رسد. اگرچه خیارهای غربی تا حدودی خم می‌شوند، اما خیار ژاپنی معمولاً بسیار راست است.

خیار خربزه هندوانه‌ای

خیارهای خربزه هندوانه‌ای شبیه به خیارهای معمولی نیستند اما در عوض کوچک و مستطیل هستند که معمولاً قطر آنها حدود یک چهارم اینچ است. به دلیل اندازه و رنگ سبز آهکی با رنگ سبز تیره، آنها شبیه هندوانه‌های کوچک هستند، از این رو نام آنها نیز به همین دلیل است. آنها تند و ترد هستند و طعم کمی ترش و شبیه مرکبات دارند. این خیارها به ویژه سرشار از ویتامین A و K، در باغ های خانگی به طور فزاینده‌ای محبوب شده اند، زیرا تولیدکنندگان زیادی هستند و ظاهر و طعم منحصر به فردی دارند. آنها همچنین از تابستان تا پاییز در دسترس هستند.

بیماری‌های رایج گیاه خیار را بشناسید

بسیاری از بیماری‌ها می‌توانند خیار و سایر گیاهان خانواده خیار را آلوده کنند. بعضی از بیماری‌های رایج گیاه خیار را در زیر آورده‌ایم که با این بیماری‌ها بیشتر آشنا شوید؟

سوختگی برگ آلترناریایی Alternaria cucumerina

علائم

لکه‌های کوچک زرد قهوه‌ای با هاله زرد یا سبز که ابتدا در مسن‌ترین برگ‌ها ظاهر می‌شوند. با پیشرفت بیماری، ضایعات منبسط می‌شوند و به صورت تکه‌های نکروتیک بزرگ در می‌آیند. ضایعات به هم می‌پیوندند، برگ‌ها شروع به پیچیدن می‌کنند و در نهایت می‌میرند.
این بیماری در مناطقی که دارای درجه حرارت بالا و بارندگی مکرر است، شایع‌تر می‌باشد.

مدیریت

برای کاهش میزان تلقیح، خیارها باید هر 2 سال یکبار با محصول دیگری چرخانده شوند. باقی مانده محصول باید در اسرع وقت پس از برداشت از مزرعه برداشته شوند یا عمیقاً در خاک شخم‌زده شوند. استفاده از قارچ‌کش‌های محافظ مناسب می‌تواند به کاهش رشد بیماری کمک کند. گیاهان را از پایه آبیاری کنید تا دوره‌های خیس شدن برگ‌ها را که منجر به توسعه و گسترش بیماری می‌شود، کاهش یابد.

پوسیدگی ریزوکتونیایی  Rhizoctonia solani

علائم

میوه خیار به رنگ زرد/قهوه ای تغییر می‌یابد. در مناطق پوسیده لکه‌هایی آبکی به رنگ قهوه‌ای روی میوه که در تماس با خاک بودند، تشکیل می‌شود و در آخر فروپاشی نهال رخ می‌دهد.
این بیماری شرایط گرم و مرطوب را ترجیح می‌دهد.

مدیریت

قبل از کشت، خاک را عمیق‌تر برداریم؛ از مالچ پلاستیکی برای ایجاد مانع بین میوه و خاک استفاده کنید. برای جلوگیری از خاک مرطوب، در مکان‌هایی با زهکشی خوب بکارید. هنگامی که گیاهان شروع به تکثیر می‌کنند از قارچ‌کش‌های محافظتی مناسب استفاده کنید.

سفیدک سطحی Erysiphe cichoracearum

علائم

لکه‌های سفید پودری در سطوح روی برگ‌ها، ساقه‌ها و میوه‌ها ظاهر می شود. با پیشرفت بیماری، رشد قارچ تمام برگ‌ها و ساقه را می‌پوشاند. برگ‌های آلوده زرد می‌شوند، مخدوش می‌شوند و ممکن است زودتر از موعد از بین بروند.

اسپورها توسط باد از یک گیاه به گیاه دیگر منتقل می‌شوند. درجه حرارت متوسط و شرایط سایه‌دار این بیماری را ترجیح می‌دهد.

مدیریت

از ارقام مقاوم استفاده کنید. اگر بیماری شدید است، از قارچ‌کش مناسب برای محلول‌پاشی استفاده کنید.

پژمردگی ورتیسیلیومی Verticillium dahlia

علائم

علائم به طور کلی پس از تشکیل میوه ظاهر می‌شود. برگ‌های کلروتیک که مناطق نکروزه را ایجاد می‌کنند، باعث ریزش برگ‌ها می‌شود. علائم فقط در یک طرف میوه ظاهر می‌شود؛ بافت عروقی در ریشه‌ها باعث تغییر رنگ می‌شود.
قارچ می‌تواند سال‌ها در خاک زنده بماند. هوای خنک یا معتدل در بهار، ظهور بیماری را نشان می‌دهد.

مدیریت

در مناطقی که قبلاً سایر محصولات حساس رشد کرده‌اند، کشت نکنید. کشت را تا زمانی که دما گرم‌تر شود، به تعویق بیندازید.

موزاییک خیار Cucumber mosaic virus (CMV)

علائم

گیاهان بشدت دچار کندی می‌شوند. شاخ و برگ پوشیده از موزاییک زرد متمایز است. برگ‌های گیاه به سمت پایین جمع شده و اندازه برگ‌ها کوچکتر از حد طبیعی است. گل‌های روی گیاهان آلوده ممکن است با گلبرگ‌های سبز تغییر شکل دهند. میوه‌ها دچار تغییر شکل می‌شوند و اندازه آنها کوچک است. میوه اغلب تغییر رنگ می‌دهد.
بیماری موزاییک خیار توسط شته‌ها منتقل می‌شود. ویروس عامل این بیماری دامنه میزبان گسترده‌ای دارد. ویروس می‌تواند به صورت مکانیکی از طریق ابزارها و غیره منتقل شود.

مدیریت

کنترل ویروس تا حد زیادی به کنترل ناقل‌های شته بستگی دارد. مالچ‌های بازتابنده می‌توانند از تغذیه شته جلوگیری کنند. شیوع شته را می‌توان با روغن‌های معدنی یا برنامه صابون حشره‌کش درمان کرد. برخی از انواع مقاوم در دسترس هستند.

لکه برگ زاویه‌دار Pseudomonas syringae

علائم

ضایعات کوچک آبکی روی برگ‌ها که بین رگبرگ‌ها گسترش یافته و شکل زاویه‌ای دارند، ظاهر می‌شود. در شرایط مرطوب، ضایعات یک ماده شیری ترشح می‌کنند که خشک می‌شود و یک پوسته سفید روی یا در کنار ضایعات ایجاد می‌کند. با پیشرفت بیماری، ضایعات برنزه می‌شوند و ممکن است لبه‌های زرد/سبز داشته باشند. مراکز ضایعات خشک می‌شوند و ممکن است جدا شوند و در برگ سوراخ ایجاد شود.
از طریق بذر آلوده، باران، حشرات و رفت و آمد انسان بین گیاهان پخش می‌شود. این باکتری در بقایای گیاهی زمستان‌گذرانی می‌کند و می‌تواند 2.5 سال زنده بماند.

مدیریت

از بذرهای فاقد بیماری استفاده کنید. گیاهان را در مزرعه‌ای پرورش ندهید که در 2 سال گذشته خیار پرورش یافته است. محلول‌پاشی با باکتری کش مس ممکن است به کاهش بروز بیماری در آب و هوای گرم و مرطوب کمک کند. از ارقام مقاوم استفاده کنید.

پوسیدگی پیتیومی میوه  .Pythium spp.

علائم

در بیماری پوسیدگی پیتیومی علائم ابتدا در ناحیه میوه ظاهر می‌شود که به صورت نقاط کوچک آبکی با خاک تماس دارند. این لکه‌ها به سرعت روی قسمت بزرگی از میوه پخش می‌شوند و در نتیجه ناحیه‌ای نرم و نکروزه ایجاد می‌کند. اگر شرایط مطلوب باشد، رشد شدید توده قارچی سفید که شبیه توده‌های پنبه است در ناحیه آلوده مشاهده می‌شود.
این بیماری مرطوب را ترجیح می‌دهد. پاتوژن از طریق آب و ذرات خاک پخش می‌شود.

مدیریت

از رطوبت بیش از حد خاک خودداری کنید. مالچ کردن با مواد مناسب به جلوگیری از بیماری کمک می‌کند.

آفات رایج گیاه خیار را بشناسید

آفات خیار می‌توانند باعث آسیب جدی به گیاهان شما شوند، نه تنها عملکرد را کاهش می‌دهند، بلکه به طور بالقوه گیاهان را می‌کشند. به همین دلیل مهم است که آفت‌هایی را که ممکن است با آنها روبرو شوید و نحوه مقابله با آنها را بشناسید.

در اینجا رایج‌ترین مواردی است که باید مراقب آنها باشید.

شته ها (شته هلو، شته خربزه) Aphis gossypii

علائم

حشراتی کوچک هستند با بدنی نرم که در زیر برگ‌ها و یا ساقه‌های گیاه زندگی می‌کنند. معمولاً به رنگ سبز یا زرد هستند، اما بسته به گونه و گیاه میزبان ممکن است صورتی، قهوه ای، قرمز یا سیاه باشند. اگر هجوم شته سنگین باشد ممکن است باعث زرد شدن برگ‌ها و یا ایجاد لکه‌های نکروزه روی برگ‌ها و یا کوتاه شدن شاخه‌ها شود. شته‌ها ماده چسبناک و قندی به نام عسل ترشح می‌کنند که باعث رشد کپک دوده‌ای روی گیاهان می‌شود.

مدیریت

اگر جمعیت شته فقط به چند برگ یا شاخه محدود شده باشد، می‌توان برای کنترل، گیاه را هرس کرد. در صورت وجود از ارقام مقاوم استفاده کنید. مالچ‌های بازتابنده مانند پلاستیک رنگ نقره‌ای می‌توانند شته‌ها را از تغذیه گیاهان باز دارند. گیاهان محکم را می‌توان با یک جت آب قوی اسپری کرد تا شته‌ها را از برگ جدا کند. به طور کلی حشره‌کش‌ها فقط برای درمان شته‌ها مورد نیاز هستند، در صورتی که آلودگی بسیار زیاد باشد گیاهان عموماً هجوم سطح پایین و متوسط را تحمل می‌کنند. صابون‌ها یا روغن‌های حشره‌کش مانند روغن چریش یا کلزا معمولاً بهترین روش کنترل هستند. همیشه قبل از استفاده از برچسب محصولات را برای دستورالعمل‌های استفاده خاص بررسی کنید.

کرم حلقه‌ای کلم Trichoplusia ni

علائم

سوراخ‌های بزرگ یا کوچک در برگ‌ها ایجاد می‌کنند؛ آسیب به گیاه اغلب گسترده است؛ کرم‌ها، سبز کم رنگ هستند و خطوط سفید در دو طرف بدن آنها وجود دارد. تخم‌ها به صورت جداگانه، معمولاً در سطح پایین برگ و نزدیک به حاشیه برگ گذاشته می‌شوند و رنگ آنها سفید یا سبز کم رنگ است.
حشرات در بقایای محصول در خاک به صورت شفیره زمستان‌گذرانی می‌کنند. حشره بالغ یک شب پره تیره رنگ است. کرم‌ها طیف وسیعی از میزبان دارند.

مدیریت

جمعیت حشرات معمولاً توسط دشمنان طبیعی کنترل می‌شوند. اگر لاروها مشکل‌ساز شوند، می‌توان آنها را با دست از روی گیاهان برداشت. یک روش کنترل ارگانیک قابل قبول، استفاده از گونه باکتری Bacillus thuringiensis است که به طور موثر لاروهای جوان را می‌کشد. محلول‌پاشی شیمیایی ممکن است به جمعیت دشمنان طبیعی آسیب برساند و باید با دقت انتخاب شوند.

سوسک خیار ( Acalymma vittata ،Diabrotica balteata)

علائم

سوسک خیار (سوسک خیار راه راه غربی، سوسک خیار خال‌دار غربی) باعث آسیب رساندن به برگ ها، ساقه ها و یا دمبرگ‌ها می‌شود. استقامت پایه گیاه کاهش می‌یابد؛ گیاهان ممکن است علائم پژمردگی باکتریایی را نشان دهند. باعث زخم روی میوه ناشی از آسیب تغذیه سوسک می‌باشد؛ سوسک‌های بالغ دارای رنگ روشن با زمینه زرد سبز و لکه‌های سیاه یا نوارهای متناوب سیاه و زرد هستند.
سوسک‌ها در خاک و بستر برگ‌ها زمستان‌گذرانی می‌کنند و هنگامی که درجه حرارت به 12/7 درجه سانتی‌گراد (55 درجه فارنهایت) می‌رسد از خاک خارج می‌شود.

مدیریت

بعد از کشت به طور منظم از نظر علائم سوسک گیاه را نظارت کنید. پوشش ردیفی شناور می‌توانند برای محافظت از گیاهان در برابر آسیب آفت استفاده شوند، اما باید در زمان شکوفه برداشته شوند تا زنبورها بتوانند گیاهان را گرده‌افشانی کنند. کاربردهای خاک رس کائولن می تواند برای مدیریت جمعیت سوسک‌های کوچک موثر باشد. استفاده از حشره‌کش‌های مناسب ممکن است ضروری باشد.

 

 

 

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

خوشحال می شویم نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.