کود آب نگهدار چیست؟

کود آب نگهدار

برای اولین بار در ایران مکملی آلی حاوی مواد نگهدارنده آب و عناصر غذایی توسط شرکت آب نگهدار کویر آریا تولید و به بازار عرضه شده است.

 

 

این محصول حاصل تحقیق و پژوهش موسس شرکت دکتر احسان عسکری در دانشگاه معتبر ایوای امریکا و تلاش برای تولید محصولی با قابلیت رقابت با انواع خارجی است.

 

 

یکی از ویژگی های شاخص این محصول کود دهی کمتر و آبیاری کمتر است. و با توجه به بحران کم آبی در ایران،استفاده از این محصول گامی برای داشتن محصول بیشتر با آب اندک است.

 

 

کود آب نگهدار متشکل از دو بخش مواد آلی و مواد معدنی است و در سه تیپ مجزا تولید می شودعناصر موجود ظرفیت تبادل کاتیونی در این کود 2 برابر خاک شنی و 7 برابر  خاک رسی است لذا عناصر غذایی موجود را در خود نگه داشته و از آبشویی آنها جلوگیری می کنند.

 

مواد آلی این کود را کود مرغی و گاوی تشکیل می دهد که در کنار مواد معدنی مورد نیاز گیاهان و درختان و مواد نگه دارنده آب  باعث شده دو برابر کود مرغی کارایی داشته باشد و همچنین باعث افزایش چشمگیر راندمان آب شود و در نتیجه باعث رشد بسیار زیاد درختان و گیاهان شده و همچنین شادابی آنها

ساختار کریستالی عناصر موجود در این کود همانند لانه زنبور است که آب و مواد غذایی را در داخل این ساختار نگه داشته شده و به تدریج با نیاز گیاه در اختیار ریشه قرار می گیرند.

 

از نظر اثر بخشی فقط در بخش عناصر آلی قابل جذب ،کود هوشمند اب نگهدار دو برابر بیشتر از کود مرغی کارایی دارد. مقاومت در برابر کم آبی ، پوکی، سرمازدگی و گرمازدگی از خصوصیات این کود معجزه آسا است.

به طور مثال بنا به گزارش یکی از کشاورزان مصرف آن در باغات پسته سبب شده که انس محصولشان پایین آید و پسته ها درشت تر شدن و پوکی به طور چشگیری کم شده و در زمان برداشت درخت همچنان شادابی خود را حفظ کرده است.این کود قابل استفاده برای تمام درختان و گیاهان میباشد.

مصرف این کود در چمن کاری های باغچه ها و گل کار ها و فضاهای سبز نیز بسیار موثر است. امارات از این محصول استقبال چشمگیری نموده و میزان ابیاری را به یک سوم تا یک پنجم کاهش داده است یعنی در یک کلام معجزه

 

 

کود هوشمند آب نگهدار در کیسه های 25 کیلویی عرضه می شود.

قیمت هر کیسه 30000 تومان میباشد.

آدرس کارخانه:  منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

برای اطلاع بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید :

09916924189 مهندس یادگاری

09916924184 مهندس غلامی

 

 برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برگشت به بالا