خانه آفات و بیماری های پسته آفتاب سوختگی درختان و محصولات باغی چطور رخ می دهد؟

آفتاب سوختگی درختان و محصولات باغی چطور رخ می دهد؟

4 ثانیه خوانده شده
۰
0
360

آفتاب سوختگی در درختان و محصولات باغی با افزایش درجه حرارت و از طرفی افزایش شدت نور (افزایش طول روز و زاویه تابش) افزایش می یاید. لازم است برای مقابله با این تنش، فیزیولوژی تنش را بدانیم تا به خوبی جهت انتخاب ترکیبات کودی تصمیم گیری کنیم.
نور عامل اصلی تولید در گیاه و فتوسنتز گیاه است. وقتی نور به سطح برگ می رسد فوتون های نور در تایلوکویید کلروپلاست گیاه در ابتدای چرخه Z باعث شکستن یک مولکول آب می شود و الکترون آزاد شده توسط منگنز گرفته می شود و در طی چرخه Z با انتقال الکترون اولین عامل انتقال انرژی یا همان NADPH را می سازد که عامل اصلی در تولید قند در فرایند فتوسنتز است . نکته اصلی اینجاست که نور باید در ابتدا مولکول آب را بشکند و سپس با منگنز الکترون آزاد شده را منتقل کند پس وجود این دو عامل ضروری است.
با افزایش دما و تعرق بیشتر در گیاه آب بیشتری از گیاه خارج می شود و کمبود آب در سلول باعث می شود نور وارد شده مسیر صحیح را طی نکند و موجب خسارت نوری شود می گردد برای رفع این نقیصه گیاه به میزان بیشتری پتاسیم نیاز دارد تا بتواند ضمن بستن روزنه ها از هدر روی بی مورد آب جلوگیری کند تا نور در مسیر اصلی صرف شود.
با گرما مسئله دیگری هم در گیاه پدیدار می شود که عدم پایداری غشا سلولی است. در غشا سلولی دو لایه چربی وجود دارد که میبایست در دمای محیط نیمه سیال باشند تا ارگانهایی که در غشا سلول هستند بتوانند به کار خود ادامه دهند. این چربی باید با تبدیل شدن به روغن اشباع در حرارت بالاتر نیمه سیالی خود را حفظ کند. گیرنده های نور در همین غشا سلولی قرار دارند پس حفظ این خاصیت غشا بسیار اهمیت دارد . گیاه برای حفظ خاصیت غشا در دمای بالا باید انزیم SATURASE  را بسازد که برای این کار احتیاج به پتاسیم و اسیدهای امینه آزاد دارد.
وقتی شدت نور با افزایش طول روز و زاویه تابش خورشید زیاد می شود مصرف منگنز هم بیشتر می گردد تا بتواند الکترون آزاد شده را در مسیر صحیح انتقال دهد. اگر نور وارد شده پس از شکستن آب و آزاد شدن الکترون نتواند توسط منگنز منتقل شود ما با رادیکال آزادی مواجه می شویم که باعث نابودی غشا و دیواره سلولی یا همان آفتاب سوختگی می گردد. بنابراین لازم است علاوه بر مستحکم کردن دیواره سلولی ( محافظ غشا) و غشا سلولی با مصرف منگنز بیشتر در این فصل نیاز گیاه را برآورده کرد.
از طرفی گیاه وقتی با نور زیاد مواجه می گردد ناخواسته مقداری الکترون آزاد ایجاد می گردد که موجب نابودی غشا می گردد چرا که الکترون زیاد آزاد شده از حد و توان گیاه برای فتوسنتز خارج می شود ( نقطه اشباع نوری) برای رفع این نقیصه گیاه آنزیمی درست می کند به نام SUPER OXID DISMUTASE
که الکترون اضافی را جمع آوری می کند که در ساخت این آنزیم اسید امینه و منگنز لازم داریم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مهندس نادر زینلی
بارگذاری بیشتر در آفات و بیماری های پسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

مناطق مناسب برای کاشت پسته در ایران

به طور معمول درختان پسته در ارتفاع۹۰۰ تا ۲۰۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته اند . برای بعضی …