گیاه تزئینی و دارویی جاوا جینسینگ (یک تیر و دو نشان)

گیاه جاوا جینسینگ

خصوصیات ظاهری گیاه جاوا جینسینگ(هدیه ی طبیعت)

گیاه جاوا جینسینگ که به اسم های نفس کودک صورتی(Pink baby’s breath), جواهر نیزه(Jewel of Opar) نیز شناخته می شود. یک گیاه دارویی با برگ هایی لاغر،بلند و نسبتا عریض با طبع گرم و مخصوص مناطق گرم سیری است که با گل های کوچک صورتی رنگ و طراوت سبز رنگ برگ های کشیده اش به هر گلدانی زیبایی خاصی می دهد.

به علت سرعت رشد بالا،این گیاه نسبت به بقیه انواع جینسینگ،محبوبیت زیادی در انتخاب برای فضای داخل آپارتمان دارد.این گیاه بعد از یک سالگی شروع به گل دادن می کند.نام دیگر این گیاه گل شعله یا flame flower به علت گل های زیبای این گیاه به آن داده شده است بعد از گلدهی گل های صورتی رنگ این گیاه زیبا در شب شکوفا می شوند و زیبایی این گیاه را دو چندان می کنند .

1.برگ های سبز گیاه جاوا جینسینگ در دوره اول گلدهی

برگ های جاوا جینسینگ

2.غنچه های گیاه در طول روز

غنچه های گیاه در طول روز

3.گل های شکفته شده این گیاه در طول شب 

گل های گیاه نمای شب

نکته : تصاویر بالا مربوط به یک گیاه 3 ساله است

شما می توانید یک گیاه جاوا جینسینگ زیبا و بسیار پر خاصیت را همین الان از فروشگاه ما تهیه کنید برای خرید این محصول فوق العاده همین حالا کلیک کنید!

ریشه گیاه جاوا جینسینگ

گیاه جاوا جینسینگ به علت نسبت نزدیکش به جینسینگ آسیایی (کره ای ) ریشه ای قرمز دارد و مانند تمام جینسینگ ها ریشه این گیاه نیز مصرف دارویی و خوراکی دارد که خواصی همانند خواص جینسینگ کره ای دارد.

ریشه گیاه جاوا جینسینگ

ریشه گیاه جاوا جینسینگ از نمایی دیگر

توجه : این تصاویر بالا به یک گیاه 3 ساله است .

گیاه جاوا جینسینگ (یک جینسینگ آپارتمانی )

گیاه جاوا جینسینگ یکی از نواده های جینسینگ آسیایی یا panax ginseng می باشد و تمام خواص آن را نیز به ارث برده است از خواص آن می توان به :

 • معالجه سردرد
 •  تقویت قوای جنسی
 • درمان ذات الریه
 • درمان اسهال
 •  درمان تکرر ادرار
 • بهبود قاعدگی نامنظم
 • کنترل ترشحات واژن
 • درمان ناتوانی جنسی
 • صاف کردن مخارج
 •  درمان زخم ها
 •  افزایش دادن اشتها
 • کنترل قند خون افرادی دارای دیابت نوع 2
 • افزایش قدرت ذهنی
 • کنترل اضافه وزن و رژیم لاغری 

اشاره کرد

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به خواص و مضرات جینسینگ کلیک کنید!

باید در نظر داشته باشید هر ماده غذایی را بیش از حد مجاز مصرف کنید مضر می شود :

جاوا جینسینگ هم از این موضوع مستثنی نیست و در صورت استفاده بیش از حد میتواند عواقبی به دنبال داشته باشد.

شرایط نگه داری از گیاه جاوا جینسینگ

گیاه جاوا جینسینگ آفتاب کامل را بسیار می پسندد اما می تواند در بخشی از روز مقداری سایه را نیز تحمل کند و بهترین عملکرد را در مکان های گرم وخشک و در خاک های شنی دارد و می تواند بی آبی را به مدت یک یا دو هفته نیز تحمل کند که آن را به یک گیاه آپارتمانی ایده آل تبدیل می کند.

بستر رشد برای گیاه جاوا جینسینگ

از آنجا که گیاه خاک های شنی را دوست دارد برای بهترین خاک گلدان پیشنهاد می شود که 25% کوکوپیت را با 25%ماسه و 50%پیت ماس مخلوط کنید و در گلدان بریزید توجه کنید که جاوا جینسینگ آبدهی زیادی لازم ندارد و یک وعده در 2-3 روز کافی است.

دما و شرایط محیطی مناسب برای جاوا جینسینگ 

دمای مطلوب برای این گیاه بین 18- 24 درجه سانتی گراد است که بدین معنی است که در دمای اتاق عملکرد خوبی دارد و لازم به تنظیم دمای خاصی برای محل کشت گیاه خود ندارید.

روش های مصرف جینسینگ :محدود اما متنوع

کاملا درست است که معمول ترین راه برای مصرف این گیاه به صورت دمنوش ریشه می باشد اما…

1.استفاده از برگ تازه جاوا جینسینگ

اگر طرفدار خوردن مواد غذایی تازه هستید می توانید از برگ های گیاه جاوا جینسینگتان جدا کرده و به دقت بشویید سپس به صورت سالم یا اگر می خواید از عطر و مزه جینسینگ تازه تان بیشتر لذت ببرید به صورت خرد شده در سالاد یا ساندویچتان استفاده کنید و با استفاده از توصیه های پزشکتان رژیم لاغری سالم جینسینگ را شروع کنید.

2.تهیه دم نوش برگ جینسینگ 

برگ جینسینگ نیز تمام خواص ریشه آن را دارد اما دوز مواد دارویی آن به نسبت پایین تر است.

از برگ خشک شده ی جینسینگ می توانید برای درست کردن دمنوش نیز استفاده کنید برای استفاده ابتدا برگ های خشک شده به قطعاتی متوسط خرد می کنیم نه خیلی ریز نه خیلی درشت (تقریبا به اندازه تیکه های چای خشک سیاه) سپس با آب جوش به مدت 15 دقیقه دم می دهیم.

ویدئو تکمیلی جهت تهیه دمنوش برگ جینسینگ:

دستگاهی که در بالا مشاهده می کنید یک خرد کن است اگر در خانه آن را ندارید می توانید با دست یا هر چیز دیگر خرد کنید هدف از ویدئو نشان دادن میزان خرد شدگی برگ های آماده به شما عزیزان است.

3.آیا وقت برای تهیه دمنوش جینسینگ را ندارید؟

اگر با نوشیدن دمنوش زیاد موافق نیستید یا وقت تهیه آن را ندارید چرا روش جویدن آن را انتخاب نمی کنید ؟

می توانید یکی از قطعات ریشه ای که به شما آموزش داده می شود را تهیه کنید آن را داخل دهان گذاشته و بجوید و عصاره آن را قورت دهید تاثیر مشابه را دارد (نباید خود ریشه را قورت دهید!)

آماده سازی ریشه جینسینگ برای مصرف 

نباید این نکته را فراموش کنیم که:

هر قدر که گیاهتان عمر بیشتری داشته باشد طبیعتا ریشه بزرگتری نیز خواهد داشت و مقدار بیشتری برای مصرف کردن دارید.(این مطلب برای ریشه ای حداقل 150 گرمی است می توانید بسته به اندازه ریشه گیاهتان زمان های تقریبی را به دست آورید.)

ابتدا ریشه را به مدت یک الی دو هفته (بسته به سایز ریشه) در یک محیط خشک و تاریک آویزان می کنیم تا خشک شوند،سپس ریشه خشک شده آن را به قطعات کوچک (تقریبا 4 سانتی متر مربع) تبدیل میکنیم.

2-3 قطعه ریشه را داخل حباب دمنوش ساز گذاشته و در آب در حال جوش (با شعله خاموش) به مدت 10-15 دقیقه دم می دهیم.

اگر به نظرتان دمنوشتان سرد است می توانید شعله را روشن کرده و دوباره آن را گرم کنید اما نباید به دمای جوش برسد دمنوشتان آماده است اما اگر برای اولین بار است که از جینسینگ استفاده می کنید،احتمالا مزه ی تند و کمی تلخ خاصش به مزاقتان خوش نمی آید یکی از بهترین ترکیبات با جینسینگ عسل است می توانید مقداری عسل به ته فنجانتان اضافه کنید.

حتی می توانید یک چایی کیسه ای (تی بگ) داخل فنجانتان اضافه کنید که حاصلش یک فنجان چای با طعم شیرین عسل همراه با عطر و خواص فوق العاده ی جینسینگ می باشد.

نوش جان! 🙂

ویدئو تکمیلی جهت تهیه دمنوش ریشه جینسینگ:

در این ویدئو از ریشه جینسینگ آمریکایی استفاده می شود اما نگران نباشید روش تهیه یکسان است.برچسب‌ها:, , , , , , ,
برگشت به بالا