شناخت مهمترین ارقام پسته، انس و رؤیت آن

شناخت مهمترین ارقام پسته 

مهمترین ارقام پسته در ایران عبارتند از : اکبری ، کله قوچی ، احمد آقایی ، اوحدی ، بادامی زرند، ممتاز  خنجری دامغان ، شاهپسند سفید پسته نوق و قزوینی.

پسته رقم اکبری

یکی از راقام تجاری پسته است که از نظر اقتصادی دارای بالاترین ارزش می باشد. میوه های آن بادامی شکل،کشیده و درشت هستند . از خصوصیات این رقم رشد رویشی زیاد آن برگ های متراکم، سطح وسیع برگ محصول زیاد، دیرگلی و دیررسی بوده که در دهه سوم شهریورماه قابل برداشت می باشد.

پسته رقم کله قوچی

درشتی میوه فندقی شکل و عملکرد خوب این رقم سبب شهرت و گسترش آن شده است. این رقم نسبت به کمبودی آب و مواد غذایی حساس بوده و اکثریت برگ های آن مرکب 5 برگچه ای هستند و برگچه انتهایی بزرگ‍تر از برگچه های جانبی می باشد.

پسته رقم احمد آقایی

درشتی میوه بادامی شکل و سفیدی پوست استخوانی این رقم سبب گسترش آن شده است. اکثریت برگ های آن مرکب سه برگچه ای هستند رقمی متوسط گل بوده و در دهه سوم شهریور ماه قابل برداشت است، از این نظر جز ارقام دیررس می باشد.

پسته رقم ممتاز 

میوه های این رقم بادامی شکل و مغز آن نسبت به سایر ارقام تجاری خوشمزه تر می باشد. اکثریت برگ های آن مرکب  سه  برگچه ای هستند رقمی زودگل بوده و در دو دهه سوم شهریور ماه قابل برداشت است واز این نظر جز ارقام دیررس به حساب می آید.

انس پسته چیست؟

در تجارت پسته سه پارامتر (نوع پسته، انس پسته و رؤیت پسته) نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

نوع پسته که معمولاً به ارقام (پسته اکبری، پسته کله قوچی، پسته احمد آقایی، پسته فندقی، پسته ممتاز) تقسیم می‌شود.یکی از واحدهای سنجش جرم واحد جهانی انس می‌باشد که در تجارت پسته معیاری برای سنجش (درشتی و بزرگی) پسته اطلاق می‌شود این معیار از گذشته دور مرسوم بوده است.

برای سنجش انس پسته خندان ابتدا یک وزنه 142 گرمی را در یک کفه ترازو انس‌گیر قرار می‌دهند و سپس در کفه دیگر پسته می‌ریزند تا دو کفه ترازو به حالت تعادل قرار گیرد. بعد پسته‌ها را به دسته‌های 5 تایی دسته‌بندی می‌کنند که هر دسته را اصطلاحاً یک انس پسته خندان گویند.

برای سنجش انس پسته دهان بسته ابتدا یک وزنه 142 گرمی را در یک کفه ترازو انس‌گیر قرار می‌دهند و سپس در کفه دیگر پستهمی‌ریزند تا دو کفه ترازو به حالت تعادل قرار گیرد. بعد پسته‌ها را به دسته‌های 5 تایی دسته‌بندی می‌کنند که هر دسته را اصطلاحاً یک انس پسته دهان بسته گویند.

100 گرم پسته دهان بسته را شکسته و مغز آن را جدا می‌کنند و سپس مغز آن را وزن کرده مقدار عدد نشان داده شده (علاوه بر رؤیت مغز) نمایانگر کیفیت و کمیت پسته دهان بسته است (چنانچه از 100 گرم پسته دهان بسته به میزان 50 گرم مغز استخراج شود، به منزله قابل قبول بودن کیفیت پسته دهان بسته می‌باشد).

نمونه ای از انس دهان بست

142 گرم (وزنه انس) پسته دهان بسته‌ای را در ترازو می‌ریزیم پس از دسته‌بندی 28 دسته 5 تایی و دو دانه تنها ایجاد شده پس انس این پسته 28 انس و دو دانه می‌باشد سپس 100 گرم از این پسته را شکسته که 51 گرم مغز حاصل می‌شود.

درنتیجه می‌گویند: پسته دهان بسته با انس 28 و دو دانه و 51 گرم مغز

زیبایی و خوش‌ رنگی پسته که اصطلاحاً (رؤیت پسته) نامیده می‌شود عامل مهم دیگری در تعیین میزان کیفیت پسته می‌باشد که مورد توجه بسیاری از خریداران درون‌مرزی و خارجی می‌باشد. لازم به ذکر است که پسته استان کرمان در این زمینه رتبه نخست کشوری و جهانی را داراست.

 

منبع: سازمان مهندسی کشاورزی

 

برای مشاهده اخبار روز صنعت پسته و مطالب مفید کشاورزی و پسته به کانال پسته رفسنجان بپیوندید 

برای عضویت در کانال بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

مشاهده محتوا بیشتر
ادامه مطلب مهندس حسین محمدی نسب
بارگذاری بیشتر در باغبانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

آشنایی با ماشین های برداشت سیب زمینی

ماشین های برداشت سیب زمینی سیب زمینی محصولی است غده ای که در موقع برداشت باید ابتدا از داخ…