خانه جشنواره ها موزه پسته از زبان ریاست محترم اداره فرهنگ ارشاد رفسنجان آقای محمدآبادی-مصاحبه

موزه پسته از زبان ریاست محترم اداره فرهنگ ارشاد رفسنجان آقای محمدآبادی-مصاحبه

0 ثانیه خوانده شده
۰
0
2,387

مصاحبه سایت پسته رفسنجان با ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان رفسنجان در مورد موزه پسته

سایت پسته رفسنجان : ضمن تشکر از جناب آقای ایمان محمد آبادی ریاست محترم اداره فرهنگ از این که درخواست ما را برای مصاحبه پذیرفته اند صمیمانه متشکریم سایت پسته رفسنجان بعنوان بزرگترین پرتال پسته کشور و حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان این محصول گرانقدر قدم بر میدارد .

از جناب محمد آبادی در خواست کردیم به عنوان کسی که برای اولین بار این ایده را مطرح و پیگیر آن هستند ما را ا چند و چون این ایده آگاه کنند.

موزه پسته :این موزه که هدف ازایجاد آن معرفی پیشینه و سرگذشت پسته در رفسنجان و مراحل تولید و برداشت و بسته بندی پسته را به نمایش بگذارد ابراز امیدواری کردند که فاز اول موزه پسته در سال  ۹۵ و همزمان با شروع برداشت محصول پسته در شهر رفسنجان به عنوان یک باغ موزه پسته به افتتاح برسد ایشان هم چنین از سفر یک روزه رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به رفسنجان و اختصاص بودجه به موزه پسته رفسنجان سخن گفتند .

ایشان هم چنین ابراز امیدواری کردند با هم دلی که بین مسئولان شهر وجود دارد و توجه ویژه فرماندار محترم شهرستان به عرصه فرهنگی و هنری هر چه زودتر این طرح نهایی شده و به بهره برداری کامل برسد .

ایشان به این موضوع اشاره کردند که ، ۴۹ شهرستان و ۱۲ استان کشور به کاشت محصول پسته به مرکزیت رفسنجان به عنوان بزرگترین شهر تولید پسته در جهان می پردازند .

ایشان احداث موزه پسته را ضروری دانسته و پسته را عامل رشد فرهنگی اقتصادی و اجتماعی رفسنجان دانسته و از برنامه ریزی و هماهنگی برای صادرات محصولات فرهنگی علاوه بر صادرات پسته سخن گفتند، ایشان به برگزاری هفته های فرهنگی و هنری شهرستان رفسنجان در استان ها و شهرهای دیگر کشور و برگزاری هفته فرهنگی رفسنجان در کردستان در اردیبهشت ماه سال جاری اشاره کردند.

هم چنین به برگزاری جشنواره قصه و پسته در سطح ملی و جشنواره پسته در سطح ملی و هم چنین جشنواره اقوام پسته  در آینده نزدیک در رفسنجان اشاره کردند ایشان رشد شاخصه های فرهنگی در هر جامعه را به عنوان بزرگترین قدم در رشد شاخص های اقتصادی و اجتماعی برشمردند و از طرح مشترک شهرداری رفسنجان و شرکت کاشی الماس کویر رفسنجان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان از تولید آثار دو تن از هنرمندان رفسنجان در روز نکوداشت ان عزیزان بر روی کاشی سخن گفتند که موجب علاقه مندی سایر شهرها ومراکز هنری آنها شده و در صدد تولید آن با همکاری کاشی الماس رفسنجان شدند ایشان هم چنین خواستار جمع آوری آثار و وسایل و ادوات کشاورزی  قدیمی در خصوص کاشت و بهره برداری پسته و ارسال آنها به موزه پسته در آینده نزدیک شدند .

۲۶بهمن ۹۴ساعت ۱۰ صبح

شماره مصاحبه: ۷۲۰۱

IMG_9955

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مدیریت سایت
بارگذاری بیشتر در جشنواره ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

Remember Us For Shirts, T-Shirts & Casual Clothes

Aliquam vel convallis ex. In posuere scelerisque ipsum, vel gravida quam ultrices ac. Duis…