شناخت مهمترین ارقام پسته، انس و رؤیت آن

شناخت مهمترین ارقام پسته

مهمترین ارقام پسته در ایران عبارتند از : اکبری ، کله قوچی ، احمد آقایی ، اوحدی ، بادامی زرند، ممتاز خنجری دامغان ، شاهپسند سفید پسته نوق و قزوینی.

أكبري الفستق

أنواع تجارية من الفستق هي واحدة من الناحية الاقتصادية هو أعلى قيمة. میوه های آن بادامی شکل،کشیده و درشت هستند . از خصوصیات این رقم رشد رویشی زیاد آن برگ های متراکم، سطح وسیع برگ محصول زیاد، دیرگلی و دیررسی بوده که در دهه سوم شهریورماه قابل برداشت می باشد.

Kallehghoochi الصنف

كبير ثمرة الجوز على شكل وأداء جيدا ومن المقرر أن شهرتها على نطاق واسع هذا الرقم. این رقم نسبت به کمبودی آب و مواد غذایی حساس بوده و اکثریت برگ های آن مرکب 5 برگچه ای هستند و برگچه انتهایی بزرگ‍تر از برگچه های جانبی می باشد.

الفستق Ahmadaghai

درشتی میوه بادامی شکل و سفیدی پوست استخوانی این رقم سبب گسترش آن شده است. اکثریت برگ های آن مرکب سه برگچه ای هستند رقمی متوسط گل بوده و در دهه سوم شهریور ماه قابل برداشت است، از این نظر جز ارقام دیررس می باشد.

ممتاز الفستق

میوه های این رقم بادامی شکل و مغز آن نسبت به سایر ارقام تجاری خوشمزه تر می باشد. اکثریت برگ های آن مرکب سه برگچه ای هستند رقمی زودگل بوده و در دو دهه سوم شهریور ماه قابل برداشت است واز این نظر جز ارقام دیررس به حساب می آید.

ما أونصات من الفستق؟

در تجارت فستق سه پارامتر (نوع پسته، انس پسته و رؤیت پسته) تلعب دورا هاما.

نوع پسته که معمولاً به ارقام (أكبري الفستق، الفستق Kaleghochi، الفستق Ahmadaghai، الفستق البندق، الفستق حظا) وينقسم اليانسون واحد من التدابير وحدة كتلة التجارة العالمية فستق معیاری برای سنجش (وبوجه عام) پسته اطلاق می‌شود این معیار از گذشته دور مرسوم بوده است.

برای سنجش انس پسته خندان ابتدا یک وزنه 142 گرمی را در یک کفه ترازو انس‌گیر قرار می‌دهند و سپس در کفه دیگر پسته می‌ریزند تا دو کفه ترازو به حالت تعادل قرار گیرد. بعد پسته‌ها را به دسته‌های 5 تایی دسته‌بندی می‌کنند که هر دسته را اصطلاحاً یک انس پسته خندان گویند.

برای سنجش أونصات من الفستق دهان بسته ابتدا یک وزنه 142 گرمی را در یک کفه ترازو انس‌گیر قرار می‌دهند و سپس در کفه دیگر فستقتسليط أن تكون جدولين في الميزان. بعد پسته‌ها را به دسته‌های 5 تایی دسته‌بندی می‌کنند که هر دسته را اصطلاحاً یک انس پسته دهان بسته گویند.

100 گرم پسته دهان بسته را شکسته و مغز آن را جدا می‌کنند و سپس مغز آن را وزن کرده مقدار عدد نشان داده شده (بالإضافة إلى رؤية الدماغ) نمایانگر کیفیت و کمیت پسته دهان بسته است (چنانچه از 100 گرم پسته دهان بسته به میزان 50 گرم مغز استخراج شود، به منزله قابل قبول بودن کیفیت پسته دهان بسته می‌باشد).

مثال على اغلاق فم الرجل

142 حار (وزن أوقية) پسته دهان بسته‌ای را در ترازو می‌ریزیم پس از دسته‌بندی 28 دسته 5 تایی و دو دانه تنها ایجاد شده پس انس این پسته 28 انس و دو دانه می‌باشد سپس 100 گرم از این فستق را شکسته که 51 گرم مغز حاصل می‌شود.

درنتیجه می‌گویند: پسته دهان بسته با انس 28 و دو دانه و 51 گرم مغز

زیبایی و خوش‌ رنگی پسته که اصطلاحاً (مشاهدات الفستق) نامیده می‌شود عامل مهم دیگری در تعیین میزان کیفیت پسته می‌باشد که مورد توجه بسیاری از خریداران درون‌مرزی و خارجی می‌باشد. لازم به ذکر است که پسته كرمان در این زمینه رتبه نخست کشوری و جهانی را داراست.

 

مصدر: منظمة الهندسة الزراعية

 

لعرض الأخبار صناعة الفستق والمواد المفيدة للزراعة ورفسنجان الفستق الفستق الانضمام إلى قناة

اضغط على الصورة أدناه للاشتراك في قنوات:

مشاهده محتوا بیشتر
ادامه مطلب حسين محمدي النسب
بارگذاری بیشتر در بستنة

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بهترین محلول پاشی پس از برداشت محصول پسته

بهترین محلول پاشی پس از برداشت محصول پسته پسته گیاهی است که از دیرباز در ایران کشت و پرورش