گیاه آپارتمانی فیلودندرون برگ قلبی (شرایط نگهداری)

فیلودندرون برگ قلبی

فیلودندرون برگ قلبی نام مشترک اسکاندین های فیلودندرون است و به دلیل پرورش ساده، به گیاهی محبوب در خانه ها تبدیل شده است.

برگ های قلبی شکل منحصر به فرد آن باعث می شود که این گیاه خاص باشد، در حالی که سازگاری آن با شرایط مختلف باعث می گردد پرورش دهندگان زمان کمتری برای مراقبت از آن صرف کنند.

مشخصات

مبدا

آمریکای جنوبی

نام متداول

فیلودندرون برگ قلبی

نام علمی

Philodendron scandens

حداکثر رشد

۱ تا ۱.۵ متر و بیشتر

Scandens Philodendron بومی مکزیک، برزیل و غرب هند است و یکی از رایج ترین و محبوب ترین گونه های Philodendron است که به فروش می رسد.

این گیاه گونه ای از خانواده Araceae می باشد و با توجه به توانایی رشد آن با ارتفاع زیاد در شرایط مناسب، به عنوان یک بالارونده شناخته می شود. این گیاهان به طور طبیعی در جنگل های بارانی گرمسیری وجود دارند اما در باتلاق و رودخانه نیز یافت می شوند.

با توجه به ماهیت آنها از تنه های درختی و دیگر گیاهان در زیستگاه طبیعی خود بالا می روند. برگهای فیلودندرون دارای نوک تیز هستند و پس زمینه رنگ قهوه ای دارند.  با این حال آنها به سرعت رشد می کنند و به رنگ سبز تیره تبدیل می شوند.

فیلودندرون برگ قلبی یک گیاه تطبیق پذیر است که می تواند در شرایط مختلف رشد کند. این ویژگی باعث می شود که برای رشد در فضای باز و در محیط داخلی مناسب باشد.

مشخصات ظاهری فیلودندرون برگ قلبی

فیلودندرون گیاهی است که میتواند به ارتفاعی باورنکردنی برسد اما شهرت آن برای برگهای قلبی شکل است.

این برگها می توانند رنگ های مختلفی داشته باشند اما در نهایت به رنگ سبز تیره و براق تبدیل می شوند ولی در بعضی مواقع شفاف هستند.

برگ ها می توانند به اندازه ۲۵ سانتی متر رشد کنند، در حالی که ساقه های آن قادر به رشد تا ۱۲۰ سانتی متر و بیشتر هستند، اما می تواند تا ده سال طول بکشد تا فیلودندرون ارتفاع نهایی خود را به دست آورد.

شاخ و برگ آن در تمام طول سال سبز باقی می ماند و آن را گیاهی همیشه سبز برای خانه و باغ معرفی کرده است.

گلدهی فیلودندرون برگ قلبی

شهرت این گیاه به خاطر گلدهی آن نیست، اما بعضی اوقات گلهای سفیدی به خصوص در گیاهان بالغ شکوفا می شود. گل ها می توانند در هر زمانی از سال ظاهر شوند اما عمدتا در تابستان باز می شوند. برای گیاهانی که در داخل خانه نگهداری می گردند، گلدهی متداول نیست.

شرایط نگهداری فیلودندرون برگ قلبی

دما

دمای مناسب این گیاه بین ۱۶ تا ۲۴ درجه سانتی گراد است. درجات حرارت بالاتر و پایین تر از محدوده می تواند موجب کاهش رشد گیاه شود.

نور

این گیاه نسبتا با دوام است و می تواند در شرایط مختلف رشد کند، اما قرار گرفتن در محیط پر نور مناسب تر است ونباید نور خورشید مستقیم باشد. با این حال، می تواند با نور کم نیز کنار بیاید.

آب

در بهار و تابستان خاک را مرطوب نگه دارید، اما در فصل زمستان باید اجازه دهید تا خاک خشک شود

خاک

این گیاه به خاک پودری ماسه ای نیاز دارد که آب آن فورا تخلیه شود. می توانید از ترکیب دو واحد کود گیاهی و یک واحد پرلیت یا شن و ماسه استفاده نمایید.

تعویض گلدان

هنگامی که ریشه ها فشرده شد، زمان قرار گرفتن در گلدانی است که ۲ تا ۳ اینچ بزرگتر باشد. زمان این کار بهتر است در اواخر زمستان تا اوایل بهار قبل از اینکه گیاه شروع به رشد کند باشد.

کود

فیلودندرون گیاهی است که به سرعت بزرگ می شود و باید هر ماه در بهار و تابستان به خصوص زمانی که برگ های تازه رشد می کند تغذیه شود. در طول زمستان، تغذیه می تواند یک ماه در میان با استفاده از یک غذای پایه گیاهان خانگی انجام گردد

رطوبت

این گیاه در آب و هوای خشک شکیباست. در فصل تابستان بهتر است که برگها مرطوب شوند.

تکثیر

بهترین زمان برای قلمه زدن ساقه در فصل بهار یا اوایل تابستان است. ساقه را در آب یا خاک مرطوب قرار دهید. به راحتی ریشه می کند.

 

برای مشاهده اخبار روز صنعت پسته و مطالب مفید کشاورزی و پسته به کانال پسته رفسنجان بپیوندید 

برای عضویت در کانال بر روی تصویر زیر کلیک کنید:برچسب‌ها:, , , , , , ,
برگشت به بالا