خانه مصاحبه ها گفتگو خبری تغییر ارقام پسته به ارقام پر بازده:

گفتگو خبری تغییر ارقام پسته به ارقام پر بازده:

4 ثانیه خوانده شده
۰
0
1,418

حاج محمود محمدی:
تغییر ارقام پسته به رقم های پربازده توجه به توصیه های اسلام در استفاده صحیح از خاک و زمین است

۲۹/فروردین/۱۳۹۶
🔹مهندس عباس سعیدی مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به همراه مهندس زارعی رییس جهاد کشاورزی شهرستان زرند از روند تغییر پیوند و کاشت بیش از ۳۰هزار نهال پسته در دهستان محمدآباد زرند بازدید داشتند.
🔹 در شهرستان زرند حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی پسته در روستای ارجمندیه توسط مهندس هوشنگ ارجمند و حدود ۶۰ هکتار از اراضی پسته کاری در منطقه روح آباد این شهرستان توسط حاج مهدی محمدی تغییر پیوند به احمدآقایی انجام شده است.

حاج “محمود محمدی” مالک زمین در گفتگو با صدای زرند گفت:
🔹 با توجه به شرایط رقم احمدآقایی که دارای رشد گسترده تری نسبت به بسیاری از رقم های پسته دارند و نیاز سرمایی این رقم نیز پایین تر و مقاومت بیشتری نسبت به آفات دارد تغییر پیوند و رقم درختان پسته به این گونه راهکاری مناسب برای برداشت محصول بیشتر و بهتر خواهد بود.
🔹وی ادامه داد: این نوع پیوند بار دهی بسیار بیشتری از انواع دیگر پیوندها دارد که به کشاورزان شهرستان توصیه می کنم تغییر پیوند را در دستور کار و برنامه های مدیریتی خود قرار دهند.
🔹محمدی کشاورزی را شغلی مقدس و و موردنیاز بشر دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم از زمین و خاک بهترین استفاده را داشته باشیم باید مدیریت صحیحی بر کشت و کار خود داشته باشیم تا بتوانیم با تامین غذای مورد نیاز مردم، امنیت غذایی کشور را نیز تامین نماییم.
🔹این مالک زمین پسته همچنین گفت: در آیات فراوانی از قران و نیز در روایات ائمه (ع) در باب امر کشاورزی و بهره مندی درست از زمین و مواهب و فوایدش تاکید زیادی شده است و انسان را به استفاده صحیح و مدیریت بجا از خاک و زمین تشویق کرده است که به نظر استفاده از ارقام مناسب و پربازده در کشت پسته نظیر رقم احمدآقایی می تواند توجه به این توصیه های اسلامی نیز باشد.

 

 

 

منبع:https://goo.gl/VQZrq9

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مدیریت سایت
بارگذاری بیشتر در مصاحبه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

Remember Us For Shirts, T-Shirts & Casual Clothes

Aliquam vel convallis ex. In posuere scelerisque ipsum, vel gravida quam ultrices ac. Duis…