قهوه یک نوشیدنی پر طرفدار و انواع آن

قهوه یک نوشیدنی پر طرفدار و انواع آن

در حال حاضر این دانش عمومی است و از نظر علمی نیز اثبات شده است: خواص قهوه (بدیهی است که در دوزهای توصیه شده بنوشید) و بدن ما را با مجموعه ای از مزایای بسیار جالب قهوه بهره‌مند می‌کند.

تقریباً تمام خواص قهوه از ماده منحصر به فرد موجود در داخل دانه گرفته شده است: کافئین‌ این ماده قادر است چندین ناحیه را در بدن ما تحریک کند و تأثیرات مثبتی بر اعضا و مغز ایجاد می‌کند. خواص تغذیه ای قهوه منبع مهم انرژی بدن است.

 

تأثیر انرژی زای قهوه

کافئین موجود در دانه‌های قهوه در طول روز حس فوق العاده ای به ما می‌دهد. علاوه بر افزایش سطح انرژی (تأثیرانرژی‌زا)، بر مناطق مختلف مغز نیز تأثیر می گذارد، به عنوان مثال، افزایش توجه و زمان واکنش فرد.

افزایش متابولیسم بامصرف قهوه

کافئین همچنین میزان متابولیسم را افزایش می‌دهد. این بدان معناست که می‌تواند به سرعت در هضم غذا کمک کرده و چربی را سریعتر از دست بدهد و مصرف قهوه در رژیم غذایی نیز توصیه می‌شود .

قهوه تنها یک نوشیدنی نیست

اگر فکر می کنید قهوه فقط یک نوشیدنی است ، در اشتباه هستید. در واقع، یک اسپرسو، خانه بسیاری از مواد دیگر مانند ویتامین B2 ، B3 و B5، منگنز، پتاسیم و منیزیم است که همگی دارای تأثیرات مفیدی بر سلامت عمومی بدن ما هستند.

خواص انتی اکسیدانی قهوه

طبق جدیدترین تحقیقات، قهوه سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است، موادی که می توانند روند پیری سلولی را کند کنند، اما مراقب باشید. درست مانند هر غذا یا نوشیدنی دیگری، در مصرف آن نیز نباید زیاده روی کرد، در غیر این صورت شما در معرض آسیب هایی هستید که می‌تواند از مزایای آن پیشی بگیرد.

و یک عامل دیگر نیز باید در نظر داشته باشید: کیفیت قهوه، آیا می‌خواهید از تمام مزایای ارائه شده توسط این حبوبات حداکثر استفاده را ببرید؟ مطمئن شوید که قهوه ای با کیفیت بالا و گواهی انتخاب شده را انتخاب کنید.

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

انواع مختلف دانه های قهوه

عربیکا

دانه قهوه عربیکا پرطرفدارترین نوع قهوه است. بسیاری از افرادی که قهوه علاقه دارند ترجیح می‌دهند از دانه های عربیکا استفاده کنند به دلیل طعم دل چسب آن مورد استفاده قرار گرفته، دانه های عربیکا که معمولاً برای تهیه قهوه سیاه استفاده می‌شود، طعم شیرین تر و پیچیده تری دارند که می‌توانید مستقیماً میل نمایید.

نکته: جالب این است که اگرچه عربیکا بهترین نوع قهوه است ، اما روبوستا کافئین بیشتری دارد نسبت به عربیکا دارد.

روبوستا

در حالی که عربیکا پرطرفدار ترین نوع قهوه است، روبوستا ارزان تر و کافئین بیشتر  است. روبوستا طعم تلخی دارد، روبوستا را برای تهیه نوشیدنی های مانند: اسپرسو و مخلوط فوری قهوه استفاده می‌شود. اگر صبح دوشنبه شما عقب افتاده است، به دنبال یک فنجان قهوه باشید که از قهوه روبوستا استفاده کنید. محتوای کافئین بالای آن شما را از خواب بیدار می‌کند!

انواع نوشیدنی های قهوه

دانه کوچک قهوه مانند لوبیا است، این لوبیا کوچیک توانایی آماده کردن انواع نوشیدنی‌ها لاته، آمریکایی،و غیره …  است. انواع مختلفی از نوشیدنی های قهوه وجود دارد. قهوه در سراسر جهان دوستداران فروانی دارد.

قهوه سیاه

تهیه قهوه سیاه ساده است به همان سادگی که دانه های قهوه آسیاب شده در آب گرم غوطه‌ور شده و گرم میل کنید. این نوع قهوه را باید خیلی ساده میل کنید و نباید شکر یا شیر به آن اضافه کنید .

 

قهوه لاته

قهوه لاته به عنوان خوش طعم ترین و پرطرفدارترین نوشیدنی است. لاته از یک قهوه اسپرسو و شیر بخارپز است که نام آن را با کمی تغییر لاته شناخته می‌شود. می‌توانید لاته را ساده وطعم دار میل کنید، برای طعم دار شدن از وانیل نیز می‌توانید استفاده کنید.

قهوه کاپوچینو

کاپوچینو همان لاته است که از شیر بخار پز شده بیشتری نسبت به لاته تهیه شده و برای زیبا تر شدن روی آن پودر کاکائو یا دارچین می‌پاشند. گاهی اوقات می توانید تغییراتی را پیدا کنید که از خامه به جای شیر استفاده می‌کنند.

قهوه آمریکایی

طعم قهوه آمریکایی مشابه قهوه سیاه ، آمریکایی تشکیل شده از قهوه اسپرسو که در آب گرم رقیق شده است.

نکته حرفه ای: اگر خودتان تهیه می‌کنید، ابتدا اسپرسو را بریزید، سپس آب داغ را اضافه کنید.

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو را می توان به تنهایی میل کرد یا به عنوان پایه اکثر نوشیدنی های قهوه مانند لاته و ماکیاتو از قهوه اسپرسو استفاده می‌شود.اسپرسو را میتوان با درصد بالا میل نمود که خاصیت دوگانه بود دارد که دوپو نامیده می‌شود.

قهوه کورتادو

قهوه کورتادو تعادل کامل اسپرسو و شیر بخارپز گرم است. از شیر برای کاهش اسیدیته اسپرسو استفاده می‌شود وخوردن آن را اسان تر می‌کند.

قرمزی چشم که به خاطر پروازهای مزاحم نیمه شب نامگذاری شده است، می‌تواند خستگی صبحگاهی را با مصرف قهوه از بین ببرید. یک فنجان کامل قهوه داغ با یک اسپرسو مخلوط شده.

هشدار : مصرف قهوه ضربان قلب شما را بالا می‌برد.

قهوه گالائو

قهوه گالائو که بومی کشور پرتغال است ، ارتباط مشابه‌ای با لاته و کاپوچینو دارد. تنها تفاوت آن این است که حاوی حدود دو برابر شیر کف شده است و در مقایسه با دو شیر نسبت به نوشیدنی‌های مشابه سبک تر است.

قهوه لونگو

لونگو یک اسپرسو با کشش طولانی است. هرچه کشش بیشتر باشد، کافئین بیشتری وجود دارد و می‌توانید از درصد بیشتری از قهوه لذت ببرید.

قهوه ماکیاتو

ماکیاتو یکی دیگر از نوشیدنی های که منبع اصلی آن اسپرسو است که مقدار کمی کف در بالا دارد. این وسیله شادی بین کاپوچینو و دوپو است.

 قهوه موکا

برای همه شما عاشقان شکلات، عاشق یک موکا می شوید (یا شاید قبلا آن را داشته اید). موکا یک نوشیدنی اسپرسو شکلاتی با شیر بخارپز و کف است می‌توانید از خامه یا طعم دهنده طبیعی نیز استفاده کنید.

قهوه ریسترتو

ریسترتو یک نوع قهوه  اسپرسو است. از آب گرم کمتری استفاده می‌کند که طعم شیرین تری را در مقایسه با طعم تلخ یک فنجان قهوه سنتی اسپرسو یا دوپو ایجاد می‌کند.

قهوه سفید تخت

این نوشیدنی بومی استرالیا است که در اصل یک کاپوچینو بدون کف یا شکلات است. این یک نوشیدنی اسپرسو با شیر بخارپز است تهیه آن آسان است.

 قهوه آگوگاتو

آگوگاتو بهانه ای است برای لذت بردن از یک قاشق بستنی در هر زمان از روز، با یک قاشق بستنی و یک قاشق اسپرسو آماده سرو می‌شود. آگوگاتو یک نوشیدنی فوق العاده است، که روی یک کیک شکلاتی سرو می‌شود.

کافه و لایت

کافه و لایت برای مینیمالیست های قهوه ای که طعم بیشتری می‌خواهند مناسب است. کافیست یک مقدار شیر گرم به قهوه خود اضافه کنید و همه چیز آماده است، به همین آسانی از طعم آن لذت ببرید!

انواع قهوه سرد طرز تهیه آن

قهوه ای با ترکیب یخ که معمولاً با مقداری شیر، خامه یا شیرین کننده سرو می شود قهوه سرد به همین آسانی است.

اسپرسو یخ زده

مانند قهوه سرد، اسپرسو یخ زده را می‌توان ساده یا همراه با مقداری شیر، خامه یا شیرین کننده میل کنید. همچنین می‌توانید از نوشیدنی های مخصوص اسپرسو مانند آمریکایی، موچا، ماکیاتو ، لاته و سفید تخت استفاده کنید.

قهوه سرد دم

شیک ترین نوع قهوه، قهوه سرد است، قهوه‌های دم کرده با پختن دانه‌های قهوه از هر نقطه بین 6 تا 36 ساعت تهیه می‌شوند، بسته به میزان قوی بودن دمکرده شما می‌باشد. بعد از اینکه دانه ها تند شد شیر یا خامه سرد را به قهوه اضافه کنید، قهوه شما آماده سرو است.

 قهوه فراپوچینو

فراپوچینو که توسط استارباکس معروف شده است، یک نوشیدنی قهوه سرد ترکیبی از قهوه است که روی آن خامه و شربت زده شده و طعم دار شده است. برای طعم دار شدن می‌توانید از شربت ها و وانیل مایع نیز استفاده کنید.

 قهوه نیترو

قهوه نیترو تشکیل شده از قهوه دم شده سرد + حباب نیتروژن = قهوه دم کرده سرد با قوام کف دار.

 قهوه مازاگران

قهوه مازاگران نوعی قهوه سرد است، معمولا این نوع قهوه می‌تواند جزء چای و نوشیدنی مورد علاقه شما باشد. مواد تشکیل دهنده این قهوه اسپرسو، لیمو، شکر است.

 

انواع قهوه ساز

فرنچ پرس دستی 

استفاده از این قهوه ساز دستی بسیار آسان است. دانه های قهوه آسیاب شده را به فرنچ پرس خود اضافه کنید، آب داغ را روی قهوه بریزید، بگذارید قهوه برای چند دقیقه دم بکشد و در نهایت، پیستون را به سمت پایین فشار داده و در ظرف سرو خود بریزید، به همین راحتی می‌توانید قهوه خوش طعم و لذیذ برای مصرف صبحگاهی آماده کنید.

آماده سازی قهوه با روش پرکولاتور

پرکولاتورها قهوه را با فشار دائمی حباب های آب جوش به داخل “محفظه قهوه” فشار می‌دهند تا دانه‌های قهوه شیب دار شوند. این چرخه تا زمانی که قهوه آماده سرو شود، تکرار می‌شود. آنها معمولاً برای برشته‌های متوسط ​​استفاده می شوند و روی اجاق گاز آماده می‌شوند، اما پرکولاتورها می‌توانند روی هر سطح گرم شده حتی بدون آتش سوزی کار کنند.

 

قهوه ساز تک نفره

مقدار قهوه مورد نظر خود را اندازه گیری کنید، داخل فیلتر قابل استفاده مجدد بریزید، آب داخل آن بریزید یک فنجان قهوه فقط برای یک نفر آماده می‌شود. این قهوه ساز تک نفره مقرون به صرفه است. برای کسانی که تک نفره زندگی می‌کنند، محل کار نیز مناسب است.

آماده سازی قهوه با روش آرو پرس

قهوه ساز متفاوت سنتی وجود دارد ، برای درست کردن یک قهوه کلاسیک خوش طعم و راه حل آسان، شما می‌توانید در این دستگاه کوچک خوب، اسپرسو، لاته، دم کرده سرد یا فقط یک فنجان کلاسیک قهوه درست کنید و میل نمایید.

 

آماده سازی قهوه به روش چکه کردن

برای این که قهوه ساز خود را به صورت قطره ای آماده کنید، کافی است قهوه خود را بردارید و داخل فیلتر بریزید، مقداری آب داخل آن بریزید کلید شروع را فشار دهید تا قهوه ساز قطره‌های آماده شده را برای سرو آماده کند.

برخی از قهوه سازهای قطره ای نیز دارای کاراف حرارتی هستند. به طور معمول با دیوارهای دو لایه و فولاد ضد زنگ، کاراف های حرارتی طعم قهوه شما را برای ساعت‌ها بیشتر از اکثر کاراف های شیشه ای حفظ می‌کنند. برخی از قهوه سازهای قطره ای از کاراف حرارتی استفاده می‌کنند، اما به طور سنتی، به جای آن از کاراف شیشه‌ای استفاده می‌کنند.

آماده سازی قهوه دم کرده

روش های آسان تر برای درست کردن قهوه وجود دارد، که بعضی از افراد که به قهوه دم کرده علاقه دارند از قهوه دمکن استفاده می‌کنند. برای استفاده از دستگاه دم کننده قهوه، قهوه خود را داخل آن بریزید، دم کرده و سرو کنید. می‌توانید قهوه را تا 36 ساعت نگه داری کنید به همین آسانی.

آماده سازی قهوه به روش موکا

ظروف تهیه موکا شباهت با پرکولاتور دارند و معمولا بین این دو اشتباه پیش می‌آید. هر دو با یک سطح گرم مانند اجاق گاز یا حتی آتش سوزی نیاز دارند. با این حال، قابلمه موکا یک نوشیدنی شبیه اسپرسو تولید می‌کند و روند دم کردن آن کمی متفاوت از پرکولاتور است. شما باید بیشتر مراقب آن باشید زیرا وقتی آب ظرف موکا مصرف می‌شود، باید ظرف را از سطح حرارت بردارید تا از  مزه سوختگی قهوه جلوگیری شود. در حالی که با فرآیند ساده دم کشیدن پرکولاتور، هرچه مدت زمان بیشتری برای کار بگذارید، حتما قهوه بهتر وقوی تر خواهید داشت.

 

 

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

خوشحال می شویم نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.