چگونگی تولید انواع نمونه های پسته:

درخت پسته قدمتی چند هزار ساله دارد. اولین خواستگاه پسته در بین النهرین قرار داشت. در بعضی ازافسانه ها قدمت پسته به زمان حضرت آدم باز میگردد. اما اولین گونه های پسته که به صورت کاشت، داشت و برداشت تولید می شد را به  7000 سال قبل و به اطراف بین النهرین نسبت میدهند. اما با گذشت زمان و تخصصی تر شدن تولید پسته، کاشت درختان پسته به سمت شرق و غرب پیشروی کرد. از سمت شرق به چین رسید و از سمت غرب به اروپا، افریقا و حتی به امریکا هم رسید. اما درختان اولیه پسته به صورت خود رو بودند و در اطراف کوه رشد میکردند که در اصطلاح محلی به آنها درخت پسته کوهی یا درخت بنه گفته می شود. این درختان، به صورت درختچه های کوچک هستند و دانه های آنها نسبت به دانه های پسته موجود در بازار کوچکتر است. این درختان نسبت به آب و هوا بسیار مقاومند و ریشه های محکم آنها در سنگهای کوه رشد می کند و با میزان اندکی آب میتوانند رشد کنند. این درختان به صورت تک درخت و با فاصله از یکدیگر به صورت خود رو رشد میکنند. این درختان در برابر آفات هم بسیار مقاوم تر از درختان پسته معموای اند ولی به دلیل بازده کم محصول و داشتن دانه های ریز پسته، به صورت گسترده کاشت نمیشوند. اما اصل درختان پسته امروزی از همین نوع درختان به وجود آمده اند و با تکثیر و تولید پسته توسط انسان، درختانی که دارای دانه های ریز بودند تکثیر نشده و درختانی با دانه های درشت تر تکثیر شده تا به گونه هایی مانند پسته های امروزی دست پیدا کنیم. اما تکثیر گونه های درشت تر و کاهش تولید درختانی با دانه های ریز تر نه تنها تمام نشده بلکه روز به روز در حال افزایش است. در طی همین نیم قرن اخیر تولید بسیاری از انواع پسته متوقف شده و یا کاهش یافته در صورتی که گونه های جدیدی از پسته در حال رشد هستند گرچه با این مسیر همین گونه های پسته امروزی هم تا چند سال آینده دوام نخواهند آورد و گونه هایی جدید، رشد و افزایش پیدا میکنند.

اما چرا این جابه جایی نسلها و گونه های درختان اتفاق می افتد؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است:1- سود بیشتر 2- درخواست مشتری. که هر کدام شامل زیر شاخه هایی میشوند مانند:

  1. افزایش بهره وری
  2. زیبایی
  3. درشتی دانه ها
  4. طعم
  5. بازار بیشتر
  6. بازدهی سریعتر و…

به عنوان مثال در حدود 40 سال پیش پسته ای وجود داشت با نام چروک که دهانه پسته کمی کج بود اما اکنون در بازار چنین پسته ای وجود ندارد یا پسته ای وجود داشت به نام بادامی که آن هم یا وجود ندارد یا اگر وجود دارد بسیار کم است اما از همین نوع پسته بادامی، پسته ای گرفته شد که درشت تر بود و نام آن را اکبری گذاشتند و یا پسته فندقی که گرچه هنوز در بازار وجود دارد و مشتری های خاص خودش را دارد اما به دلیل کم حجم بودن و بازدهی کم، در حال حاضر کشاورزان درختان این نوع پسته را میبرند و به جای آن، به درخت، پیوند احمد آقایی میزنند که هم پر بازده است وهم درشت تر وهم زیبا تر. گرچه همین پسته احمد آقایی شاید تا چند سال دیگر جایگاه خود را  از دست بدهد و به جای آن پسته هایی درشت تر و زیباتر و با انس پایین تر به بازار عرضه شود.

نتیجه گیری:

در کل میتوان گفت که بازار پسته روز به روز در حال افزایش درخواست توسط مشتریان در سرتاسر دنیا است و چه بهتر که ما بتوانیم همین رویه را ادامه دهیم و پسته هایی زیبا تر و پربازده تولید کنیم که مخصوص خود ایران باشند و پسته هایی با برند مخصوص ایران به سراسر دنیا ارسال کنیم. به شرط آنکه این نمونه از پسته ها در ایران باقی بماند و تولید نمونه های ایرانی در دیگر کشورها  رواج پیدا نکند که باعث نابودی تولید پسته ایران، با برند ایران میشود.

 

مشاهده محتوا بیشتر
ادامه مطلب محمد رمضانی
بارگذاری بیشتر در اختصاصی پسته رفسنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

برای تجارت پسته با چه چالش هایی مواجه هستیم

چالشهای تجارت     حضور رقبا در بازار های هدف ایران: در کشور هایی که ایران به عنو…