بهترین روش‌های خشک کردن گل در منزل کدامند؟ و کدام گیاه برای خشک کردن مناسب می‌باشد؟

نگهداری گل‌ها یک هنر قدیمی است. چه برای زیبایی آنها و چه برای خاطراتی که در ذهن دارند، می‌تواند یک سرگرمی بسیار خوبی برای شما باشد.

خشک کردن گل‌ها راهی عالی برای حفظ زیبایی آنها و آوردن مقداری از تابستان در خانه در طول سال است. گل‌های خشک شده به وضوح در چیدمان، زیبا به نظر می رسند. برخی از افراد، گیاهان را به خاطر گل‌هایشان خشک می‌کنند اما برخی دیگر برای غلاف دانه یا شکل های جالب آنها.

مدت ها پیش، روش‌های زیادی برای حفظ گل وجود نداشت، اما با این حال، مردم از تکنیک‌هایی که در دسترس آنها بود استفاده می‌کردند. گل‌هایی با قدمت 4000 سال در مقبره‌ها یافت شده اند، گل‌های دیگر نیز به همراه استخوان انسان‌های ماقبل تاریخ پیدا شده است. این اکتشافات نشان می‌دهد که حفظ گل یک هنر باستانی است.

فرآیند نگهداری را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد، از آسان به دشوار و ارزان‌تر تا گران‌تر. گل‌های مختلفی به روش‌های متفاوتی برای نگهداری احتیاج دارند و برخی از گل‌های بسیار ظریف با هیچ روش نگهداری خیلی خوب عمل نمی‌کنند.

محتوا پنهان

بهترین گل‌هایی که برای خشک کردن مناسبند کدامند؟

متأسفانه همه گل‌ها برای خشک کردن مناسب نیستند ولی بسیاری از گل‌ها به خوبی خشک می‌شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری، اینکه کدام گل‌ها برای خشک کردن مناسب هستند. در اینجا یک لیست کوچک مفید از بهترین گل‌ها برای خشک کردن برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید آنها را در خانه خشک کنید.

1. گل تکمه‌ای (Gomphrena globosa)

آنها به راحتی رشد می‌کنند، دارای شکوفه‌های دکمه مانند هستند که شبیه جوانه‌های شبدر می‌باشند و در دسته گل‌ها زیبا به نظر می‌رسند. در گرمای تابستان هنگامی که بسیاری از گل‌های دیگر در حال نابود شدن هستند، رشد می‌کند.

آنها را چهار هفته قبل از آخرین یخبندان در داخل سینی‌ها کشت دهید. سپس بعد از از بین رفتن خطر یخبندان پیوند بزنید.

بهتر است گل‌ها را با آویزان کردن خشک کنید. هنگامی که گل‌ها برای اولین بار باز می‌شوند، برداشت می شود. بسته به محصول نهایی شما می‌توانید آنها را با یا بدون ساقه خشک کنید.

مزارع پرورش گل تکمه‌ای یک تنوع زرق و برق دار قرمز است. آنها همچنین در انواع زرد، صورتی، بنفش و سفید وجود دارند.

2. گل جاوید (Xerochrysum bracteatum)

گل جاوید یک گل محبوب و آسان برای خشک کردن است. آنها هنگام خشک شدن در هوا، رنگ و شکل خود را به خوبی حفظ می‌کنند.

گل‌های جاوید در رنگ‌های مختلفی مانند نارنجی، قرمز، صورتی و زرد وجود دارند. دانه‌ها را حدود شش هفته قبل از آخرین یخبندان خود شروع کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. آنها برای جوانه زدن نیاز به نور دارند، بنابراین آنها را به آرامی روی مخلوط خاک مرطوب قرار دهید.

گل را در مکانی آفتابی در خاک که مقدار زیادی کود اضافی دارد، بکارید.

مشاهده تمامی محصولات فروشگاه

3. گل ادریسی (Hydrangea macrophylla)

گل ادریسی از گل‌های ایده آل برای خشک شدن است زیرا دارای گل‌های بزرگی است که وقتی در یک سبد یا گلدان جمع می شوند، فوق العاده به نظر می‌رسند.

گل‌های ادریسی از بوته‌های چند ساله هستند که در جایی که آفتاب صبحگاهی و سایه بعد از ظهر وجود دارد به خوبی رشد می‌کنند. آنها خاک مرطوب و غنی را دوست دارند.

گل ادریسی گیاهان جالبی هستند زیرا رنگ گل به pH خاک واکنش نشان می‌دهد. خاک‌های اسیدی با pH زیر 5.5 گل آبی تولید می‌کنند. خاک‌هایی با pH بالاتر گل صورتی تولید می‌کنند. گل‌های سفید تحت تأثیر pH خاک قرار نمی‌گیرند.

برداشت در پاییز پس از شروع شکوفه به طور طبیعی شروع به خشک شدن می‌کند. می‌توانید آنها را در هوا خشک کنید یا از ماده سیلیکاژل برای حفظ رنگ بهتر استفاده کنید.

برای خشک کردن گل در هوای آزاد با گیاهان متفاوتی نسبت به گل‌های دیگر رفتار می‌شود. گل ادریسی را برای خشک کردن در هوای آزاد وارونه آویزان نکنید آنها را در یک گلدان بگذارید و صبر کنید آنها به طور مستقیم خشک شوند. یکی از چیزهای سرگرم کننده در مورد خشک کردن گل‌های ادریسی این است که آنها در واقع در مراحل خشک شدن رنگ‌های متفاوتی به خود می‌گیرند.

4. سدوم یا ناز (Sedum oblanceolatum)

سدوم یک ساکولنت چند ساله است که به آفتاب کامل و خاک زهکشی خوب نیاز دارد. ساقه‌های سدوم ضخیم و پر از رطوبت هستند. در نتیجه، وقتی گل به سرعت با سیلیکاژل خشک شود، گل بهتر عمل می‌کند. اگر آنها را با هوا خشک کنید ممکن است شروع به جمع شدگی کنند.

5. اسطوخودوس (Lavandula)

اسطوخودوس گیاهی دیدنی با کاربردهای فراوان در آشپزی، داروهای گیاهی  و تهیه دمنوش‌ها است.

این گیاه رنگ و عطر خود را پس از خشک شدن حفظ می‌کند، به همین دلیل اسطوخودوس در چیدمان‌های خشک شده و برای کارهای صنایع دستی فوق العاده است. اسطوخودوس را هنگام باز شدن کامل گل‌ها و بوی خوش معطر برداشت کنید.

اسطوخودوس به خشک شدن در هوای آزاد یا در دستگاه خشک کننده میوه واکنش خوبی نشان می‌دهد.

6. گل شصت عروسان (Limonium)

گل فوق العاده دیگر به نام گل شصت عروسان که به عنوان پر‌‌کننده عالی است و یا در هوا خشک می شود و یا با دستگاه خشک کننده میوه خوب عمل می‌کند. در رنگ‌های مختلفی از جمله زرد، آبی، اسطوخودوسی، قرمز، نارنجی، سفید و رز وجود دارد.

دانه‌ها را شش هفته قبل از آخرین یخبندان خود در داخل خانه شروع به کشت کنید. بذرها را به عمق 3.5 سانتی متر در خاک بکارید. آنها خاک مرطوب و دمای حدود 20 درجه سانتی‌گراد را ترجیح می‌دهند. ظهور نهال‌ها حداقل سه هفته است، بنابراین صبور باشید. بعد از تمام شدن خطر یخبندان پیوند بزنید. مطمئن شوید که شکوفه‌ها را وقتی کاملاً باز کردید قطع کنید.

7. تاج خروس (Celosia cristata)

گل تاج خروس یک گل سرگرم کننده است که در اشکال مختلف غیر معمول وجود دارد. تاج خروس را می‌توان در هوا خشک کرد اما در ماده سیلیکاژل نیز خوب عمل می‌کند.
بذرها را شش هفته قبل از آخرین سرمازدگی در منطقه خود در داخل خانه کشت کنید. بذرها را در خاک از قبل مرطوب شده بکارید و کمی با خاک بپوشانید. خاک را مرطوب نگه دارید.

تاج خروس در رنگ‌های مختلف زرد و قرمز عرضه می‌شود. زمانی برداشت می‌شود که گل‌ها تقریباً کاملاً باز باشند. آنها با خشک کردن در هوای آزاد خوب عمل می‌کنند.

گل تاج خروس دارای طیف وسیعی از رنگ‌ها است. گل‌ها ضخیم و دارای رطوبت بالایی هستند. اطمینان حاصل کنید که آنها را در یک منطقه با تهویه خوب خشک کنید تا از رشد کپک جلوگیری شود.

8. گل ناقوص ایرلندی (Moluccella laevis)

گل ناقوص ایرلندی، گلی بی نظیری است. آنها به دسته گل‌های خشک شده علاقه نشان می‌دهند و یک کاردستی سرگرم کننده می‌سازند.

این گیاه دارای عطر نعناع لیمویی می‌باشد که حتی پس از خشک شدن نیز باقی می‌مانند. این یک گل سخت برای خشک شدن است، زیرا زنگ‌های گل خشک شده به راحتی خرد می‌شوند.

هنگامی که زنگ‌های گل کاملاً باز هستند، برداشت کنید و گیاه را وارونه در یک مکان خشک و هوا آویزان کنید. رنگ‌ها در حین خشک شدن کمی محو می‌شوند.

9. چمن‌های زینتی (.Carex sp)

برای چیدمان گل‌های خشک شده خود، از علف‌های زینتی غافل نشوید. آنها احساس زیبایی را به یک دسته گل اضافه می‌کنند. انواع زیادی از چمن‌های زینتی وجود دارد که می‌توانید آنها را رشد دهید و به چیدمان بافت خود اضافه کنید.

برخی از انواع چمن‌های زینتی از جمله دم اسم حیوان دست اموز، گندم، چمن ابریشم و علف پامپاس می‌باشد.

10. علف شیر یا استبرق (Asclepias syriaca)

علف شیر یا استبرق، گیاهی ارزشمند برای رشد است، به دلیل این‌که چندین گونه پروانه را به خود جذب می‌کند. غلاف‌های بذر برای ساختن صنایع دستی با آن عالی است. غلاف‌های خشک شده یک حفره کوچک تشکیل می‌دهند که برای ساختن زیور آلات سرگرم کننده است.

غلاف‌های شیری قبل از باز شدن و پراکنده شدن بذرها به طور طبیعی روی گیاه شروع به خشک شدن می‌کنند. بهترین زمان برای برداشت غلاف‌ها اندکی قبل از باز شدن آنها است.

شما باید غلاف ها را باز کرده و کرک و دانه‌ها را بردارید. در صورت تمایل از کرک می‌توانید از آن برای صنایع دستی استفاده کنید که باید پهن و خشک شود. بذرها را بکارید یا آنها را در مزرعه پخش کنید تا زیستگاه پروانه بیشتری ایجاد شود!

غلاف‌ها را برای دوازده ساعت در دستگاه خشک کننده، خشک کنید و یا سه یا چهار روز از سیلیکاژل استفاده کنید. آنها را در حال خشک شدن کنترل کنید تا مطمئن شوید که جریان هوا کافی است.

11. خار مریم (Cirsium vulgare)

انواع زیادی از خار وجود دارد که گل‌های زیبایی می‌بخشد.

قبل از خشک شدن، برگ‌های خاردار را جدا کنید. خارها وقتی خشک می‌شوند مقاوم و زیبا هستند ، اما زمان زیادی برای خشک شدن نیاز دارند.

12. گل رز

گل رز یکی از گیاهان اصلی است که هر کسی که می‌خواهد آن را خشک کند و می‌خواهد آن را در اطراف خود داشته باشد. برای بهترین شکوفه ها، آنها را در آفتاب کامل و خاک با زهکشی خوب و مقدار زیادی کمپوست بکارید.

اگر می‌خواهید نمایان‌ترین نمایش ممکن را داشته باشید، حتماً مرتباً کوددهی کنید. می‌توانید آنها را با آویزان کردن در هوای آزاد و در ماده سیلیکاژل خشک کنید.

13. بومادران (Achillea millefolium)

بومادران دارای برگ‌های توری و شکوفه‌های ظریف است که به تنهایی یا با سایر گل های خشک شده خیره کننده به نظر می رسند. آنها به آفتاب زیادی احتیاج دارند، اما بومادران در مورد خاک اهمیت چندانی ندارد حتی در صورت عدم کنترل می‌تواند تهاجمی شود.

بومادران به دلیل ترکیب ظریف آن بهتر است در هوای آزاد خشک شود.

انواع روش‌های خشک کردن گل‌ها چه هستند؟

خشک کردن گل‌ها سخت تر از خشک کردن گیاهان نیست. چندین روش برای خشک کردن گل‌ها وجود دارد:

1. خشک کردن گل در هوای آزاد

گل های خشک کننده هوا یکی از سنتی‌ترین روش‌ها هستند، البته زمان بیشتری برای خشک کردن شکوفه‌ها لازم است. این روش شامل این است که به طبیعت اجازه دهید بیشتر کارها را انجام دهد تا گل‌های شما در طول زمان خشک شوند، در حالی که می توانید بنشینید، استراحت کرده و منتظر نتیجه نهایی باشید.

گل‌ها را در هوای آزاد خانه به صورت وارونه روی بند لباس آویزان کنید.
گل‌های کوچکتر را در دسته‌های گشاد و گل‌های بزرگتر را جداگانه آویزان کنید. انتهای آن را با کمی نخ گره بزنید.
گل‌ها را نیز می‌توانید با کیسه‌های کاغذی قهوه‌ای بپوشانید. ابتدا قیچی بردارید و سوراخ‌هایی داخل کیسه ایجاد کنید تا گردش هوا امکان پذیر باشد. همچنین گرد و غبار را نیز از بین می‌برد. برای بستن کیسه کاغذی از نوار لاستیکی استفاده کنید. نکته: مطمئن شوید که گل ها در کف کیسه قرار ندارند.
حدود سه تا چهار هفته طول می‌کشد تا گل‌ها خشک شوند. می‌توانید آنها را همانطور که هستند بگذارید یا می‌توانید آنها را به آرامی با اسپری مو بپوشانید. این به محافظت از آنها کمک می‌کند.
برای محافظت از آنها در وان‌های پلاستیکی یا کشوی کمد نگهداری کنید.

گل‌هایی که می‌توان با این روش خشک کرد گل‌های زینیا، گل داودی ، گل همیشه بهار، گل تکمه ای، تاج خروس، گل جاوید و غیره هستند.

مزایای خشک کردن گل‌ها در هوا

حداقل منابع مورد نیاز است

انجام آن برای هر کسی آسان است

کم هزینه‌ترین روش می‌باشد

معایب خشک کردن گل‌ها در هوا

گلبرگ‌ها بسیار شکننده می‌شوند

گل‌ها بیشتر رنگ و شادابی خود را از دست می‌دهند

گل‌ها کوچک و چروکیده می‌شوند

2. خشک کردن گل با دستگاه خشک کننده میوه

می توانید از دستگاه خشک کن میوه برای خشک کردن گل‌ها نیز استفاده کنید. معمولاً وقتی می‌خواهید فقط سر گل یا گل‌های کوچک را خشک کنید، این کار بهتر انجام می‌شود.

گل‌ها را روی سینی‌های خشک کننده با 3 سانتی‌متر بین هر کدام قرار دهید تا گردش هوا زیادی داشته باشند.
ضخیم‌ترین گل های خود را روی سینی بالایی که نزدیک فن است قرار دهید.
اگر چند سینی دارید که در حال خشک کردن آن هستید، بهتر است هر چند ساعت یکبار آن را متوقف کرده و سینی‌ها را بچرخانید.
هنگام آبگیری گلبرگ‌ها یا برگ‌های کوچک یا ظریف، می‌توانید از ورقه‌های مشبک طراحی شده استفاده کنید. این باعث می‌شود آنها از بین نروند.
از پایین‌ترین تنظیمات استفاده کنید. گل‌ها معمولاً باید هشت ساعت و ساقه‌ها ده ساعت خشک شوند.

اگر رنگ‌ها از رنگ اصلی بدتر شده‌اند، می‌توان آنها را با استفاده از اسپری گل فروشی با اسپری رنگ آمیزی کرد. این گل‌ها باید در ظروف شیشه‌ای نگهداری شوند تا رطوبت هوا را جذب نکنند تا برای مدت طولانی حفظ شوند.

گل‌هایی که می‌توان با این روش خشک کرد عبارتند از گل رز، میخک، بنفشه آفریقایی و همچنین سرخس.

معایب خشک کردن گل‌ها با دستگاه خشک کن میوه

شما به یک دستگاه خشک کن نیاز دارید.

برخی از گل‌ها مانند گل همیشه بهار فرانسوی بویی روی سینی‌های شما می‌گذارند.

خشک شدن بیش از حد می‌تواند باعث ایجاد گل‌های بسیار شکننده و ظریف شود.

بیشتر گل‌ها رنگ خود را تغییر می‌دهند، به خصوص رنگ بنفش که بیشتر به رنگ قرمز درمی‌آید. بعد از خشک شدن، رنگ قرمزتر می‌شود. گل‌های زرد عموماً رنگ خود را به خوبی حفظ می‌کردند.

3. خشک کردن گل با ماده سیلیکاژل

اگرچه هزینه اولیه خرید سیلیکاژل می‌تواند بسیار بالا باشد، اما پس از خرید، می‌توان از سیلیکاژل بارها و بارها برای خشک کردن گل‌ها در چندین نوبت و سال‌ها استفاده کرد.

می‌توانید سیلیکاژل را از فروشگاه‌های صنایع دستی، شرکت‌های تولید بذر یا به صورت آنلاین خریداری کنید. هنگام خشک کردن گل‌ها و ساقه‌ها یا غلاف های ضخیم با رطوبت زیاد خوب عمل می‌کند.

سیلیکاژل دانه‌ایست شبیه نمک دریا و قابل استفاده مجدد است. دور از دسترس کودکان خردسال قرار دهید، زیرا شبیه نمک یا شکر است و سمی است. سیلیکاژل با جذب رطوبت باعث خشک شدن سریع‌تر گل می‌شود.

برای خشک شدن، 2.5 سانتی‌متر سیلیکاژل را در یک ظرف کم عمق، محکم، پلاستیکی یا شیشه‌ای که دارای درپوش است، پخش کنید.
سرهای گل را بالای سیلیکاژل قرار دهید. سپس گل‌ها را با 3 سانتی‌متر دیگر سیلیکاژل بپوشانید. ظرف را ببندید و بگذارید سه تا پنج روز در مکانی آرام بماند.
برخی از انواع سیلیکاژل‌ها دارای بلورهای آبی هستند که به عنوان شاخص عمل می‌کنند. آنها به شما اطلاع می‌دهند که چه زمانی سیلیکاژل باید در مایکروویو قرار گیرد تا دوباره خشک شود.
برخی از گل‌هایی که از خشک شدن سیلیکاژل سود می‌برند عبارتند از گل رز، مینا، میخک، گل محمدی، زینیا، گل داودی، تاج خروس، گل مروارید، لاله، شقایق.

معایب خشک کردن گل‌ها با سیلیکاژل

سیلیکاژل یکی از گران‌ترین روش‌ها برای شروع است، اما از آنجا که می‌توان ژل را دوباره شارژ کرد، هزینه‌ها با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

سیلیکاژل خود را در هر جایی نریزید زیرا تمیز کردن آن سخت است.

هنگام کار با سیلیکاژل نیز باید از ماسک فیلتر و دستکش استفاده کنید.

مزایای خشک کردن گل‌ها با سیلیکاژل

گل‌های خشک شده‌ای زیبا و پر جنب و جوش ایجاد می‌کند.

همان ظاهر شبیه به گل تازه چیده شده را حفظ می‌کند..

سریع‌ترین روش تا کنون  می‌باشد

می‌توانید سیلیکاژل را با قرار دادن آن در فر به مدت 30 دقیقه شارژ کنید.

اگر قصد خشک کردن تعداد زیادی گل دارید، دو شیشه سیلیکاژل تهیه کنید.

4. خشک کردن گل با غربال مولکولی

غربال مولکولی، موادی بلوری سیلیکات آلومینیوم فلزی هستند که دارای منافذ ریز می‌باشند و این منافذ به جذب گازها و مایعات کمک می‌کند.

مخلوطی از این حلال‌های آلی (که به دلیل ساختار مولکولی آنها غربال مولکولی نامیده می‌شود) بر روی گل‌ها ریخته و تا حدود 2 سانتی‌متر از سطح گل‌ها ارتفاع داشته باشد. مولکول‌های آب گل‌ها، توسط منافذ غربال مولکولی جذب می‌شوند.

ظرف مدت چند روز گل خشک شده کمی رطوبت هوا را جذب کرده و نرم می‌شود.

این روش به حفظ طولانی مدت گل‌ها کمک می‌کند. گل‌هایی که با استفاده از این روش برای خشک شدن مناسب هستند، گل‌هایی با گلبرگ‌های متعدد مانند گل همیشه بهار، گل رز، گل صد تومانی، میخک، گل محمدی، گل داودی، گل ارکیده و غیره هستند.

5. خشک کردن گل با فشردن بین کتاب

فشار دادن گل در کتاب‌های قدیمی هنوز یک روش مفید برای حفظ گل است. به نظر می‌رسد قدیمی است، اما این بخشی از جذابیت است.

روش خشک کردن گل فشرده راهی عالی برای حفظ گل‌های خاصی است که می خواهید برای همیشه نگه دارید. این روش خشک کردن گل زمان زیادی طول می‌کشد و گل‌های مسطح و حفظ شده تولید می‌کند. گل‌های فشرده برای یادگاری و گل‌های خاطره انگیز خوب هستند.

یک کتاب ضخیم پیدا کنید. اگر هیچ کتاب بزرگ یا ضخیم ندارید، می‌توانید گل‌های خود را در هر کتابی قرار دهید و آن را در زیر چندین کتاب بگذارید.

کتاب خود را تا وسط باز کنید یک تکه کاغذ روغنی را در کتاب قرار دهید. گل یا گلبرگ خود را روی کاغذ بچینید.

یک کاغذ دیگر را با دقت روی گل خود قرار دهید کتاب را ببندید بگذارید گل به مدت 7 تا 10 روز در کتاب (ها) دست نخورده خشک شود.

گل‌های بزرگتر مانند گل رز و گل محمدی اگر از این روش استفاده شود باعث بد شکلی آنها می‌شوند. به برگ‌های تک لایه و سر صاف فکر کنید.

گل‌هایی مانند گلادیولوس، گل گاوزبان، گل کیهان، لارکسپور، کورئوپسیس، توری ملکه، دلفینیوم ها، خشخاش کالیفرنیا، گل ختمی، شمعدانی، وربنا برای این روش مناسب می‌باشند.

مزایای خشک کردن گل‌ها با پرس بین کتاب

روش نسبتاً ارزانی است.

به مواد خاصی احتیاج ندارد.

انجام آن آسان است، بدون هیچ گونه دستورالعمل پیچیده‌ای می‌باشد.

به گل‌های تخت زیبایی ایجاد می‌کند.

معایب خشک کردن گل‌ها با پرس بین کتاب

برای گل‌های فشرده کامل، تا 30 روز طول می‌کشد.

گل‌ها همیشه نشاط کامل خود را حفظ نمی‌کنند.

گل‌ها ظریف هستند و به راحتی می‌شکنند.

گل‌هایی که به صورت مسطح قرار دارند رنگ خود را حفظ می‌کنند و گلبرگ‌های نازکی برای فشار دادن بهترین هستند.

 

6. خشک کردن گل با مایکروویو

این سریع‌ترین راهی است که می توانید گل‌ها را خشک کنید.

گل‌ها بین دو حوله آشپزخانه قرار دهید و سپس در مایکروویو خشک کنید.

از آنجایی که چند ثانیه دیگر می‌تواند گل‌ها را بسوزاند، باید به تعداد ثانیه یا دقیقه‌ای که در مایکروویو قرار می‌گیرند دقت کنید.

پس از یک دقیقه مایکروویو، بهتر است هر چند ثانیه یکبار گل‌ها را چک کنید تا از سوختن آنها جلوگیری شود.

7. خشک کردن گل با اتو

یک ابزار ساده و سریع برای خشک کردن و فشار دادن گل‌ها با ابزاری که تقریباً همه ما در خانه داریم.

این یک روش بسیار مفید برای ذخیره و استفاده مجدد از گل‌ها است ، بنابراین از دور ریختن آنها جلوگیری می‌شود.

انواع مختلف گل و برگ را می‌توان خشک کرد، سفیدها تمایل به زردی دارند اما گل‌های رنگی، رنگ خود را حفظ خواهند کرد!

اولین ورق کاغذ روغنی را روی تخته بگذارید، گل را روی آن قرار دهید، آن را طوری تنظیم کنید که می‌خواهیم خشک شود و ورق دوم کاغذ روغنی را روی آن فشار دهید.

با یک دست محکم و بدون حرکت، گل را با فشار دادن اتو در دمای متوسط ​​روی ورق کاغذ با گل زیر در فواصل 60 ثانیه فشار می‌دهیم، تا زمانی که کاملاً فشرده و خشک شود. ما می‌توانیم ورق ها را گاه به گاه برگردانیم و سپس گل را از دو طرف فشار دهیم.

8. خشک کردن گل با موم پارافین

این یک روش دائمی نیست اما می‌توان از آن برای حفظ گل‌ها مانند گل رز به مدت یک تا سه هفته استفاده کرد. در این مدت، گل‌ها هنوز رنگارنگ و تازه به نظر می‌رسند.

گل ها را به موم پارافین آغشته می‌کنند تا روکش مومی روی سطح گلبرگ‌ها ایجاد شود.

گل‌های آغشته به موم حدود یک ماه دوام می‌آورند، اما اگر می‌خواهید آنها به طور نامحدود دوام داشته باشند، باید گل‌ها را در محلول 2 قسمت آب گرم با 1 قسمت گلیسیرین قرار دهید. شما باید آنها را حدود 3-5 روز قبل از نگهداری گل‌ها در موم در آنجا بگذارید.

گل‌ها در این فرآیند عطر خود را از دست می‌دهند و این روش بیشتر برای گل آرایی‌هایی استفاده می‌شود که باید قبل از مراسم آماده شوند تا از خشک شدن یا پژمردگی گل جلوگیری شود.

9. خشک کردن گل با خاک بستر گربه

در این روش، ساقه‌های گل خود را حدود 2.5 سانتی‌متر از سر گل خود جدا کنید.

سرهای گل بزرگ خود را رو به بالا در ظرفی قرار دهید که حداقل 5 سانتی‌متر بلندتر از گل باشد. گل‌های مسطح اگر برعکس قرار بگیرند بهتر عمل می‌کنند. گل‌های بلند نیز می‌توان در كنار آنها گذاشت.

به آرامی خاک بستر گربه را روی گل‌ها بریزید تا 2.5 سانتی‌متر پوشانده شود. مطمئن شوید که ماسه به آرامی در بین فضاها ریخته می‌شود. یک درپوش را روی آن قرار دهید و آنها را برای 10-21 روز کنار بگذارید. شکل گل در این روش حفظ می‌شود. خشک شدن گل با خاک بستر گربه بیشتر طول می‌کشد.

شما باید در برداشتن گل‌های خود بسیار ملایم عمل کنید. خاک بستر گربه سنگین است و می‌تواند به شکل گل‌ها آسیب برساند یا وزن آنها را از بین ببرد و گلبرگ‌ها را بشکند. آهسته کار را انجام دهید.

برای از بین بردن باقی مانده خاک بستر گربه می‌توانید از یک برس نرم با برس مو استفاده کنید.

اگر گل‌های شما می‌توانند در یک ظرف قرار بگیرند و اگر به اندازه کافی خاک بستر گربه دارید، نباید با خشک کردن اکثر گل‌ها مشکلی داشته باشید. به گل رز، گل مروارید، گل سرخ، میخک یا زینیا فکر کنید. گل‌های بزرگتر و ظریف‌تر مانند شمعدانی یا گل صد تومانی با استفاده از این روش ضربه می‌خورند و از بین می‌روند اما گل زینیا و گل مروارید با این روش خوب کار می‌کردند.

مزایای خشک کردن گل‌ها با ماسه بستر گربه

روش ارزان قیمتی می‌باشد.

معایب خشک کردن گل‌ها با ماسه بستر گربه

این فرآیند طولانی‌تر از روش استفاده از سیلیکاژل است.

گل‌ها در حین برداشتن به راحتی آسیب می‌بینند.

گل ها شادابی خود را حفظ نمی‌کنند.

عمر گل‌های خشک شده چقدر می‌تواند می‌باشد؟

عمر گل‌های خشک بستگی به گل دارد، عموماً گل‌های خشک بین 1 تا 3 سال عمر می‌کنند! تا زمانی که از آنها به درستی مراقبت شوند مانند مراقبت از نور مستقیم خورشید، باد و شرایط مرطوب نگهداری شود، می‌توانید سال‌ها از شکوفه‌های زیبا لذت ببرید.

بهترین زمان جمع آوری گل‌ها برای خشک کردن چه زمانی است؟

بهتر است گل‌های خود را صبح بعد از خشک شدن شبنم و از تازه‌ترین گل‌ها برای جمع آوری استفاده کنید.

اگر از روش مایکروویو استفاده می‌کنید، شکوفه‌ها باید کاملاً باز شده باشند.

اگر از سیلیکاژل برای خشک کردن گل‌های خود استفاده می کنید‌، گل‌هایی را انتخاب کنید که در حال شکوفه کامل هستند.

نکاتی که قبل از خشک کردن گل‌ها باید انجام دهیم چیست؟

_ مکان مناسبی را پیدا کنید. باید گل را از آستانه پنجره دور نگه دارید زیرا نور مستقیم خورشید باعث شکنندگی و محو شدن رنگ آنها می‌شود. همچنین آنها را از اجاق گاز، شومینه یا بخاری دور نگه دارید. اساساً، آنها باید در یک اتاق نسبتاً سرد و خشک باشند.

_ بهترین گل‌هایی که می‌توانید برای خشک کردن استفاده کنید گل‌هایی هستند که تازه شکوفا شده‌اند. سپس باید هرگونه شاخ و برگ اضافی را ساقه گل بردارید و ساقه‌ها را کوتاه کنید.

_ همیشه گل‌های تازه را برای بهترین نتیجه انتخاب کنید.

_ از استفاده از گل‌هایی با کبودی یا لکه های قهوه‌ای خودداری کنید.

_ برای گل‌های ضخیم مانند گل صد تومانی و گل رز می‌توانید قبل از خشک شدن گلبرگ‌ها را بردارید.

_ گل‌هایی با گلبرگ‌های گوشتی یا غنی از آب ممکن است به خوبی حفظ نشوند پس، از خشک کردن آنها خودداری کنید.

نکاتی از نحوه نگهداری گل‌های خشک که مهم می‌باشند چیست؟

اگر می‌خواهید گل‌های خشک شده خود را برای مدت طولانی نگه دارید، فقط نکات مهم زیر را دنبال کنید:

_ هنگام نگهداری از گل‌های خشک، اطمینان حاصل کنید که گل‌‌های خشک شده شما تا مدت معلومی می‌توانند دوام داشته باشند. در حالی که می‌توان از گل‌های خشک شده بیشتر از گل‌های تازه لذت برد.

_ قبل از خشک شدن و نگهداری گل‌ها صبر کنید تا قسمتی از گلبرگ‌ها یا کاملاً گل باز شده باشد.

_ گل‌های خشک شده بدون توجه به روش نگهداری می‌توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند، اما مطمئن شوید که آنها را از تابش مستقیم نور خورشید و دور از گرمای شدید دور نگه دارید تا به گل‌های شما کمک کند رنگشان را حفظ کنند.

_ با پاشیدن گل‌های خود با مهر و موم اکریلیک در پایان کار، مهم نیست که کدام روش نگهداری را انتخاب می کنید، گل های خود را قوی نگه دارید.

_ به آرامی آنها را گردگیری کنید. با استفاده از چیزهای فوق العاده ملایم، مانند گرد پاک کننده، برس رنگ یا سشوار (در حالت خنک) تا به آنها آسیب نرسانید، مرتباً کمی گرد و غبار از آنها جدا کنید تا ظاهری زیبا داشته باشند.

_ آنها را خیس نکنید. آب و رطوبت می‌تواند باعث شود که گل‌های خشک شده قهوه‌ای، کم رنگ یا حتی کپک زده شوند که این آخرین چیزی است که برای آنها می‌خواهید! بنابراین از نگهداری آنها در حمام خودداری کنید.

 

 

 

درباره‌ی مهندس الهام عسکری

من الهام عسکری هستم.فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ی بیماری شناسی گیاهی.عاشق نویسندگی و پژوهش.امیدوارم مطالبی را که برای شما عزیزان در سایت قرار می دهم مفید باشد.با تشکر

حتما ببینید

فواید کود چیست؟ توضیح برخی از انواع کودها و کاربردهای آنها

همه‌ی باغداران تابه‌حال تجربه‌ی ضعیف بودن درخت و پژمردگی و زرد شدن برگ‌ها را داشته‌اند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *